NATO pratybos, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pranešė, kaip bus reaguojama į naujas NATO ginklavimosi programas

77
(atnaujinta 11:45 2019.04.04)
Maskva ir Aljansas supranta, kad būtina užmegzti dialogą, tačiau NATO nėra pasirengusi užmegzti karinius ryšius, sakė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Rusijos atsakas į NATO ginklavimosi programas Europoje bus "simetriškas, bet nebrangus", pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško posėdžio Visuomenės rūmuose RF ir NATO santykių klausimais metu.

"Mes puikiai žinome, kokios ginkluotės programos egzistuoja šiandien, šios ginkluotės programos nėra skirtos kovai su terorizmu, <...> jos yra išdėstytos pagal šaltojo karo schemas", — cituoja jo žodžius RIA Novosti.

Gruško pabrėžė, kad abi šalys pripažįsta, jog būtina užmegzti dialogą, tačiau yra sunkumų, nes NATO nepasirengusi užmegzti karinius ryšius.

Užsienio reikalų ministro pavaduotojas kritikavo JAV prezidento Donaldo Trampo reikalavimą Aljanso šalims skirti du procentus BVP gynybai ir šią situaciją pavadino absurdiška.

Lietuvos narystės NATO metinės, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Tai, žinoma, yra absurdiška logika, nes jei Vašingtonas nusprendžia išleisti trilijoną gynybai, kuo gi čia dėti europiečiai?" — sakė Gruško.

NATO nuolat didina savo buvimą Europoje ir dislokuoja naujus ginklus Europos šalyse, šitai kelia susirūpinimą Rusijai. Įtampą skatina Baltijos šalys ir Lenkija, kurių politikai nuolat kalba apie tariamai didėjančią "Rusijos grėsmę".

Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji nieko neketina pulti.

Balandžio 3-4 dienomis Vašingtone vyks NATO šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas, skirtas organizacijos 70-mečiui. Darbotvarkėje numatyta aptarti naujas sankcijas Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
77
Tegai:
NATO, Maskva
Dar šia tema
Po gaubtu. Ką Lietuvos valdžia "pamiršo" pasakyti gyventojams, įstodama į NATO
Grėsmė yra arčiau nei atrodo: Lietuva nori pabėgti nuo savęs NATO sąskaita
Šimtai amerikiečių prie Baltųjų rūmų protestavo prieš NATO
NATO įvardijo buvimo Juodojoje jūroje tikslą