Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM sureagavo į NATO generalinio sekretoriaus žodžius apie Staliną

168
(atnaujinta 16:36 2019.04.04)
Norvegijoje, kurią Raudonoji armija išvadavo nuo Vokietijos įsibrovėlių, daug kas "degė iš gėdos", sakė Rusijos diplomatas

VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija atsakė į NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo pateiktą TSRS vadovo Josifo Stalino, nacistinės Vokietijos lyderio Adolfo Hitlerio ir islamo valstybės teroristų grupuotės* palyginimą.

NATO pareigūnas sakė, kad "laisvė turi priešų ir juos reikia suvaržyti", o jei atgrasymas neveikia, reikia kovoti. Pasak jo, "Hitlerio buvo neįmanoma sustabdyti taikiais protestais, Stalino nebuvo galima sulaikyti žodžiais, o IG* neįmanoma buvo nugalėti dialogu".

Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovo pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad Stoltenbergo žodžiai sukėlė gėdą Norvegijos žmonėms.

"Norvegijoje, kurią Raudonoji armija išvadavo nuo nacių užpuolikų, vakar daug žmonių degė iš gėdos", — RIA Novosti cituoja diplomatą.

Aljanso generalinio sekretoriaus pareiškimą komentavo ir Rusijos Federacijos komunistų partijos lyderis Genadijus Ziuganovas.

"Taip gali kalbėti tik istoriją užmiršę provokatoriai. Ponas Stoltenbergas, matyt, pamiršo, kad jo šalis bendradarbiavo su Hitleriu ir padėjo smaugti tiek Europą, tiek Tarybų Sąjungą. Atėjo laikas jiems atgailauti", — sakė politikas.

Ziuganovas pabrėžė, kad Stalinas per dešimt metų pastatė šalyje septynis tūkstančius geriausių gamyklų ir prisidėjo prie švietimo plėtros.

Lietuvos narystės NATO metinės, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Josifas Visarionovičius Stalinas (Džugašvilis) nuo 1920 metų pabaigos iki savo mirties 1953 metais vadovavo TSRS. Jo valdymo laikotarpiu šalis dalyvavo Antrajame pasauliniame kare ir labai prisidėjo prie pergalės prieš nacistinę Vokietiją. Daugelis ekspertų laiko Stalino nuopelnu tai, kad jis transformavo Sovietų Sąjungą į išsivysčiusią pramoninę valstybę ir išplėtė šalies įtaką tarptautinėje arenoje.

1944 metais Sovietų kariai išlaisvino šiaurinius Norvegijos rajonus ir tokiu būdu pradėjo šalies išvadavimą nuo nacių okupacijos. Tuo metu žuvo beveik 3,5 tūkst. Raudonosios armijos karių.

* Teroristinė organizacija, uždrausta Rusijoje.

168
Tegai:
Islamo valstybė, Adolfas Hitleris, Jensas Stoltenbergas, Josifas Stalinas, NATO, Rusija
Dar šia tema
"NI" sumodeliavo, kaip "Rusija užgrobs Baltijos šalis", kilus konfliktui su NATO
Baltijos šalys reikalingos NATO, nes Aljansas nori priartėti prie Rusijos
"Maitino TSRS, dabar maitina ES": Lietuvos valdžia sukūrė naują istoriją
"Business Insider" įvardijo geriausią NATO ginklą karui su Rusija
Vladimiras Putinas

Putinas teigia, kad Rusija ir JAV nebesprendžia visų tarptautinių klausimų

(atnaujinta 19:57 2020.10.22)
Jis tikisi, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad laikai, kai visus klausimus sprendė Rusija ir JAV, yra pasibaigę. Jei JAV to nenori, Rusija pasirengusi aptarti problemas su kitais, praneša RIA Novosti.

"Žinoma, tie laikai, kai visi svarbiausi tarptautiniai klausimai buvo aptarti ir išspręsti, tarp Maskvos ir Vašingtono, nugrimzdo į užmarštį, jau praėjo, tačiau mes tikimės, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų", — sakė jis "Valdai" diskusijų klubo posėdyje.

"Na, jei Jungtinės Valstijos nenori įsitraukti į šį darbą, kas būtų nuostabu, tačiau vis dėlto esame pasirengę jį atlikti su visais suinteresuotais partneriais, kurių, tikiuosi, užteks", — pridūrė Putinas.

