Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Prieš Tiesioginę liniją su Putinu gauta daugiau kaip milijonas klausimų

77
(atnaujinta 11:28 2019.06.19)
Skelbiama, kad gauti 1 053 326 klausimai, iš jų 616,5 tūkst. telefonu ir 291,3 tūkst. SMS žinutėmis

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Gauta daugiau kaip milijonas klausimų prieš Tiesioginę liniją su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuri vyks birželio 20 dieną, Maskvoje "Gostiny Dvor", pranešė TV kanalas "Rossija 24".

Turimais duomenimis, 09:00 Maskvoje buvo gauti 1 053 326 klausimai, iš jų 616,5 tūkst. telefonu ir 291,3 tūkst. SMS žinutėmis.

Tiesioginės linijos transliacija prasidės birželio 20 dieną, 12:00 Maskvos laiku, per šiuos televizijos kanalus: "Pervyj kanal","Rossija 1", "Rossija 24", "NTV", "Ort", "MIR", radijo stočių "Majak", "Vesti FM" ir "Radio Rossiji".

Tiesioginės linijos transliaciją bus galima stebėti ir socialinių tinklų vartotojams. Klausimų priėmimas prasidėjo nuo birželio 9 dienos, 08:00 valandos Maskvoje, ir tęsis iki programos pabaigos birželio 20 dieną. 

Tiesioginės linijos su Rusijos prezidentu

Tiesioginė linija su Rusijos prezidentu atsirado dar pirmosios Vladimiro Putino kadencijos metu. Pirmoji įvyko 2001 metų gruodžio 24 dieną. Tuomet buvo gauta 400 tūkst. klausimų. Nors transliacija truko apie 2,5 valandos, valandą daugiau nei numatyta, atsakyta tik į 46 klausimus.

2018 metais Tiesioginė linija truko 4 valandas ir 20 minučių. Iš viso buvo gauta daugiau nei du milijonai klausimų, prezidentui pavyko atsakyti į 73 iš jų.

77
Tegai:
Vladimiras Putinas, Tiesioginė linija su Vladimiru Putinu, Maskva, Rusija
Dar šia tema
Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo bus panaikintas informacinių laikmenų licencijavimas
Putinas papasakojo apie prezidentą Zelenskį ir santykių su Ukraina gerinimą
Putinas pradės pokalbį su Zelenskiu "teisingomis frazėmis"
Sraigtasparnių nešėjas Sevastopol, archyvinė nuotrauka

Papasakota apie Rusijos "Mistralių" ypatybes

(atnaujinta 07:54 2021.03.07)
Laivai-dokai (Prancūzijos sraigtasparnių nešėjų "Mistral" analogai) bus pirmieji šios klasės laivai, pastatyti Rusijoje

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Rusijos  sraigtasparnių nešėjai "23900", kurie bus Prancūzijos "Mistrals" analogai, laive galės gabenti iki 16 sraigtasparnių ir keturis bepiločius orlaivius, RIA Novosti sakė šaltinis laivų statybos pramonėje.

"Svarstoma dislokuoti "Kamov" projektavimo biuro sukurtus sraigtasparnius. Mes kalbame apie "Ka-52K" ir kitus modelius, įskaitant "Ka-27". Galingumas yra 15-16 mašinų regione. Be to, be pačių sraigtasparnių, planuojama pastatyti keturis bepiločius orlaivius", — sakė agentūros pašnekovas.

Gynybos ministerija jau seniai derino išvaizdos reikalavimus, o galutinis projektas "savo funkcionalumu tapo ne prastesnis, o gal net geresnis už "Mistrals", — sakė šaltinis.

2020 metų liepos 20 dieną Zalovo gamykloje Kerčėje, dalyvaujant Vladimirui Putinui, buvo nuleisti du projekto 23900 universalieji desanto laivai.

Laivai-dokai (Prancūzijos sraigtasparnių nešėjų "Mistral" analogai) bus pirmieji šios klasės laivai, pastatyti Rusijoje. Jų talpa bus 40 tūkstančių tonų.

Be sraigtasparnių nešėjų, Rusijoje šiandien statomi ir kiti desanto laivai, tame tarpe kuklesnėmis charakteristikomis pasižymintis projektas "11711 BDK".

Kaip RIA Novosti sakė laivų "Jantar" statyklos generalinis direktorius Ilja Samarinas, patobulintas projektas 11711 BDK, įmonėje pradėtas įgyvendinti 2019 metais, denyje galės gabenti mažiausiai du sraigtasparnius ir 300 jūrų pėstininkų desantines pajėgas.

Dviejų "Mistral" klasės sraigtasparnių nešėjų, kurių vertė 1,2 milijardo eurų, tiekimo sutartį iš pradžių 2011 metais pasirašė Prancūzijos DCNS / STX ir "Rosoboronexport". Pirmasis laivas, pavadintas "Vladivostok", turėjo būti perduotas Prancūzijai 2014 metų lapkričio mėnesį, tačiau dėl įvykių Ukrainoje ir sankcijų Rusijai įvedimo tuometinis šalies prezidentas Françoisas Hollande'as nusprendė sustabdyti susitarimą.

Tegai:
laivai, Rusija
Bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos

Rusijos gynybos ministerija pasakė apie bendras pratybas su Baltarusija kovą

Vienos pratybos vyks Rusijoje — Polivno poligone Uljanovsko srityje, kitos — Baltarusijoje, Osipovičskio poligone Minsko srityje

VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Rusija ir Baltarusija kovo mėnesį surengs dvi bendras taktines Rusijos Federacijos oro desanto pajėgų ir Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų pratybas, praneša Rusijos gynybos ministerija.

Vienos pratybos vyks Rusijoje — Polivno poligone Uljanovsko srityje, kitos — Baltarusijoje, Osipovičskio poligone Minsko srityje.

Polivno poligone vyksiančių pratybų tema — taikos palaikymas, manevrai vyks kovo 9–20 dienomis. Pratyboms vadovaus Oro desanto pajėgų Uljanovsko atskirojo gvardijos desanto junginio vadas pulkininkas Vladimiras Seliverstovas.

Tikimasi, kad Baltarusijos specialiųjų operacijų pajėgų padalinys į poligoną atvyks antradienį, kovo 9 d. Aktyvus manevrų etapas numatytas kovo 16–19 dienomis.

"Iš viso pratybose dalyvaus daugiau nei 400 karių ir apie 100 vienetų Uljanovsko rinktinės karinės ir specialiosios technikos vienetų, iš Baltarusijos pusės daugiau nei 80 karių iš atskirojo Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų specialiųjų operacijų pajėgų atskirojo gvardijos desanto formavimo, dislokuoto Bresto mieste", — pranešė Gynybos ministerija.

Be to, į manevrus bus įtraukti du Rusijos centrinės karinės apygardos smogiamieji sraigtasparniai Mi-24 ir šeši transporto koviniai sraigtasparniai Mi-8AMTŠ.

"Tuo pat metu kovo 15–27 dienomis Osipovičskio poligone, Baltarusijos Respublikos Minsko srityje, vyks bendros Baltarusijos ir Rusijos taktinės pratybos", — pranešė ministerija.

Manevrų Baltarusijoje metu Rusijos ir Baltarusijos desantininkų daliniai dienos ir nakties metu atliks bendrus sustiprinto desantininkų bataliono veiksmus gynyboje ir puolime. Šiose pratybose iš Rusijos pusės dalyvaus apie 90 Pskovo gvardijos oro desanto pajėgų Juodosios jūros gvardijos puolimo pulko karių, iš Baltarusijos — daugiau nei 400 karių ir apie 100 karinės ir specialiosios technikos vienetų iš Vitebsko atskirojo gvardijos oro desanto junginio.

Tegai:
karinės pratybos, Baltarusija, Rusija
COVID-19 testas

Infekcinių ligų specialistas papasakojo, ar COVID-19 persirgę asmenys gali užkrėsti kitus

(atnaujinta 07:46 2021.03.07)
Pasak eksperto, kai kurie asmenys, po klinikinio pasveikimo, kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Persirgę COVID-19 liga asmenys dažniausiai negali užkrėsti kitų, tačiau daug kas priklauso nuo padermės patogeniškumo ir imuniteto, sakė RIA Novosti apklausti infekcinių ligų specialistai, pažymint, kad šis klausimas vis dar tiriamas.

"Ligos [COVID-19 — Sputnik] trukmė dažniausiai neviršija dviejų savaičių, tačiau, nepaisant to, pas kai kuriuos žmones, ypač turintys silpną imunitetą, tam tikras virusinis tipas. Tai yra, po klinikinio pasveikimo, jis kartu su oru išskiria virusą, tai gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau šio viruso koncentracija yra daug mažesnė nei ligos laikotarpiu", — sakė RTDU universiteto Infekcinių ligų katedros docentas Sergejus Voznesenskis.

Jis pridūrė, kad žmonių, kurie ilgą laiką skleidžią koronavirusą, nėra daug.

"Mažos koncentracijos virusas nedažnai sukelia daug atvejų", — pridūrė Voznesenskis.

Savo ruožtu medicinos centro "Leader of Medicine" vyriausiasis gydytojas infekcinių ligų gydytojas Jevgenijus Timakovas teigė, kad išskiriamo viruso kiekis priklauso ir nuo koronavirusą patyrusio asmens užkrečiamumo laipsnio.

"Tai gali būti nepakankama infekcijai ir ji nėra perduodama toliau", — sakė Timakovas.

Timakovas pažymėjo, kad naujų COVID-19 padermių patogeniškumas bus tiriamas toliau, tačiau atsiradę potipiai greičiausiai nesukels masinės infekcijos.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje šiek tiek sumažėjo naujų COVID-19 atvejų skaičius
"Kad išsklaidyti abejones": Grybauskaitė parodė, kaip jai buvo suleistas skiepas
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras