Senatorius Aleksejus Puškovas

Rusija kanalo "ZDF" pareiškimą apie "įsiveržimą" į Estiją pavadino provokacija

78
(atnaujinta 11:57 2019.04.07)
Rusijos senatorius mano, kad Vokietijos televizijos kanalas siekia "pasitarnauti" Aljansui

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Rusija Vokietijos televizijos kanalo "ZDF" vedėjo Klauso Kleberio, paskelbusio apie Rusijos "įsiveržimą" į Estiją, žodžius pavadino "informacine provokacija".

Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Senatorius Aleksejus Puškovas savo paskyroje Twitter pažymėjo, kad Rusija nieko neužpuolė, o Kleberio žodžiai — bandymas pasitarnauti NATO.

"Rusija neužpuolė Estijos. Ir nepuls. O jei Rusija neturi agresyvių planų, tai juos reikia sugalvoti. Būtent tai yra informacinės provokacijos "ZDF" kanale tikslas. Pasitarnauti NATO, demonizuoti Rusiją. "Smegenų puolimas" atitinka dabartinio informacinio karo dvasią", — rašė Rusijos senatorius.

Rusijos ambasada Kanadoje pavadino vedėjo pareiškimą "pasipiktinančia neapykantos propaganda", kuri įžeidžia žuvusiųjų nuo vokiečių fašistų užpuolikų rankų atminimą.

Rusijos ambasados JAV atstovas Nikolajus Lachoninas savo paskyroje Twitter suabejojo, ar Kleberis nėra idiotas.

​Anksčiau Kleberis programoje Heute Journal paskelbė apie Rusijos įsiveržimą į Estiją. Vėliau jis paaiškino, kad iš tiesų tokio įvykio nebuvo, o jo žodžiai tėra tik "realistiškas įvaizdis".

"ZDF" jau ne kartą platino abejotiną ir antirusišką informaciją. Televizijos kanale buvo rodomas filmas "Putino šaltasis karas", kuriame teigiama, kad "Rusijos agentai", prisidengdami pabėgėliais, vyksta į Europą. Kitame dokumentiniame filme "ZDF" parodė žmogų, kuris prisistato savanoriu iš Donbaso. Vėliau jis prisipažino, kad viskas, kas vyko filme, tėra klastotė.

78
Tegai:
Vokietija, provokacija, Estija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas apie tikėtiną "griežtą žaidimą" Baltijos šalyse tarp Rusijos ir NATO
Juodojoje jūroje prasidėjo bendros Ukrainos ir NATO karinės pratybos
Porošenko pasirašė metinę Ukrainos bendradarbiavimo su NATO programą