Kompiuterinės technologijos, archyvinė nuotrauka

Rusijos mokslininkai padės "Amazon" kurti dirbtinį intelektą

41
(atnaujinta 14:54 2019.06.07)
Mokslininkai paskelbė, kad sukurta "pokalbių" dirbtinio intelekto "iPavlov" sistema, galinti imituoti gyvą asmenį

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Maskvos fizikos ir technologijų instituto specialistų komanda tapo "Alexa Prize Socialbot Grand Challenge" konkurso dalyve, kuriame ji gaus 250 tūkst. JAV dolerių iš Džefo Bezoso kompanijos, kad sukurtų dirbtinį intelektą, rašo RIA Novosti su nuoroda į instituto spaudos tarnybą.

2017 metų vasarą Maskvos fizikos ir technologijų instituto mokslininkai paskelbė, kad sukurta "pokalbių" dirbtinio intelekto "iPavlov" sistema, galinti imituoti gyvą asmenį, ir pakvietė visus išbandyti ir dirbti kartu, kad sistema taptų geresnė. Padedami savanorių mokslininkai per ateinančius trejus metus tikisi sukurti balso asistentą, kuris galėtų bendrauti taip pat gerai ir tikroviškai, kaip ir gyvas žmogus.

Tiesą sakant, šios idėjos nebuvo sugalvotos šiandien — šiuolaikiniai "Google", "Apple", "Amazon" ir kitų IT įmonių asistentai įsitvirtino gerokai anksčiau, pačioje kompiuterių eros pradžioje. Pirmasis toks "kalbantis aparatas", pavadintas ELIZA, buvo sukurtas 1966 metais. Iš tiesų tai buvo pokštas, psichoterapeuto parodija, duodanti pacientui nenaudingus patarimus.

Per ateinančius metus ir dešimtmečius programuotojai sukūrė vis sudėtingesnes ir "gyvesnes" kompiuterines ryšio sistemas. Pažangiausios sistemos gali atpažinti savininkų nuotaiką, "prisiminti" savo senus norus ir pageidavimus, spręsti kai kurias įprastas ir namų ūkio užduotis, užsakyti maisto ar kitų prekių parduotuvėje arba atlikti operatoriaus vaidmenį skambučių centruose.

Tokių sistemų sukūrimas, kaip pažymi mokslininkai, šiandien apsiriboja tuo, kad jas reikia "apmokyti" rankiniu būdu, kad galėtų "įgyti" bendravimo įgūdžių, perduoti didelius duomenų rinkinius ir jau apdorotus dialogus per juos. Šių tekstų kokybė ir semantinis turinys priklauso nuo to, koks bus "žmogiškas" pokalbis, taip pat nuo to, kaip gerai jis reaguos į viešuosius tyrimus.

Jau trečius metus "Amazon" kompanija rengia "Alexa Prize Socialbot Grand Challenge" konkursą, kuriame dalyvauja studentų ir jaunųjų mokslininkų komandos, bandančios sukurti dirbtinio intelekto sistemas, kurios gali atpažinti kalbą ir bendrauti su žmonėmis tam tikromis temomis.

Konkurso dalyviai gaus ne tik finansinę paramą iš Džefo Bezoso organizacijos (250 tūkst. dolerių dydžio dotaciją), bet ir prieigą prie "Topic Chat" duomenų rinkinio — iki šiol didžiausios tokio tipo duomenų bazės.

Tai nėra pirmasis toks projektas Rusijos specialistams — mokslininkai ir "iPavlov" kūrėjai jau surengė panašų konkursą su "Facebook" atstovais, naudodami kitą duomenų rinkinį "Persona-Chat", kurį sukūrė Markas Cukerbergas, kad pagerintų AI sistemos veikimą "Zo chatbot".

Pasak universiteto spaudos tarnybos, pirmasis komandos susitikimas vyks rugpjūčio mėnesį Sietle, JAV. Rugsėjo mėnesį komandos pradės kurti savo agentus, o 2020 metų gegužės mėnesį bus išrinktas nugalėtojas, kuris gaus 1 mln. Norint gauti tokį prizą reikia sukurti sistemą, kuri galėtų palaikyti dialogą su 65 proc. savanorių mažiausiai dvidešimt minučių.

