Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

Lavrovas: Rusija pasirengusi deryboms dėl Ukrainos bet kokiu formatu

49
(atnaujinta 14:03 2019.06.11)
Normandijos formatas negali priimti sprendimų, jei šalys nesutiks, teigė Lavrovas

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, Rusija pasirengusi deryboms dėl Ukrainos bet kokiu formatu, praneša RIA Novosti.

"Europa privalo, žinoma, pirmiausia, Prancūzija ir Vokietija, kaip Minsko susitarimų autoriai... Tikiuosi, siunčiami reikiami signalai į Kijevą. Be to, bendravimas tarp Ukrainos prezidento ir Vokietijos, Prancūzijos vadovybės vyko ir Berlyne, ir Paryžiuje, Vokietijos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrai lankėsi Kijeve. Tikiuosi, kad mums, kaip Normandijos formato dalyviams bus pranešta, kokia reakcija buvo ir kas buvo aptarta, ypač todėl, kad mūsų partneriai dar kartą siūlo surengti aukščiausiojo lygio susitikimą Normandijos formatu", — sakė Lavrovas.

"Esame pasirengę susitikti bet kokiu formatu, tačiau neturėtume pamiršti, kad pagrindinis Minsko susitarimų įgyvendinimo mechanizmas yra kontaktinė grupė, vienintelė platforma, kurioje Kijevas, Doneckas ir Luhanskas dirba kartu su Rusija ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO). Ir be šio susitarimo jokio progreso nebus. Normandijos formatas negali priimti sprendimų, jei šalys nesutiks", — pridūrė jis.

Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. Rusija nuolat kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" Donbaso konflikte, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis.

Be to, Kijevo vadovybė nuolat skelbia radikalius pareiškimus ir skatina bendrauti su Rusijos Federacija "pasitelkus jėgą". Tuo tarpu kai kurios Vakarų šalys, ypač JAV, Kanada, Didžioji Britanija ir Lietuva, teikia Kijevui karinę pagalbą, tiek tiekdamos ginklus, tiek pinigus.

Savo ruožtu Rusija ne kartą ragino Vakarų partnerius susilaikyti nuo ginklų tiekimo Ukrainai ir teigė, kad tokiais veiksmais Vašingtonas ir ES skatina konfliktą šalies rytuose ir trukdo laikytis Minsko susitarimų.

Maskva ne kartą pabrėžė, jog yra suinteresuota tuo, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę, be to, ji nesiruošia nieko pulti. Taip pat Rusijos vadovybė pažymėjo, kad NATO naudojasi Vakarų isterija dėl "Rusijos grėsmės", kad padidintų karinių kontingentų ir technikos skaičių prie Rusijos sienų.

49
Tegai:
derybos, susitarimas, Sergejus Lavrovas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Vakarai bando sumenkinti TSRS vaidmenį Antrojo pasaulinio karo metu, pareiškė Lavrovas
Lavrovas papasakojo apie JAV pasiūlymą surengti antrą referendumą dėl Krymo
Lavrovas: Rusija yra pasirengusi toliau prisidėti prie taikos Afrikoje