Kompleksas Pancir, archyvinė nuotrauka

Įvardytas Rusijos ginklas, kuris labiausiai domina užsieniečius

217
(atnaujinta 18:31 2019.05.16)
Šiuo metu Minske vykstančioje karinės įrangos parodoje Rusijos "Rosoboroneksport" pristatė daugiau kaip 200 ginkluotės pavyzdžių

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. "Rosoboroneksport" generalinis direktorius Aleksandras Michejevas atskleidė, kurie Rusijos ginklai labiausiai sudomino užsienio pirkėjus MILEX-2019 ginklų parodoje.

Pasak jo, didžiausios paklausos sulaukė priešlėktuvinės raketų ir artilerijos sistemos "Pancir".

"Mes aktyviai deramės tiek dėl naujų raketų sistemų įsigijimo, tiek dėl mūsų partnerių eksploatuojamų kompleksų modernizavimo", — interviu televizijos kanalui "Zvezda" sakė Michejevas.

Rusijos korporacijos vadovas pridūrė, kad užsieniečius taip pat sudomino "Almaz-Antey" produkcija — kompleksai S-400 ir Tor-M2.

Tarptautinė ginklų paroda MILEX-2019 vyksta gegužės 15-18 dienomis Minske. "Rosoboroneksport" stende pristatyti daugiau kaip 220 karinės įrangos pavyzdžių.

"Pancir" tipo žemės ir jūrų bazių priešraketinių raketų ginklų kompleksas skirtas civilinių ir karinių objektų priedangai nuo visų šiuolaikinių ir būsimų oro atakų bet kurioje klimato ir radijo elektroninėje aplinkoje dieną ir naktį. Kompleksas gali apsaugoti objektą nuo žemės ir oro atakų.

217
Tegai:
ginkluotė, karinė technika, Rusija
Dar šia tema
"The National Interest" vadina Rusijos MiG-29 monstru
Rusija parodė, kaip tankas T-80 šaudo rąstais
Paviešintas Rusijos povandeninio laivo "Poseidon" paleidimo vaizdo įrašas
Rusijos šarvuotosiomis mašinomis "Tigr" aprūpintos 16 šalių
Kerčės sąsiauris

Krymas paragino Kijevą neišsigalvoti "NATO laivų Kerčės sąsiauryje"

(atnaujinta 18:37 2020.06.03)
Tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Krymo parlamento pirmasis pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas pavadino kvaila ir neraštinga vadinamojo Ukrainos prezidento atstovo Autonominėje Krymo Respublikoje Antono Korinevičiaus idėją apie tai, kad NATO šalių laivai galėtų "stebėti situaciją" Kerčės sąsiauryje, ir paragino vadovautis tarptautinėmis sutartimis.

"Visa tai yra neraštingi, ciniški ir kvaili pasiūlymai ir nesąmonė. Kijevo valdžia sugalvoja įvairių dalykų, kurie neatitinka realybės ir visuotinai pripažintų tarptautinių sutarčių", — RIA Novosti pasakė Fiksas.

Anot jo, tam, kad Ukrainos laivai praplauktų per Kerčės sąsiaurį, nėra jokių problemų, o šią temą dirbtinai išpučia Kijevo valdžia, kad tęstų spekuliacijas tarptautinėje arenoje, pareiškė Krymo parlamento pirmasis vicepirmininkas.

"Jei Ukrainai reikia perplukdyti savo laivus per Kerčės sąsiaurį, tai egzistuoja normalios civilizuotos priemonės, kuriomis Ukraina jau gerai naudojosi. Jie apie jas žino. Jie turi pateikti atitinkamą paraišką, po to jiems bus duotas locmanas, kuris perplukdys laivus per Kerčės sąsiaurį, kad viskas būtų civilizuotai. Nereikia nieko išgalvoti, reikia vadovautis tarptautinėmis sutartimis, tarptautine teise ir gerbti kaimyninės valstybės, šiuo atveju Rusijos Federacijos, įstatymus, o ne bandyti vykdyti įvairias provokacijas prie mūsų sienų", — pabrėžė Fiksas.

2018 metų lapkritį trys Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos sieną, įplaukė į laikinai uždarus Rusijos Federacijos teritorinius vandenis ir iš Juodosios jūros pajudėjo Kerčės sąsiaurio link. Jie pavojingai manevravo, nepakluso Rusijos valdžios teisiniams reikalavimams. Laivai su kariškiais buvo sulaikyti. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įvykį pavadino provokacija, susijusia su žemu Porošenkos reitingu artėjant rinkimams.

2019 metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariškiai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų išleidimo vienu metu. Lapkričio 18 dieną Rusija perdavė Ukrainai ir sulaikytus laivus.

