Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Prieš Tiesioginę liniją su Putinu gauta daugiau kaip milijonas klausimų

67
(atnaujinta 11:28 2019.06.19)
Skelbiama, kad gauti 1 053 326 klausimai, iš jų 616,5 tūkst. telefonu ir 291,3 tūkst. SMS žinutėmis

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Gauta daugiau kaip milijonas klausimų prieš Tiesioginę liniją su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuri vyks birželio 20 dieną, Maskvoje "Gostiny Dvor", pranešė TV kanalas "Rossija 24".

Turimais duomenimis, 09:00 Maskvoje buvo gauti 1 053 326 klausimai, iš jų 616,5 tūkst. telefonu ir 291,3 tūkst. SMS žinutėmis.

Tiesioginės linijos transliacija prasidės birželio 20 dieną, 12:00 Maskvos laiku, per šiuos televizijos kanalus: "Pervyj kanal","Rossija 1", "Rossija 24", "NTV", "Ort", "MIR", radijo stočių "Majak", "Vesti FM" ir "Radio Rossiji".

Tiesioginės linijos transliaciją bus galima stebėti ir socialinių tinklų vartotojams. Klausimų priėmimas prasidėjo nuo birželio 9 dienos, 08:00 valandos Maskvoje, ir tęsis iki programos pabaigos birželio 20 dieną. 

Tiesioginės linijos su Rusijos prezidentu

Tiesioginė linija su Rusijos prezidentu atsirado dar pirmosios Vladimiro Putino kadencijos metu. Pirmoji įvyko 2001 metų gruodžio 24 dieną. Tuomet buvo gauta 400 tūkst. klausimų. Nors transliacija truko apie 2,5 valandos, valandą daugiau nei numatyta, atsakyta tik į 46 klausimus.

2018 metais Tiesioginė linija truko 4 valandas ir 20 minučių. Iš viso buvo gauta daugiau nei du milijonai klausimų, prezidentui pavyko atsakyti į 73 iš jų.

67
Tegai:
Vladimiras Putinas, Tiesioginė linija su Vladimiru Putinu, Maskva, Rusija
Dar šia tema
Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo bus panaikintas informacinių laikmenų licencijavimas
Putinas papasakojo apie prezidentą Zelenskį ir santykių su Ukraina gerinimą
Putinas pradės pokalbį su Zelenskiu "teisingomis frazėmis"
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas paskyrė balsavimo dėl Konstitucijos pataisų datą

(atnaujinta 21:14 2020.06.01)
Iš pradžių balsavimas buvo numatytas balandžio 22 dieną, tačiau dėl sunkios epideminės padėties jį teko atidėti

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų įvyks liepos 1 dieną, darbo posėdžio metu sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Куденко

"Taigi, mieli kolegos, remdamiesi šiandienos diskusija, remdamiesi tuo, ką jūs sakėte ir siūlėte, visuotinį balsavimą dėl RF Konstitucijos pataisų priėmimo surengsime 2020 metų liepos 1 dieną", — RIA Novosti cituoja Putiną.

Atsižvelgiant į besikeičiančią koronaviruso situaciją likus 30 dienų iki galimo balsavimo, galima imtis tolesnių veiksmų kovojant su virusu.

"Besikeičiančios ir gerėjančios situacijos dėl koronaviruso, kovos su epidemija fone vis dėlto turime galimybę per kitas 30 dienų — priešakyje dar visas mėnuo — imtis papildomų priemonių situacijai gerinti", — tvirtino Rusijos vadovas.

Prezidentas paprašė Rusijos vartotojų teisių agentūros "Rospotrebnadzor" vadovės Anos Popovos ir Centrinės rinkimų komisijos vadovės Elos Pamfilovos skirti ypatingą dėmesį saugumui užtikrinti.

Jis išreiškė viltį, kad viskas bus įgyvendinta praktiškai.

