MArija Zacharova, archyvinė nuotrauka

Zacharova įvertino Zelenskio "Krymo grąžinimo" strategiją

125
(atnaujinta 10:11 2019.06.05)
Pasak Zacharovos, iki šiol į raginimą sugrįžti į Ukrainą atsišaukė tik Saakašvilis

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Interviu  NSN oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelensko komandos parengtą strategiją dėl "Krymo grąžinimo".

Zacharova pabrėžė, kad 2014 metais referendum metu pusiasalio gyventojai galutinai išsprendė Krymo priklausymo klausimą.

"Iki šiol tik Saakašvilis atsišaukė į kvietimą ukrainiečiams grįžti į savo tėvynę. Krymo gyventojai atsakė taip, kad neįmanoma pasakyti geriau", — sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai.

Anksčiau Zelenskio spaudos sekretorė Julija Mendel sakė, kad Ukrainos prezidentas vizito į Briuselį metu aptars su Europos Sąjungos ir NATO pareigūnais Krymo "grąžinimo" strategiją. Pasak jos, "administracija nori būti skaidri", bet neketina kalbėti apie bet kokius sprendimus prieš jų priėmimą. Ji taip pat sakė, kad Ukrainos pozicija dėl Krymo priklausymo nepasikeitė.

Krymas tapo Rusijos dalimi pagal 2014 metų referendumo, įvykusio po valstybinio perversmo Ukrainoje, rezultatus. Tada daugiau nei 96 procentai Krymo rinkėjų ir daugiau kaip 95 procentai Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos teritorijos.

Maskva nuolat kartoja, kad pusiasalio gyventojai demokratiniu būdu priėmė sprendimą, kuris visiškai atitinka tarptautinės teisės ir JT chartijos reikalavimams. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

125
Tegai:
Krymas, Vladimiras Zelenskis, Marija Zacharova
Dar šia tema
Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl sumažėjusio eksporto į Rusiją
Vis daugiau užsienio turistų aplanko Krymą
Senatorė iš Krymo pavadino Mei atsistatydinimą įspėjimu rusofobams