Tegai:
Kerčės sąsiauris, NATO, Krymas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusijos Federacijos taryba: Ukraina dėl provokacijos Kerčės sąsiauryje gavo pamoką
Ekspertas: Baltijos šalys bando būti amerikietiškesnės už pačius amerikiečius
Lietuvos ir Rusijos siena (Kaliningrado sritis)

Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija

(atnaujinta 17:44 2020.06.03)
Valstybės sienos ruožai tarp šalių buvo nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Rusijos registracijos, kadastro ir kartografijos tarnyba ("Rosreestr") į Valstybinį nekilnojamojo turto registrą įrašė koordinacinį valstybės sienos Rusijos–Lietuvos ir Rusijos–Latvijos atkarpų aprašą, pranešama "Rosreestr" tinklalapyje.

Ruožai yra Kaliningrado ir Pskovo srityse. Valstybės sienos ruožai tarp Rusijos, Lietuvos ir Latvijos yra nustatyti sutartimis, ratifikuotomis 2003 ir 2007 metais.

Pranešime pažymima, kad bendras Rusijos ir Lietuvos sienos ilgis yra 297,1 kilometro, o Rusijos ir Latvijos sienos — 283,6 kilometro.

Kad pažymėtų valstybės sieną, Rusijos, Lietuvos ir Latvijos specialistai įrengė 559 pasienio ženklus Rusijos–Lietuvos ruože ir 648 — Rusijos–Latvijos ruože, be to, sukurti žemėlapiai ir kiti dokumentai.

Rusijos ir Lietuvos bei Rusijos ir Latvijos valstybinių sienų demarkacijos dokumentai vienu metu įsigaliojo Rusijoje, Lietuvoje ir Latvijoje 2018 metų balandį.

Tegai:
siena, Latvija, Lietuva, Rusija
Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

VTEK nutraukė tyrimą prieš premjerą Skvernelį

Komentuodamas komisijos sprendimą, premjeras sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas, ir griežtai sukritikavo konservatorių veiksmus

VILNIUS, birželio 4 – Sputnik. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ketvirtadienį paskelbė nutraukianti tyrimą dėl galimo premjero Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio viešų ir privačių interesų supainiojimo dėl Upės gatvės, kurioje jis gyvena, asfaltavimo. Apie tai praneša VTEK spaudos tarnyba.

Ministras pirmininkas, komentuodamas VTEK sprendimą, sakė besidžiaugiantis, kad šioje istorijoje padarytas galutinis teisinis vertinimas.

"Nuo pat pirmos dienos tuo ir neabejojau, kadangi tuo, kuo buvau nuolat kaltinamas, šmeižiamas, niekada jokių veiksmų nepadariau", – spaudos konferencijos metu sakė Skvernelis.

Ministras teigė, kad džiaugiasi, jog tyrimas, kuris užtruko ilgai, pasibaigė, o sprendimas priimtas vienbalsiai.

"Tik noriu apgailestauti, tai yra teisinis vertinimas, jis yra atliktas, bet kokia yra padaryta reputacinė žala, kaip politikui, šešis mėnesius nuolat kartojant šmeižtą, melą, tiek Seimo salėje, tiek ir kituose formatuose, vardinant "Skvernelio kelią", tuo pačiu būdu meninkant bendruomenę, kuri aktyviai dalyvavo, kaip ir kiekviena bendruomenė, savo interesų ginime?",  - kalbėjo ministras pirmininkas.

Be to, jis pažymėjo ir jo šeimos patirtą psichologinį smurtą. 

"Galiausiai, kas atsakys už psichologinį smurtą, kurį patyrė mano šeima, kada ponas Razma su savo konservatorių damomis suorganizavo šou gąsdindamas mano šeimą ir mano šeimos narius prie mano namo. Turbūt šitie dalykai lieka atviri, neatsakyti, nes nesu aš konservatorių atstovas, matyt, ir teisėsauga nesiims jokių sprendimų. Tenka apgailestauti, kad kai kurie politikai, konkrečiai – konservatorių partija, nuo jos pirmininko ir narių elgėsi šlykščiai, negarbingai ir neteisėtai", – pareiškė premjeras.

VTEK konstatavo, kad nepakanka duomenų, jog premjeras Vyriausybei pernai spalį skiriant 300 tūkst. eurų Vilniaus rajono savivaldybės keliams galėjo žinoti apie tai, jog pinigai bus skirti jo gatvei ir taip galėjo pažeisti įstatymus, todėl tyrimą nusprendė nutraukti.

Tegai:
Saulius Skvernelis, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK)
Dar šia tema
LVŽS paneige bet kokias sąsajas su Sutkumi 
Valdančiųjų lyderis papasakojo apie konservatorių "melą" lobizmo skandalo fone