"Taip pat kreipiuosi į Rusijos Federacijos regionų vadovus, gubernatorius. Prašau jūsų padėti organizuoti visos Rusijos balsavimą atsižvelgiant į poreikį rūpintis mūsų žmonių sveikata ir gyvybe", — pridūrė Putinas.

Jis taip pat paragino rusus aktyviai dalyvauti balsavime.

"Žinoma, kreipsiuosi ir į mūsų piliečius, žmones, tam, kad jie aktyviai dalyvautų šiame visuotiniame balsavime, nes kalbama apie pagrindinį įstatymą — Konstituciją, kuria grindžiamas mūsų šalies, mūsų ir mūsų vaikų gyvenimas šiandien", — sakė Putinas.

Rusijos vadovas pridūrė, kad Konstitucija nustatys pagrindines teisines garantijas socialinių ir darbo santykių srityje, taip pat sąveikos su tarptautiniais partneriais principus.

"Neatsitiktinai Konstitucija vadinama pagrindiniu šalies įstatymu. Labai tikiuosi, kad Rusijos piliečiai aktyviai dalyvaus nustatant pagrindinio įstatymo parametrus ir balsuojant dėl ​​Konstitucijos pataisų", — pridūrė Putinas.

Liepos pirmoji, kurios metu paskirtas balsavimas, bus poilsio diena, RIA Novosti pranešė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

Balsavimas dėl Konstitucijos pataisų visoje šalyje buvo numatytas balandžio 22 dieną, tačiau po to buvo atidėtas dėl sunkios epideminės padėties šalyje.

Tegai:
Konstitucija, Rusija, Vladimiras Putinas
Družba, archyvinė nuotrauka

"Transneft" padidino pristatymus Baltarusijai per "Družbą"

(atnaujinta 09:41 2020.06.02)
Pristatyto kuro kiekis viršijo praėjusių metų gegužės rodiklius. Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmuitinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Transneft" padidino naftos tiekimą į Baltarusiją per "Družbos" dujotiekį 2020 metų gegužės mėnesį 10,8 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, iki 1,13 mln. tonų, žurnalistams pranešė "Transneft" atstovas Igoris Deminas.

"Baltarusijos naftos perdirbimo gamykloms buvo pristatyta 1,13 mln. tonų per "Družbos" dujotiekį (2019 metų gegužę — 1,02 mln. tonų)", — cituoja Deminą RIA Novosti.

Tarpvyriausybiniai susitarimai numato 24 milijonų tonų metinį neapmokestinamos naftos tiekimą iš Rusijos į Baltarusiją. Tačiau nuo šių metų pradžios abi Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos dirba su 50 procentų apkrova dėl nesutarimų tarp Maskvos ir Minsko dėl ilgalaikių sutarčių.

Pirmąjį ketvirtį naftos kompanijos, priklausančios "Safmar" grupei, pradėjo tiekti naftą Baltarusijai. Kovo mėnesį Rusijos ir Baltarusijos ministrai pirmininkai Michailas Mišustinas ir Sergejus Rumas telefonu aptarė Rusijos naftos tiekimo atnaujinimą, kad būtų visiškai pakrautos Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos.

Balandžio 6 dieną "Transneft" pranešė pradėsianti Rusijos naftos tiekimą į Baltarusiją pagal balandžio mėnesio įformintus maršrutų nurodymus. Baltarusijos "Belneftechim" balandžio 13 dieną paskelbė, kad balandžio mėnesį sudarė naftos sutartis su "Rosneft", "Tatneft", "Surgutneftegaz", "Lukoil" ir "Gazprom Neft". Bendra sutartinių žaliavų apimtis priartėjo prie 2 milijonų tonų, daugiausia pristatymų buvo tikimasi iš "Rosneft".

Tegai:
nafta, Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Į Lietuvą atvyko naujas SGD krovinys iš Vysocko
Priversti susiprotėti. "Gazprom" žino, kaip numarinti tranzitą
Lietuvoje įvardijo padidėjusio SGD tiekimo iš JAV priežastį