SS maršo dalyviai Rygoje, archyvinė nuotrauka

Rusija iškėlė bylą dėl rusų genocido, dalyvaujant latvių kilmės žmonėms

126
(atnaujinta 18:11 2019.05.14)
Iš viso, tyrėjų nuomone, okupantai viename iš Novgorodo regiono rajonų nužudė daugiau kaip 2,6 tūkst. žmonių. Dažniausiai budelių aukos buvo rusai

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Rusijos tyrimo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl taikių Novgorodo regiono gyventojų genocido 1942-1943 metais. Nusikalstamos veiklos aukomis tapo rusai, o žudynės vyko, prisidėjus latvių kilmės žmonėms, praneša komiteto spaudos tarnyba.

Pasak Tyrimo komiteto, gegužės mėnesį Leningrado srities (nuo 1944 metų liepos — Novgorodo) Bateckio rajono Žestianaja Gorka kaime paieškininkai aptiko 42 civilių, kurių tarpe buvo trys vaikai ir nėščia moteris, palaikus.

"Remiantis archyvinėmis medžiagomis, sovietų piliečių žudynėms iš civilių gyventojų buvo suformuota saugumo policijos ir SS "tilkommand"", — rašoma pranešime.

Kaip pažymėjo Tyrimo komitetas, 1942-1943 metais budeliai šaudė, žudė šaltais ginklais ir kitomis priemonėmis civilius, karo belaisvius, kurie tarnavo Sovietų ginkluotosiose pajėgose.

Iš viso, tyrimo duomenimis, okupantai nužudė daugiau kaip 2,6 tūkst. žmonių. Daugiausia nacių ir jų rėmėjų aukos buvo rusai, žydai ir romai.

"Grupę sudarė 33 asmenys — išeiviai iš Latvijos TSR, kurie nebuvo patraukti atsakomybėn ir pabėgo į JAV, Kanadą ir Vokietiją. Grupei vadovavo Vokietijos generolas Herzog Kurt", — pažymėjo Komunikacijos departamentas.

Taip pat pranešama, kad 1947 metais Leningrado karo apygardos karo tribunolas nuteisė Kurtą už žiaurumą prieš sovietų piliečius.

126
Tegai:
genocidas, Latvija, Rusija
Dar šia tema
Rygoje antinaciai surengė piketą prieš SS legionierių žygį
Latvijoje siūloma skirti baudą už Raudonosios armijos uniformos dėvėjimą
Latvijos Seimo narė sudegino Georgijaus juostelės spalvos suknelę