Rossija segodnia

"Rossija segodnia" prašo Nausėdos sureaguoti į situaciją su Sputnik Lietuva redaktoriumi

153
(atnaujinta 23:16 2019.05.28)
Agentūra paragino išrinktąjį prezidentą atkreipti dėmesį į tai, kokia Lietuvoje yra žodžio laisvės padėtis. Anksčiau vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas buvo išsiųstas iš valstybės, jam penkeriems metams uždrausta atvykti į šalį

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Tarptautinė naujienų agentūra "Rossija segodnia" po Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymo Vilniaus oro uoste paragino naująjį Lietuvos prezidentą atkreipti dėmesį į žodžio laisvės apribojimą.

Apie tai informuoja naujienų agentūra RIA Novosti su nuoroda į "Rossija segodnia" komunikacijos direkcijos direktorių Peterį Lidovą-Petrovskį.

"Mes dar kartą pasipiktinome draudimu mūsų žurnalistui atvykti į šalį. Mes kreipiamės į išrinktąjį prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami atkreipti dėmesį į žodžio laisvės apribojimus Lietuvoje. Nors be didelių vilčių", — pareiškė Lidovas-Petrovskis.

Antradienį paaiškėjo, kad Kasemas, atvykęs į Lietuvą darbo reikalais, buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste ir ten buvo laikomas šešias valandas. Lietuvos valdžios institucijų atstovai tai pavadino "aplinkybių išaiškinimu".

Žurnalistas sakė, kad buvo paprašytas nusivilkti viršutinius drabužius, apieškotas, telefonas buvo konfiskuotas. Vėliau Kasemas sužinojo, kad Lietuvos atstovai išnagrinėjo jo asmenines nuotraukas, "Word" dokumentus ir kitą išmaniajame telefone esančią medžiagą.

"Jie taip pat kalbėjo apie prezidento rinkimus, kokiu mastu jie mus domina, kur gavome žmonių, kurie davė interviu, kontaktus. Na, ir nuskambėjo frazė: "Atminkite, kad Sputnik čia nebus"", — sakė Sputnik Lietuva Kasemas.

Sputnik Lietuva tapo viena iš nedaugelio žiniasklaidos priemonių už Lietuvos ribų, kuri išsamiai stebėjo abu prezidento rinkimų turus, abu referendumus, rinkimus į Europos Parlamentą.

Agentūra gavo išskirtinius interviu su buvusiu Lietuvos prezidentu Rolandu Paksu, su "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataru Zigmu Vaišvila, Darbo partijos lyderiu Viktoru Uspaskichu.

153
Tegai:
Gitanas Nausėda, MIA "Rossija segodnia", Maratas Kasemas, Sputnik Lietuva
Temos:
Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)
Dar šia tema
Simonian pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus išsiuntimą iš Lietuvos
Bijo savo šešėlio: Sputnik Lietuva vadovas video papasakojo apie apklausą
Rusijos nuolatinė misija ESBO pasisakė apie situaciją su Sputnik vyriausiuoju redaktoriumi