41
Tegai:
technologijos, JAV, dirbtinis intelektas, mokslininkas, Rusija
Dar šia tema
Mokslininkai Antarktidoje aptiko išnykusio žemyno pėdsakų
Mokslininkai pasakė, kaip pagerinti atmintį ir smegenų darbą
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija
Michailas Jefremovas

Advokatai Jefremovo byloje sureagavo į drausminę procedūrą prieš juos

(atnaujinta 17:16 2020.07.10)
Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Eismo įvykyje su Michailu Jefremovu, mirusiojo šeimos advokatas Aleksandras Dobrovinskis ir aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas pakomentavo "360" žinią apie jiems iškeltą drausmės bylą dėl Etikos kodekso pažeidimo.

"Aš nieko apie tai nežinau. Bet aš žinau, kad tyrime nieko neparašė, nes vakar mačiau tyrėją", — sakė Dobrovinskis.

Informacija taps žinoma tik tada, kai bus gauti dokumentai dėl drausminės bylos iškėlimo. Tai, pasak Dobrovinskio, gali nutikti kitą savaitę.

Advokatas Elmanas Pašajevas teigė nematantis jokių pažeidimų, o Rusijos Federacijos federalinių teisininkų rūmai neturėjo teisės tokiems veiksmams.

"Šiaurės Osetijos ir Alanijos Respublikos įstatymų rūmai svarsto bet kokį pažeidimą prieš mane", — pabrėžė aktoriaus advokatas.

Jis taip pat nustebo, kaip jam gali būti iškelta byla, nes jis turėjo būti iškviestas į komisiją. Tokiu atveju laiškas turėjo būti atvežtas į teritorinius rūmus, tačiau Pašajevas nieko negavo.

"Melas. Jie tiesiog nori pritraukti dėmesį", — padarė išvadą jis.

Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija.

Anksčiau Rusijos Federalinių teisininkų rūmai nerimavo, kad jie atskleidė teisininkų paslaptis ir panaudojo avarijos bylą savireklamos tikslams, dirbdami su žiniasklaida. Pašajevas taip pat pareiškė, kad iš jo oponentų tris kartus buvo atimta teisinė padėtis.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
advokatas, Michailas Jefremovas
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas

LTOK nuostoliai dėl COVID-19 nebuvo tokie dideli, tačiau abejonių išlieka

(atnaujinta 18:02 2020.07.11)
Ketvirtadienį Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pristatė pirmojo pusmečio biudžeto ataskaitą. Bendras jo rezultatas: koronaviruso žala buvo mažesnė, nei tikėtasi

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. "Dar balandį situacija atrodė tragiškai, su dideliais pavojaus ženklais. Baiminomės, kad biudžete gali atsiverti net 2 mln. eurų skylė. Dabar matome, kad situacija gerokai sušvelnėjo, o loterijų bilietų pardavimai, nuo kurių didele dalimi priklauso LTOK biudžetas, po truputį grįžta į prieš tai buvusias vėžes. Apibendrinant galiu pasakyti, kad pirmojo pusmečio skaičiai atrodo patenkinamai", — sakė LTOK iždininkas Rimgaudas Balaiša.

Pandemijos metu LTOK pajamos iš UAB "Olifėja" pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo maždaug 15 procentų, arba 485 tūkst. eurų. Pirmiausia tai lemia loterijos bilietų pardavimo aktyvumo sumažėjimas. Tuo pat metu sumažėjo ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) ir Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) subsidijos.

Žinoma, kai kurias programas turėsime apkarpyti. Jau sumažinome LTOK direkcijos atlyginimus ir ūkinės veiklos išlaidas, tačiau sportininkai, federacijos, treneriai neturėtų nerimauti. Jie — mūsų prioritetas ir darysime viską, kad jie nenukentėtų", — teigė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius sakė taip: "Dar sunku pasakyti, kokio masto bus padariniai, realius skaičius matysime tik antroje metų pusėje. Šiais metais mūsų rėmėjai ir partneriai savo įsipareigojimus įvykdys, todėl galime tikėtis, kad metinį planą pavyks įgyvendinti. Vis dėlto, bendraudami su partneriais jaučiame daug neužtikrintumo dėl kitų metų. Niekas nėra tikras, kaip seksis".

Tegai:
biudžetas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje