Krymo tiltas

Statybininkai paskelbė Krymo tilto svorį

55
(atnaujinta 12:54 2019.05.15)
Statinys pasirodė esąs sunkesnis nei 36 Eifelio bokštai, o tilto geležinkelio ruožas šiuo atžvilgiu lenkia Tarptautinę kosminę stotį

VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Krymo tilto metalinės konstrukcijos sveria 260 tūkstančių tonų, praneša RIA Novosti su nuoroda į informacijos centrą "Krymo tiltas".

"595 tilto ramsčiai laiko 260 tūkstančių tonų metalo konstrukcijų (tai yra 36 Eifelio bokštai)", — rašoma informacijos centro pranešime.

Tilto statytojų duomenimis, vienas geležinkelio tarpatramis sveria daugiau nei 500 tonų, tai yra, jis sunkesnis nei Tarptautinė kosminė stotis, o giliausi poliai nugramzdinti į 35 aukštų pastato aukštį atitinkantį gylį.

Pasak statytojų, dviejų arkinių tarpatramių svoris siekia dešimt tūkstančių tonų, o tai yra 400 tuščių savivarčių "KAMAZ" svoris; kiekvienos arkos ilgis siekia 227 metrus (dviejų futbolo aikštelių ilgis).

Informacijos centras pažymėjo, kad bendra jūrinė dviejų arkų transportavimo ir montavimo ant atramų operacija truko penkias paras.

Be to, archeologai, rengdami teritoriją tilto statyboms, surinko milijoną radinių. Tarp jų yra net suakmenėjusios senovės banginio liekanos, kurioms yra apie dešimt milijonų metų. Jos buvo rastos būsimo geležinkelio prieigų prie tilto vietoje.

Krymo tilto geležinkelio prieigų statyba parodyta vaizdo įraše >>

Kaip pareiškė informacijos centras, su tilto statybomis vykdoma ekologinė programa, pagal kurią į Kubanės rezervuarus bus paleista 1,5 milijono rusų eršketų mailių.

Rusijos lyderis Vladimiras Putinas atidarė tilto automobilinę dalį per Kerčės sąsiaurį lygiai prieš metus — 2018 metų gegužės 15 dieną. Krymo tiltas tapo ilgiausiu Rusijoje — jo ilgis siekia 19 kilometrų. Traukinių eismą geležinkelio dalyje numatyta pradėti 2019 metų gruodį.

55
Tegai:
Krymas, Rusija, Krymo tiltas
Temos:
Rusijos tiltas į Krymą (34)
Dar šia tema
Ką spėjo parašyti statybininkai ant paskutinio Krymo tilto polio
Nuo eksploatacijos pradžios Krymo tiltu pervažiavo beveik 3,5 mln automobilių
Gruodį bus atidarytas keleivinių ir krovininių traukinių eismas per Krymo tiltą