Rusijos šarvuotas automobilis Tigr

Rusijos šarvuotosiomis mašinomis "Tigr" aprūpintos 16 šalių

164
(atnaujinta 16:32 2019.04.26)
Šiais metais prasidės naujos kartos Rusijos šarvuotųjų mašinų "Tigr-Next" testavimas. Naujojoje mašinoje bus padidinta keliamoji galia ir apsauga nuo balistinių raketų ir minų, palyginti su "Tigr"

VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Per pastaruosius metus išaugo Rusijos šarvuotųjų mašinų "Tigr" užsienio pirkėjų skaičius — šiandien šios transporto priemonės eksploatuojamos 16 šalių, interviu RIA Novosti pareiškė "Tigr" kūrėjos "Karo pramonės kompanija" generalinis direktorius Aleksandras Krasovickis.

"Galiu pasakyti, kad mūsų produkcijos platinimo geografija plečiasi. Taigi, pavyzdžiui, jei dar prieš metus ar dvejus automobiliai "Tigr" buvo eksploatuojami 12 šalių, dabar jie jau eksploatuojami 16 šalių", — pasakė Krasovickis.

Šarvuotieji automobiliai "Tigr" — Rusijos daugiafunkcių visureigių transporto priemonių šeima. Mašina skirta žmonėms ir įvairioms prekėms pervežti keliais ir bekele, taip pat įvairiems įrenginiams montuoti. Priklausomai nuo modifikacijos, "Tigr" gali vežti nuo šešių iki dešimties žmonių, įskaitant vairuotoją, arba iki 1,2 tonos krovinių.

Raketų kompleksas S-400
© Sputnik / Сергей Пивоваров

Krasovickio teigimu, 2019 metais prasidės naujos kartos Rusijos šarvuotųjų automobilių "Tigr" — "Tigr-Next" (anksčiau žinomas kaip "Atlet") testavimas. Naujoji mašina turės padidintą apsaugą nuo balistinių raketų ir minų, palyginti su "Tigr". Be to, mašinos keliamoji galia bus padidinta iki dviejų tonų.

Krasovickis pažymėjo, kad naujos kartos Rusijos šarvuotasis automobilis "Tigr" — "Tigr-Next" pirmą kartą bus parodytas karo technikos forume "Armija-2019", kuris vyks birželio 25–30 dienomis parke "Patriot" (Kubinka, Maskvos regionas).

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik
Galingiausios pasaulio kariuomenės
164
Tegai:
šarvuočiai, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
Rusija parodė, kad Baltijos jūroje šaudo jos maži raketiniai laivai
Rusija paskelbė vaizdo įrašą apie "aliumininio kilimo" išskleidimą
Rusija išbraukė NATO iš ateities: ką tai reiškia Baltijos valstybėms
Rusijos gynybos ministerija paskelbė Su-27 pakilimo liūties metu vaizdo įrašą
"The National Interest" įvertino Rusijos "mirtį nešantį" tanką T-90S
Rusija parodė, kaip tankas T-80 šaudo rąstais
Federacijos taryba

RF taryba įvertino Čekijos planus gauti kompensaciją sprogimus Vrbeticoje

(atnaujinta 15:39 2021.05.10)
Čekija ketina susigrąžinti iš Rusijos mažiausiai 47 mln. dolerių kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusija neketina mokėti už absurdiškus Čekijos kaltinimus, RIA Novosti sakė Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas, į pensiją išėjęs FSB generolas Vladimiras Džabarovas.

Jis pakomentavo pranešimus, kad Čekija ketina iš Rusijos susigrąžinti mažiausiai milijardą kronų (apie 47 mln. USD) kaip kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius.

"Jie nebežino, ką dar susigalvoti. Kodėl mes turėtume jiems ką nors mokėti? Nebuvo atliktas tyrimas, nebuvo nustatyta visų faktų. Niekas jiems nemokės, tai yra absurdas", — sakė jis.

Jis pridūrė, kad Čekijos ministras pirmininkas per daug žaidė siūlydamas Europos šalims išsiųsti Rusijos diplomatus. Anot senatoriaus, tokia politika yra būtent premjero žaidimas, kuris "labai nori įtikti amerikiečiams"

Tuo pačiu metu Džabarovas pažymėjo gerus Rusijos ir Čekijos tautų santykius.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos slaptąsias tarnybas sprogimo organizavimu šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje, per kurį žuvo du žmonės. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais.

Čekija išsiuntė 18 Rusijos diplomatų, kuriems Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata. Todėl pagal pariteto principą septyni diplomatai ir 25 techniniai darbuotojai turėtų likti abiejų šalių diplomatinėse atstovybėse.

Kaip Prahos palaikymo ženklą Rusijos diplomatai buvo išsiųsti iš kelių Europos šalių — Slovakijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Čekijos ministro pirmininko išvakarėse Andrejus Babis paragino ES šalis parodyti solidarumą ir išsiųsti bent vieną rusą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad diplomatų išsiuntimas ir vienašalės sankcijos kai kurioms šalims tapo "neadekvačiais įrankiais". Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, tai yra nešvarūs politiniai žaidimai, kurie griauna tarptautinių santykių audinį.

Tegai:
Rusija, Čekija, Rusijos Federacija
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą

Kinijoje nufilmuota sraigtasparnio katastrofa, per kurią žuvo žmonės

(atnaujinta 08:16 2021.05.11)
Sraigtasparnyje buvo keturi įgulos nariai. Du iš jų mirė, o dar dviejų paieška tebevyksta

Kinijos pietuose nukrito gaisro gesinimo sraigtasparnis, du žmonės žuvo ir du dingo be žinios, pranešė naujienų agentūra "Xinhua", su nuoroda į vietos valdžios atstovus.

Pirminiais duomenimis, sraigtasparnis nukrito į Erhai ežerą Junano provincijoje.

Laive buvo keturi įgulos nariai. Gelbėtojams pavyko rasti du, tačiau jų nepavyko išgelbėti. Tęsiama dar dviejų įgulos narių paieška.

Iš viso paieškos ir gelbėjimo operacijose dalyvauja apie 500 žmonių ir 16 gelbėjimo valčių.

Tegai:
sraigtasparnis, Kinija