Gaisras Šeremetjevo oro uoste, nuotrauka iš įvykio vietos

"Baisus vaizdas": lietuvis papasakojo apie gaisrą Šeremetjevo oro uoste

194
Vaidas Matulaitis, kuriam teko sekmadienį stebėti, kaip Šeremetjevo oro uoste dega lėktuvas, atskleidė, jog jis išvydo siaubingą vaizdą

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Vaidas Matulaitis turėjo iš Maskvos skristi į Taliną, tačiau keleiviams sulipus į lėktuvą, šis pusę valandos nepajudėjo.

Pro iliuminatorius buvo matyti, kad daug lėktuvų rikiuojasi prie pakilimo tako, tačiau jiems neleidžiama pakilti, LRT.lt pasakojo Matulaitis.

Vyras atskleidė, kad keleiviams buvo pranešta, jog Šeremetjevo oro uoste pernelyg intensyvus eismas, todėl ir reikia laukti.

"Bet tai buvo akivaizdžiai netiesa, nes nė vienas lėktuvas nekilo ir nė vienas nesileido", — sakė Matulaitis.

Ir tada keleiviai savo akimis pamatė, kaip ant nusileidimo tako avariniu būdu leidžiasi lėktuvas.

Vėliau paaiškėjo, kad įvyko nelaimė su "Sukhoi Superjet 100" lėktuvu, kuris turėjo skristi iš Maskvos į Murmanską. Po 28 minučių skrydžio įgula skubiai grįžo į Šeremetjevo oro uostą ir leidosi avariniu būdu.

"Lėktuvas bandė vieną kartą sėstis, bet nesėkmingai. Antrą kartą leisdamasis jis uodega kliudė taką ir užsidegė labai ryškia atvira liepsna, kaip degantis fakelas — reginį nupasakoja Matulaitis. — Baisus vaizdas".

Pranešama, kad leistis orlaiviui teko dėl nuo žaibo užsidegusio variklio, tačiau iš gana toli stovėjusio Matulaičio lėktuvo šių liepsnų nesimatė — ryški ugnis įsižiebė tik SSJ-100 palietus žemę.

Matulaičio lėktuvas dar apie valandą negalėjo pakilti ir tuo metu įgula keleiviams neteikė jokios informacijos, pasakoja lietuvis.

"Ir tada jau leido kilti. Iš viršaus matėsi pasekmės — pusė lėktuvo visiškai juodas kaip nuodėgulys, putom apipiltas", — sakė jis.

Naujausiais Rusijos tyrimo komiteto duomenimis, lėktuve gaisro metu žuvo 41 žmogus. 33 keleiviai ir keturi įgulos nariai sugebėjo išsigelbėti, teigia Tyrimo komiteto Maskvos tarpregioninio tyrimo departamento vedėjo vyresnioji padėjėja Jelena Markovskaja. Šeši žmonės buvo hospitalizuoti, trys iš jų yra sunkios būklės.

194
Tegai:
gaisrai, lėktuvo katastrofa, lėktuvai, Maskva
Temos:
Lėktuvo katastrofa Šeremetjevo oro uoste (10)