Maskva, archyvinė nuotrauka

Rusijoje pritarimo Stalino veiksmams lygis pasiekė istorinį rekordą

58
(atnaujinta 13:18 2019.04.16)
Kremliaus atstovas teigia, kad dar neišanalizavo duomenų apie šalies gyventojų pagarbos Stalinui augimą

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. "Levada centro" apklausoje rusai atskleidė savo požiūrį į Stalino asmenybės vaidmenį istorijoje, rašo RBK su nuoroda į tyrimą.

Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Sovietų lyderio vaidmenį šalies gyvenime laiko teigiamu 70 proc. rusų (52% — greičiau teigiamai, 18 proc. — visiškai teigiamai). Tik 19 proc. respondentų jį vertina neigiamai (14 proc. — greičiau neigiamai, 5 proc. — visiškai neigiamai). 11 proc. respondentų klausimas pasirodė per sunkus.

Pažymima, kad dabartinis rodiklis yra visų atitinkamų tyrimų metų rekordas.

Pasak leidinio, 2000-ųjų pradžioje teigiamų ir neigiamų teiginių apie Staliną santykis buvo beveik lygus. Tada, 2008–2014 metais, dominavo neutralus rusų požiūris į TSRS lyderį. Tačiau nuo 2015 metų neutraliai ar neigiamai vertinančių Stalino asmenybę žmonių skaičius mažėja.

Apklausos duomenimis, 51 proc. respondentų žavisi Josifo Stalino įvaizdžiu, gerbia ar simpatizuoja jam. Dažniausias atsakymas yra pagarba Stalinui (41 proc).

26 proc. respondentų abejingi Stalino asmenybei. Dar 14 proc. tvirtina, kad jo vardas erzina juos bei kelia baimę ir pasibjaurėjimą. Be to, 1 proc. apklausos dalyvių pripažino, kad jie nežino, kas toks Stalinas.

Tuo pat metu teigiamai Staliną vertinančių respondentų dalis visose amžiaus grupėse viršija respondentų dalį su neigiamais vertinimais. Tačiau 18–24 metų respondentai dažniau nei kiti yra abejingi Stalino asmenybei.

Nikolajus II, Stalinas ir Leninas yra labiausiai rusams patinkantys politikai >>

Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad Kremlius dar nesugebėjo atidžiai išanalizuoti "Levados centro" tyrimo, praneša "RIA Novosti".

"Mes dar neturėjome galimybės susipažinti su šiuo "Levados" tyrimu, todėl sunku ką nors pasakyti... Pirmiausia reikia susipažinti", — atsakydamas į klausimą, kaip Kremlius vertina šiuos rodiklius, žurnalistams sakė Peskovas.

58
Tegai:
Josifas Stalinas, Rusija
Dar šia tema
Lietuvoje įvardyta pati "draugiškiausia" ir pati "priešiškiausia" valstybė
Apklausa atskleidė Vokietijos gyventojų požiūrį į "Rusijos grėsmę"
Baltijos šalių gyventojai mažiau bijo Rusijos "grėsmės", nepaisant valdžios pareiškimų
Vladimiras Putinas

Putinas teigia, kad Rusija ir JAV nebesprendžia visų tarptautinių klausimų

(atnaujinta 19:57 2020.10.22)
Jis tikisi, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad laikai, kai visus klausimus sprendė Rusija ir JAV, yra pasibaigę. Jei JAV to nenori, Rusija pasirengusi aptarti problemas su kitais, praneša RIA Novosti.

"Žinoma, tie laikai, kai visi svarbiausi tarptautiniai klausimai buvo aptarti ir išspręsti, tarp Maskvos ir Vašingtono, nugrimzdo į užmarštį, jau praėjo, tačiau mes tikimės, kad dvišalio dialogo užmezgimas kibernetinio saugumo darbotvarkėje šiuo atveju yra svarbus žingsnis kur kas platesnio masto diskusijoms, dalyvaujant daugeliui kitų šalių ir organizacijų", — sakė jis "Valdai" diskusijų klubo posėdyje.

"Na, jei Jungtinės Valstijos nenori įsitraukti į šį darbą, kas būtų nuostabu, tačiau vis dėlto esame pasirengę jį atlikti su visais suinteresuotais partneriais, kurių, tikiuosi, užteks", — pridūrė Putinas.

Anksčiau Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV. Jo nuomone, Amerika bando "visapusiškai atsiskirti", o Maskva, priešingai, žengė daug teigiamų žingsnių, parodydama savo pasirengimą bendrauti su Vašingtonu.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
Snoudenas gavo neterminuotą leidimą gyventi Rusijoje  
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

Teismas sušvelnino nuosprendį Jefremovui

(atnaujinta 19:52 2020.10.22)
Per kelias ateinančias savaites Rusijos aktorius Michailas Jefremovas bus išsiųstas į koloniją

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Maskvos miesto teismas sušvelnino Michailui Jefremovui skirtą bausmę nuo aštuonerių iki septynerių su puse metų bendrojo režimo kolonijoje, praneša RIA Novosti.

Gynyba siekė pakeisti tikrąjį terminą bausme, nesusijusia su laisvės atėmimu. Prokuratūra pasisakė už pirminio nuosprendžio nekeitimą.

Teismas laikė atsakomybę švelninančia aplinkybe tai, kad aktorius sumokėjo kompensaciją nukentėjusiajai pusei, taip pat atsisakė pripažinti aukomis Iriną Sterchovą, avarijos metu žuvusio Sergejaus Zacharovo žmoną, ir bendrovę, kuriai priklauso automobilis "Lada Stone XXI".

"Mes buvome pasirengę tokiam sprendimui ir manome, kad tai teisinga. Mano įgaliotojai nuo pat pradžių sakė sutiksiantys su bet kokiu teismo sprendimu", — sakė nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis.

Per kelias ateinančias savaites aktorius bus išsiųstas į koloniją.

Anksčiau Maskvos Presnenskio teismas aktoriui Michailui Jefremovui skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už birželio mėnesį Maskvos centre įvykusią avariją.

Birželio 8 dieną Maskvos centre aktorius, neblaivus vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", išvažiavo į priešingos krypties eismo juostą ir susidūrė su "Lada". Automobilio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, vėliau mirė ligoninėje.

Tegai:
Michailas Jefremovas, Rusija
Dar šia tema
Jefremovas papasakojo apie pirmąją naktį tardymo izoliatoriuje
Atskleista tardymo izoliatoriaus, kuriame atlieka bausmę Jefremovas, meniu
Maskvos centre užpultas buvęs Jefremovo advokatas
Bendrovės Eurolines autobusas

Baltarusijoje pareikšta apie galimą autobusų maršrutų į Lietuvą ir Lenkiją uždarymą

(atnaujinta 09:43 2020.10.23)
Šiuo metu daugelis tarptautinių autobusų maršrutų visiškai neveikia. Tačiau išvažiavimą į artimiausias kaimynines šalis Minskas kol kas išlaiko atviru

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Tarptautiniai maršrutai į Lietuvą, Lenkiją ir Ukrainą gali būti uždaryti dėl antrosios koronaviruso bangos, "BelTA" pasakė valstybės įmonės "Minsktrans" generalinio direktoriaus pavaduotojas Viktoras Tozikas.

Jis pažymėjo, kad dėl nepalankios epidemiologinės situacijos daugelis tarptautinių maršrutų neaptarnaujami. Kol kas tai nepalietė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, tačiau padėtis gali pablogėti.

"Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos buvo atšaukta daugybė tarptautinių autobusų maršrutų, išskyrus Lenkiją, Lietuvą ir Ukrainą. Tačiau padėtis blogėja. Iš pradžių mes įvesime reikalavimus dėl socialinio atstumo laikymosi, o po to pažiūrėsime, kas bus toliau. Tikimės, jog mums neprireiks stabdyti ir šiuos maršrutus, nes jie yra populiarūs", — pažymėjo Tozikas.

"Minsktrans" atstovas taip pat papasakojo apie antiepidemines priemones miesto transporto maršrutuose: anot jo, čia veikia griežta pramoninė sanitarinės priežiūros kontrolė.

Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 8,6 tūkstančio koronaviruso atvejų. Per pastarąją dieną buvo pasiektas absoliutus aptikimo rekordas — daugiau nei 420 atvejų per vieną dieną. Šiuo metu serga 4727 žmonės, pasveiko 3773 pacientai, mirę 125. Daugiau nei 31 tūkstantis žmonių yra izoliuoti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 41 milijonas infekcijos atvejų, daugiau nei 1,1 milijonas žmonių mirė.

Tegai:
autobusas, Baltarusija, Lenkija, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai