Serialas Černobylis, kadras iš serialo

"Rusijos komunistai" ragina uždrausti serialą "Černobylis"

196
(atnaujinta 17:41 2019.06.13)
Politikai siūlo užblokuoti Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" transliavimą visuose portaluose ir inicijuoti bylą dėl šmeižto

VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Partija "Rusijos komunistai" kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir "Roskomnadzor", prašydama apriboti prieigą prie JAV ir Didžiosios Britanijos bendrai nufilmuoto serialo "Černobylis". Apie tai pranešė partijos spaudos tarnyba.

Serialas pasakoja apie Černobylio atominės elektrinės avariją 1986 metais ir likvidatorių likimą. Serialą transliavo Amerikos televizijos kanalas "HBO". Filmavimas vyko Lietuvoje ir Kijeve.

"Seriale Černobylio tikroji tragedija tapo "HBO" ideologinės manipuliacijos objektu. Serialas apie dramatiškus 1986 metų balandžio mėnesio įvykius yra ideologinis įrankis, skirtas diskredituoti ir demonizuoti tiek sovietų vyriausybės, tiek sovietų tautos įvaizdį", — sakė komunistų partijos vykdomojo komiteto vadovas Sergejus Malinkovičius.

Pasak jo, serialo įvykių chronologija ir jo siužeto pagrindiniai momentai atitinka realybę, tačiau veikėjų poelgiai ir "moralinė aplinka" sovietinėje visuomenėje yra iškraipyti.

Чернобыль, кадр из фильма
© Photo : HBO (2019)
Kadras iš serialo

Malinkovičius mano, kad Rusija gali "duoti grąžos" serialo autoriams. Jo nuomone, "Roskomnadzor" turėtų užblokuoti prieigą prie filmo visuose portaluose, o prieš "Černobylio" režisierių, scenaristą ir vykdomąjį prodiuserį būtina inicijuoti bylą dėl viešo šmeižto.

"Akivaizdu, kad jų nepasieksime, bet bet kuriuo atveju jiems bus uždrausta patekti į Rusijos Federaciją, o tada, Dievaži, gal Kuba ar Kinija juos išduos pagal ekstradicijos susitarimą. Mes siunčiame užklausą "Roskomnadzor" ir Vidaus reikalų ministerijai", — apibendrino Malinkovičius.

Tuo tarpu "Roskomnadzor" paskelbė, kad "Rusijos komunistų" prašymo dar negavo, tačiau jis bus svarstomas nustatyta tvarka, pranešė RIA Novosti organizacijos spaudos tarnyboje.

Anksčiau Černobylio neįgaliųjų organizacijos "Sojuz "Černobyl"" Briansko skyriaus valdybos pirmininkas Viačeslavas Korniušinas sakė, kad seriale yra daug netikslumų, visų pirma, jis pabrėžė, kad iš tikrųjų nebuvo tiek girtaujama, kaip parodyta filme.

Černobylio atominės elektrinės avarija laikoma didžiausia tokio pobūdžio branduolinės energijos istorijoje. Ji įvyko Ukrainos TSR teritorijoje, netoli miesto Pripetė. Avarijos padarinių likvidacijoje dalyvavo daugiau nei 600 tūkst. žmonių.

Чернобыль, кадр из фильма
© Photo : HBO (2019)
Kadras iš serialo

Radiacinė tarša paveikė Ukrainos ir Baltarusijos teritorijas, taip pat paveikta 19 Rusijos regionų. Po nelaimingo atsitikimo aplink stotį buvo sukurta 30 kilometrų atskirties zona.

Lietuvos teritoriją radioaktyvus debesis pasiekė jau pirmąją parą. Labiausiai užterštos buvo pietinė ir vakarinė dalys. Žinia apie avariją lietuvius, kaip ir visą pasaulį, pasiekė pavėluotai. 

Radioaktyvaus jodo debesis buvo uždengęs pietinę šalies dalį su Vilniumi ir Kauno rajonu bei plačia juosta nusidriekė vakariniu pakraščiu, apimdamas Klaipėdą su visu pajūriu bei Kuršių nerija. Šiaurės vakaruose radioaktyvaus debesies juosta baigėsi ties Mažeikiais ir Akmene.

Serialą "Černobylis" Lietuvoje filmavo JAV televizijos kanalas "HBO" ir televizijos tinklas "Sky".

Penkių serijų filmas tapo populiariausiu televizijos laidų interneto vartotojų filmų vertinimo duomenų bazėje (IMDb), jo reitingas ― 9,6 balo iš 10.

196
Tegai:
Rusija, Černobylis
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Ekskursijos į kitą gyvenimą: Černobylio mieste prasidėjo turistinis bumas
Serialo "Černobylis" padariniai: Vilnius reklamuoja save kaip filmavimo vietą
Ukraina paaiškino, kodėl serialas "Černobylis" buvo filmuojamas už šalies ribų
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas
Naikintuvas Su-57

Ekspertas: Maskvoje parade publika pirmą kartą išvys "Su-57" naikintuvus

(atnaujinta 18:30 2020.05.29)
Birželio 24 dieną Rusija parodys naujausius karinės technikos pavyzdžius, kurie demonstruoja jos kovinę galią, pažymėjo karo ekspertas Igoris Korotčenka

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Paradas, be kita ko, tai valstybės karinių pajėgumų demonstravimas, jo metu parodomi visi karinės galios komponentai, visų pirma, naujos rūšies ginkluotė ir technika. Šiame parade verta atkreipti dėmesį į zenitinių raketų kompleksą S-350 "Vitiaz", interviu Sputnik radijui sakė karo ekspertas, žurnalo "Krašto gynyba" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenka.

Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Куденко

"Zenitinė raketų sistema S-350 pirmiausia pritaikyta sunaikinti sparnuotąsias raketas, kai suduodamas masinis smūgis. Kalbėkime atvirai. Esant dabartinėms karinėms-politinėms sąlygoms, mūsų šaliai kritiškai svarbu užtikrinti dviejų karinės galios elementų vystymąsi ir funkcionavimą. Pirma — tai strateginės branduolinės pajėgos. <...> Tai sutramdymo ir strateginio stabilumo palaikymo faktorius. Antrasis, ne mažiau svarbus mūsų ginklų komponentas — tai aviacijos ir kosmoso gynybos sistema. <...> Ji leidžia panaikinti priešo galimybes naudoti greitą globalinį smūgį", — pasakojo ekspertas.

Kaip priminė Korotčenka, parade tradiciškai dalyvauja "PC-24 Jars" mobiliųjų raketų sistemos. Taip pat tarp naujienų — zenitinių raketų sistemos "Tor M2" arktinė versija — tai "Tor-M2DT". Be to, parade rodomi šarvuočių pavyzdžiai.

"Kalbant apie parado aviacinę dalį, penktosios kartos naikintuvai "Su-57" pirmą kartą bus demonstruojami plačiajai visuomenei oro parade Maskvoje. Tai labai svarbu, jau pradėtas serijinis šio orlaivio pristatymas Rusijos kosmoso pajėgoms. Taip pat bus parodyta viršgarsinė raketa "Kinžal", kurios nešiklis yra "MiG-31" perėmėjas", — pažymėjo ekspertas.

Rusijos karinėse apygardose pradėta ruošti karinę techniką, skirtą paradui, vyksiančiam 75-osioms pergalės Antrajame pasauliniame kare metinėms paminėti, renginys numatytas birželio 24 dieną.

 

Tegai:
paradas, Pergalės diena, Rusija
Dar šia tema
Putinas kreipėsi į rusus jubiliejinės Pergalės dienos proga
Internete pasirodė Pergalės aviacijos parado Maskvoje vaizdo įrašas
Bendra Pergalė: kaip Baltijos šalys paminėjo gegužės 9 dieną
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas