Vytinta dešra, archyvinė nuotrauka

Lietuvos ir Lenkijos į Rusiją neįleista daugiau nei 70 kilogramų produktų

56
(atnaujinta 15:34 2019.06.19)
Prekės buvo importuotos pažeidžiant veterinarijos teisės aktų reikalavimus

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Kaliningrado srityje birželio 10–16 dienomis muitinės pareigūnai sustabdė keletą neteisėtai gabenamų produktų iš Lietuvos ir Lenkijos. Apie tai pranešė Kaliningrado srities Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba ("Rosselchoznadzor").

Per šį laikotarpį pasienyje su Lenkija ir Lietuva iš viso buvo konfiskuota daugiau kaip 55 kilogramai pieno ir mėsos produktų bei 15,3 kg medaus.

Pažymima, kad prekės buvo importuotos pažeidžiant veterinarijos teisės aktų reikalavimus, todėl jas reikėjo grąžinti.

Pastaruoju metu vis dažniau bandoma neteisėtai gabenti maistą iš Lietuvos į Rusiją.

Anksčiau Smolensko srityje muitinės pareigūnai sulaikė automobilį su sankcijiniu sūriu, pagamintu Lietuvoje. Iš viso buvo 19,6 tonų produkto.

Praėjusią savaitę Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" pranešė, kad Rusija grąžino Lietuvai beveik toną bananų, nes ant pakuočių ir dėžių nurodyta informacija neatitiko fitosanitarijos sertifikate nurodytų duomenų.

2014 metais Maskva nustatė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, kurios prisijungė prie sankcijų Rusijai. Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas įvestas Ukrainoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Maskva yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europa pasielgs taip pat. Rusija ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

56
Tegai:
Lenkija, Lietuva, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)
Dar šia tema
Kaliningrado srityje sunaikinta mėsos produkcija iš Lietuvos
Rusijoje sunaikinta daugiau nei 200 kilogramų kriaušių iš Lietuvos
Sankt Peterburge bus sunaikinta daugiau nei 15 tūkst gėlių puokščių iš Lietuvos
Usurijske sunaikinta Lietuvos gamybos sūrio produkcija