Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

Lavrovas: Rusija yra pasirengusi toliau prisidėti prie taikos Afrikoje

20
(atnaujinta 18:59 2019.06.10)
Rusija ir Malis susitarė stiprinti užsienio politikos koordinavimą, tame tarpe ir su JT, siekiant veiksmingai spręsti regionines krizes Afrikoje

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi toliau prisidėti prie taikos ir stabilumo palaikymo Afrikos žemyne, rašoma RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

"Mes dar kartą patvirtinome Rusijos pasirengimą toliau prisidėti prie taikos, stabilumo ir tvaraus vystymosi Afrikoje, tiek dvišaliu pagrindu, tiek per tarptautines organizacijas. Mes tikimės, kad padėtis pagerės po artėjančio Rusijos ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimo Sočyje spalio mėnesį", — sakė jis spaudos konferencijos su Malio užsienio reikalų ministru Tebilu Dramu Maskvoje metu.

Pasak Lavrovo, Rusija ir Malis susitarė stiprinti užsienio politikos koordinavimą, tame tarpe ir su JT, siekiant veiksmingai spręsti regionines krizes Afrikoje. Jis pridūrė, kad abi šalys sutiko aktyvinti neseniai sukurtos Rusijos ir Malio darbo grupės veiklą kovoje su terorizmu ir organizuotu nusikalstamumu.

Anksčiau gynybos ministro pavaduotojas Aleksandras Fominas sakė, kad šiais metais Sočyje į Rusijos ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimą atvyks apie 40 Afrikos valstybių vadovų. Buvo pranešta, kad aukščiausiojo lygio susitikimui vadovaus Rusijos ir Egipto prezidentai.

20
Tegai:
Sergejus Lavrovas, krizė, Afrika, užsienio politika, Malis, Rusija
Dar šia tema
Lavrovas paragino NATO sustabdyti konfrontaciją Europoje
ETPA komitetas pakvietė Rusiją dalyvauti birželio mėnesio sesijoje
Lavrovas papasakojo apie JAV pasiūlymą surengti antrą referendumą dėl Krymo