Maskva, archyvinė nuotrauka

Rusijoje pritarimo Stalino veiksmams lygis pasiekė istorinį rekordą

43
(atnaujinta 13:18 2019.04.16)
Kremliaus atstovas teigia, kad dar neišanalizavo duomenų apie šalies gyventojų pagarbos Stalinui augimą

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. "Levada centro" apklausoje rusai atskleidė savo požiūrį į Stalino asmenybės vaidmenį istorijoje, rašo RBK su nuoroda į tyrimą.

Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Sovietų lyderio vaidmenį šalies gyvenime laiko teigiamu 70 proc. rusų (52% — greičiau teigiamai, 18 proc. — visiškai teigiamai). Tik 19 proc. respondentų jį vertina neigiamai (14 proc. — greičiau neigiamai, 5 proc. — visiškai neigiamai). 11 proc. respondentų klausimas pasirodė per sunkus.

Pažymima, kad dabartinis rodiklis yra visų atitinkamų tyrimų metų rekordas.

Pasak leidinio, 2000-ųjų pradžioje teigiamų ir neigiamų teiginių apie Staliną santykis buvo beveik lygus. Tada, 2008–2014 metais, dominavo neutralus rusų požiūris į TSRS lyderį. Tačiau nuo 2015 metų neutraliai ar neigiamai vertinančių Stalino asmenybę žmonių skaičius mažėja.

Apklausos duomenimis, 51 proc. respondentų žavisi Josifo Stalino įvaizdžiu, gerbia ar simpatizuoja jam. Dažniausias atsakymas yra pagarba Stalinui (41 proc).

26 proc. respondentų abejingi Stalino asmenybei. Dar 14 proc. tvirtina, kad jo vardas erzina juos bei kelia baimę ir pasibjaurėjimą. Be to, 1 proc. apklausos dalyvių pripažino, kad jie nežino, kas toks Stalinas.

Tuo pat metu teigiamai Staliną vertinančių respondentų dalis visose amžiaus grupėse viršija respondentų dalį su neigiamais vertinimais. Tačiau 18–24 metų respondentai dažniau nei kiti yra abejingi Stalino asmenybei.

Nikolajus II, Stalinas ir Leninas yra labiausiai rusams patinkantys politikai >>

Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas sakė, kad Kremlius dar nesugebėjo atidžiai išanalizuoti "Levados centro" tyrimo, praneša "RIA Novosti".

"Mes dar neturėjome galimybės susipažinti su šiuo "Levados" tyrimu, todėl sunku ką nors pasakyti... Pirmiausia reikia susipažinti", — atsakydamas į klausimą, kaip Kremlius vertina šiuos rodiklius, žurnalistams sakė Peskovas.

43
Tegai:
Josifas Stalinas, Rusija
Dar šia tema
Lietuvoje įvardyta pati "draugiškiausia" ir pati "priešiškiausia" valstybė
Apklausa atskleidė Vokietijos gyventojų požiūrį į "Rusijos grėsmę"
Baltijos šalių gyventojai mažiau bijo Rusijos "grėsmės", nepaisant valdžios pareiškimų