Šiaurės jūrų kelias, archyvinė nuotrauka

Putinas: Rusija didins krovinių gabenimo Šiaurės jūrų keliu apimtis

57
(atnaujinta 19:09 2019.04.09)
Rusijos vadovas pabrėžė, kad jau šiuo metu apyvarta viršija TSRS laikų rekordą

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Rusija ketina didinti krovinių gabenimo Šiaurės jūrų keliu apimtis, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Sankt Peterburge vykstančiame Arkties forume.

"2018 metais pranešime Federalinei asamblėjai jau buvo pažymėta, kad mes gebame žymiai padidinti krovinių gabenimo apimtis, vien Šiaurės jūrų keliu ketiname nugabenti iki 80 mln. tonų jau 2025 metais. Dar prieš 10-15 metų šis skaičius atrodė visiškai nepasiekiamas. Dabar tai realus, apskaičiuotas ir esminis uždavinys. Praėjusiais metais gabenimo apimtis Šiaurės jūrų keliu siekė 20 mln. tonų. Ir tai tris kartus, noriu tai pabrėžti, tris kartus viršija tarybinį 1987 metų rekordą", — cituoja Putiną RIA Novosti.

Anksčiau Rusijos vadovas nustatė padidinti krovinių apyvartą Šiaurės jūrų keliu iki 80 mln. tonų iki 2024 metų. Norint pasiekti šį tikslą, reikia atlikti keletą pagrindinių užduočių, taip pat susijusių su kelio infrastruktūra. Praėjusių metų pabaigoje buvo priimtas įstatymas, kuriuo "Rosatom" buvo suteiktos Šiaurės jūrų kelio infrastruktūros operatoriaus funkcijos.

Šiaurės jūrų kelias yra pagrindinė Rusijos Arkties laivybos magistralė — trumpiausias vandens kelias tarp Tolimųjų Rytų ir šalies europinės dalies.
Kovo viduryje Rusija leido kai kuriems užsienio laivams gabenti suskystintas gamtines dujas (SGD) Šiaurės jūrų keliu.

57
Tegai:
krovinių apyvarta, Šiaurės jūrų kelias, Rusija
Dar šia tema
Europos Sąjunga dėl sankcijų patiria daugiau nuostolių nei Rusija, teigia JTO
Latvijos politikas: Dėl blogų santykių su Rusija šalyje liūdna padėtis
Leningrado apskrities uosto kompleksas atims iš Baltijos šalių tranzitą