Anksčiau Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV. Jo nuomone, Amerika bando "visapusiškai atsiskirti", o Maskva, priešingai, žengė daug teigiamų žingsnių, parodydama savo pasirengimą bendrauti su Vašingtonu.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Snoudenas gavo neterminuotą leidimą gyventi Rusijoje  
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

Teismas sušvelnino nuosprendį Jefremovui

(atnaujinta 19:52 2020.10.22)
Per kelias ateinančias savaites Rusijos aktorius Michailas Jefremovas bus išsiųstas į koloniją

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Maskvos miesto teismas sušvelnino Michailui Jefremovui skirtą bausmę nuo aštuonerių iki septynerių su puse metų bendrojo režimo kolonijoje, praneša RIA Novosti.

Gynyba siekė pakeisti tikrąjį terminą bausme, nesusijusia su laisvės atėmimu. Prokuratūra pasisakė už pirminio nuosprendžio nekeitimą.

Teismas laikė atsakomybę švelninančia aplinkybe tai, kad aktorius sumokėjo kompensaciją nukentėjusiajai pusei, taip pat atsisakė pripažinti aukomis Iriną Sterchovą, avarijos metu žuvusio Sergejaus Zacharovo žmoną, ir bendrovę, kuriai priklauso automobilis "Lada Stone XXI".

"Mes buvome pasirengę tokiam sprendimui ir manome, kad tai teisinga. Mano įgaliotojai nuo pat pradžių sakė sutiksiantys su bet kokiu teismo sprendimu", — sakė nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

Per kelias ateinančias savaites aktorius bus išsiųstas į koloniją.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją.

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
Michailas Jefremovas, Rusija
Dar šia tema
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Atskleista tardymo izoliatoriaus, kuriame atlieka bausmę Jefremovas, meniu
Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Klaipėdos uoste sumažėjo krovinių apyvarta

(atnaujinta 19:53 2020.10.22)
Nuosmukis tebejaučiamas skystųjų ir generalinių krovinių segmente: skystųjų krovinių pilta apie 15 proc., generalinių — 6 proc. mažiau nei pernai

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Per šių metų 9 mėnesius Klaipėdos uoste krauta 34,6 mln. tonų, tai vienu procentu arba apie 380 tūkst. tonų mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį, praneša uosto spaudos tarnyba.

Per šių metų sausio–rugsėjo mėnesius krova rytinėje Baltijos jūros pakrantėje mažėjo bemaž 9 proc. Palyginti su kitais rytinės Baltijos jūros uostais, Klaipėdos rezultatas yra geresnis nei visų kitų uostų vidurkis.

Tuo tarpu lyderiai pagal apyvartos apimtis tarp Baltijos jūros uostų išlieka Ust Lugos (76 628,3 t), Sant Peterburgo (44 254,0 t) ir Primorsko (38 372,0) uostai.

Klaipėdos uosto apyvartą šiemet labiausiai augino birieji kroviniai, ypač žemės ūkio produktai, taip pat trąšos. Grūdų krauta 20 proc. daugiau negu pernai tuo pačiu laikotarpiu, trąšų — beveik 7 proc. daugiau.

Nuosmukis tebejaučiamas skystųjų ir generalinių krovinių segmente. Skystųjų krovinių pilta apie 15 proc., generalinių — 6 procentais mažiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Sausio–rugsėjo mėnesiais į Klaipėdos uostą atplaukė 4 854 laivai, tai — 3 proc. arba 142 laivais mažiau, apsilankė 165 608 keleiviai, tai — 51 proc. arba 173 334 keleiviais mažiau nei 2019 m. per tą patį laikotarpį.

Keleivių skaičiaus mažėjimas tiesiogiai siejamas su pandemija ir atšauktu kruizinės laivybos sezonu. Šiais metais į Klaipėdos uostą turėjo atplaukti 66 kruiziniai laivai, kuriais turėjo atkeliauti apie 80 tūkst. turistų.

Tegai:
Klaipėdos uostas, Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdos uostas: triukšmo dėl polių kalimo vakarais bus mažiau
Klaipėdos uostas priėmė amonio nitrato trąšų krovinį
Klaipėdos uostas susiduria su grėsmėmis dėl Baltarusijos