Rusijos ir Ukrainos pasai, archyvinė nuotrauka

Putinas ketina supaprastinti pasų išdavimą visiems ukrainiečiams

72
(atnaujinta 15:39 2019.04.27)
Putinas pripažino, kad svarsto galimybę supaprastinti Rusijos pilietybės suteikimą visiems ukrainiečiams

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Supaprastinta Rusijos pilietybės įgijimo procedūra ateityje gali būti išplėsta visiems ukrainiečiams, spaudos konferencijoje po vizito į Kiniją sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

"Juk mes suteikiame tokį būdą gauti mūsų pilietybę ne tik žmonėms, gyvenantiems LLR ar DLR. Mes apskritai galvojame apie tai, kad galime supaprastinta tvarka suteikti mūsų pilietybę visiems Ukrainos piliečiams", — sakė jis.

Šią savaitę Putinas pasirašė dekretą dėl supaprastintos Rusijos pasų išdavimo tvarkos tam tikriems Ukrainos Luhansko ir Donecko regionų gyventojams.

Rusijos prezidentas, komentuodamas dekretą dėl pasų išdavimo Donbaso gyventojams, sakė, kad Rusija nenori sukelti problemų Kijeve, tačiau situacija, susijusi su žmonių teisėmis Donbase, peržengia visas ribas.
Spaudos konferencijoje Rusijos prezidentas pažymėjo, kad šis sprendimas nebuvo spontaniškas.

"Jis buvo priimtas ne šiaip sau. Prieš pasirašydami šį dekretą, mes viską apskaičiavome: ir galimų pretendentų į mūsų pasus skaičių, ir pensininkų skaičių. Pastarųjų yra apytiksliai trečdalis kontingento, kuris, mūsų manymu, gali pretenduoti į mūsų pilietybę", — aiškino jis.

Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad pilietybės suteikimas Donbaso gyventojams neturės įtakos socialinių įsipareigojimų vykdymui Rusijoje ir netaps didele našta biudžetui.

"Nėra jokių abejonių, kad visi socialiniai įsipareigojimai, visiškai viskas, visos socialinės išmokos, pensijos, pensijų didinimas, viskas bus įvykdyta", — tikino Putinas.

Pasų išdavimo DLR ir LLR gyventojams išlaidos per kelerius metus pasieks šimtą milijardų rublių. Pasak Putino, tai ne kritiška Rusijos biudžetui.

Putino dekretas sukėlė aštrią Ukrainos valdžios reakciją. Jį sukritikavo ir kadenciją baigiantis Petro Porošenko, ir išrinktas Vladimiras Zelenskis. Putiną labai nustebino tokia neigiama reakcija.

Jis priminė, kad ta pati schema su pasų išdavimu galioja daugelyje pasaulio valstybių, pavyzdžiui, Vengrijoje ar Rumunijoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius mano, kad Rusijos pasų išdavimas Donbaso gyventojams turės teisinių, finansinių, politinių ir kitų pasekmių.

Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė Rusijos prezidento pasirašytą įsaką dėl supaprastintos Rusijos pilietybės suteikimo Donbaso gyventojams tvarkos. Pranešimas paskelbtas URM svetainėje. Be to, pranešime pabrėžiama, kad Lietuva ragina tarptautinę bendruomenę "griežtai pasmerkti šiuos nepateisinamus Rusijos veiksmus".

72
Tegai:
Rusijos pilietis, Ukraina, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Putino įsakas leidžia Donbaso gyventojams lengviau gauti Rusijos pasą
Žiniasklaida: Vokietijos ambasadorė JAV ragina negriežtinti sankcijų Rusijai
Zacharova paaiškino, kodėl Porošenko turi "paklusti Putino valiai"
Rusijos tyrimų komitetas

Kaliningrado srities gyventojas nužudė savo sugyventinę dėl knarkimo per miegus

(atnaujinta 21:56 2021.03.01)
Įvykdęs nusikaltimą vyras užmigo su moters kūnu viename kambaryje, o kitą dieną nusprendė nuslėpti nusikaltimo pėdsakus ir atsikratyti kūno

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Kaliningrado srities Gvardeisko rajono gyventojas stos prieš teismą dėl kaltinimų savo sugyventinės nužudymu dėl to, kad ji miegodama knarkė, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos tyrimų komiteto regioninės valdybos vadovo vyresniąją padėjėją Nataliją Gacko.

Tyrimo duomenimis, 2020 metų lapkritį 44 metų kaltinamasis per buitinį ginčą pirmiausia sumušė, o paskui paklode pasmaugė savo 38 metų sugyventinę, po to užmigo, palikęs kūną ant kambario grindų. Tyrėjai įtaria, kad ryte vyras bandė nuslėpti nusikaltimo pėdsakus — nuplovė kraują, sudegino paklodę ir sugyventinės mobilųjį telefoną, po to perkėlė moters kūną į daržinę, kad vakare jį išvežtų ir paskandintų upėje. Kaltinamajam nepavyko atsikratyti kūno, nes kaimynai pamatė jį į daržinę nešantį įtartinai didelių gabaritų daiktą ir pranešė teisėsaugos institucijoms.

"Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu, kurį patvirtino Gvardeisko rajono prokuroras, buvo išsiųsta teismui nagrinėti... Vyras kaltę dėl nusikaltimo pripažino visiškai. Tyrimui jis pranešė, kad kivirčas su drauge įvyko dėl to, kad ji miegodama knarkė, o kai jis ją pažadino, moteris ėmė jį įžeidinėti šiurkščiais, necenzūriniais žodžiais", — pasakojo Gacko.

Ji pažymėjo, kad preliminaraus tyrimo stadijoje kaltinamajam buvo paskirta kardomoji priemonė — sulaikymas. Baudžiamojoje byloje buvo apklausti liudytojai, gautos medicininių, biologinių, kompleksinių psichologinių ir psichiatrinių teismo ekspertizių išvados.

Tegai:
nužudymas, Kaliningrado sritis
Dar šia tema
Lietuvos pilietis Kipre nužudė daugiavaikę baltarusę
Šiaulietės sugėrovas konflikto metu nužudė jos sugyventinį
Anakardžių riešutai

Lietuvos į Rusiją neįleistos beveik dvi tonos anakardžių riešutų

(atnaujinta 17:19 2021.03.01)
Kaip pažymėjo Rusijos Federacijos federalinė veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnyba, produkcijos fitosanitarinis sertifikatas buvo pripažintas negaliojančiu

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Iš Lietuvos į Rusijos teritoriją nebuvo įleisti anakardžių riešutai, praneša Rusijos Federacijos federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos priežiūros tarnybos ("Rosselсhoznadzor") Kaliningrado srities valdyba.

Krovinys buvo pristatytas į Černyševskojės (Kybartų) pasienio kontrolės punktą, tačiau buvo uždrausta jį įvežti. Pažymima, kad anakardžiai buvo išauginti Vietname, o partijos svoris siekė apie dvi tonas.

Draudimo priežastimi tapo fitosanitarinio pažymėjimo pripažinimas negaliojančiu. Produktai buvo grąžinti į importuojančią šalį.

"Rosselсhoznadzor" valdyba primena, kad importuojant produkciją į Rusiją reikia laikytis Eurazijos ekonominės sąjungos valstybių narių fitosanitarinių reikalavimų.

Tegai:
Rusija, Lietuva
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Контрабанда сигарет под видом сельди

Silkė 1,5 milijono: Lietuvoje sulaikyta išradinga cigarečių kontrabanda

(atnaujinta 22:39 2021.03.01)
Lietuvos muitinės pareigūnai pareiškė, kad tai yra viena didžiausių cigarečių kontrabandų šiemet

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Lietuvoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Kybartuose sulaikytos didelės cigarečių kontrabandos, praneša Lietuvos muitinės spaudos tarnyba.

Muitinės poste buvo sulaikytas Rusijos pilietis, kuris gabeno šaldytą žuvį. Vyras deklaravo, kad veža 23,6 tonos silkių tranzitu per Lietuvą į Rusijos Federaciją. Tačiau rentgeno kontrolės sistema patikrinus mašiną paaiškėjo, kad puspriekabėje buvo tik pusė deklaruoto krovinio — apie dešimt tonų šaldytos žuvies.

Likusią dalį užėmė cigarečių kontrabanda — žuvis ir rūkalai buvo sukrauti pramaišiui, "sumuštinio" principu, sudedant vieną silkių dėžių eilę, o kitą eilę jau formuojant iš cigarečių dėžių.

Iš viso buvo rastos 843 dėžės (421,5 tūkst. pakelių) su penkių rūšių cigaretėmis. Bendra šių rūkalų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — apie 1,5 mln. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės buvo sulaikytos. Vilkiko vairuotojui, kuris prisipažino vežęs kontrabandą, skirta kardomoji priemonė — piniginis užstatas.

Tai viena didžiausių cigarečių kontrabandų šiemet Lietuvos muitinėje, kurios pareigūnai, dar nepasibaigus antram metų mėnesiui, jau sulaikė maždaug 1,7 mln. pakelių kontrabandos (jos vertė su mokesčiais — apie 6 mln. eurų), pridūrė Lietuvos muitinė.

Tegai:
Lietuva, cigarečių kontrabanda, kontrabanda, Lietuvos muitinė
Temos:
Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje
Dar šia tema
Muitininkai sulaikė du kontrabandos pilnus vilkikus su 2 mln. eurų vertės rūkalais
Pasienyje su Baltarusija sulaikytas vyras, gabenęs grynųjų pinigų kontrabandą
Muitininkai sulaikė statybiniais blokeliais užmaskuotą didelę cigarečių kontrabandą
Muitininkai vilkiku gabentame silkių krovinyje rado kontrabandinių rūkalų
Sulaikyti trys kontrabandos organizavimu kaltinami pasieniečiai