Прямая линия с президентом РФ Владимиром Путиным

Vakarų praradimai, 90-ųjų ekonomika ir Zelenskis: Putinas atsakė į rusų klausimus

95
(atnaujinta 16:59 2019.06.20)
Sputnik Lietuva išskyrė pagrindines temas, apie kurias Rusijos prezidentas kalbėjo "Tiesioginės linijos" metu

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Klausimus galima buvo teikti nuo birželio 9 dienos iki pat programos pabaigos birželio 20-ąją.

Per kelias bendravimo su piliečiais valandas Rusijos vadovas sugebėjo atsakyti į klausimus tiek apie vidaus problemas, tiek apie užsienio politikos iššūkius, su kuriais ateinančiais metais susidurs Rusija.

Apie nuostolius dėl sankcijų

Pasak Putino, nuo Europos Sąjungos, JAV ir kai kurių kitų šalių sankcijų įvedimo 2014 metais Rusija prarado apie 50 milijardų dolerių. Europos Sąjunga prarado 240 milijardų eurų, nes neteko prieigos prie Rusijos rinkos.

Ежегодная специальная программа Прямая линия с Владимиром Путиным
© Sputnik / Алексей Никольский
"Tiesioginė linija" su Vladimiru Putinu

Japonija užimą antrąją pagal nuostolius vietą — ji neteko 27 mlrd. Tarp lyderių ir Jungtinės Valstijos, kurios su Rusija turi mažą prekybos apyvartą, jų nuostoliai siekia 17 mlrd.

Kaip pažymėjo Putinas, šiuo atveju Maskva ne tik prarado pajamas, bet ir šio to gavo. Pavyzdžiui Rusija pradėjo vystyti tas pramonės šakas, kurių anksčiau nepastebėdavo, bei pasiekė sėkmę šiose srityse.

"Mes turėjome ir mes tai padarėme, "įjungėme smegenis" dėl to, ką ir kaip turime daryti aukštųjų technologijų ekonomikos sektoriuose", — sakė Rusijos prezidentas.

Pasak jo, Rusijos importuotų produktų pakaitalų programa kainuoja 667 mlrd. rublių. (9,3 mlrd. eurų).

Apie Vakarų požiūrį į Rusiją

Pasak Putino, Vakarų šalių požiūris į Rusiją ateityje greičiausiai nepasikeis.

"Jei visiškai pasiduosime ir nusispjausime į savo nacionalinius pamatinius interesus, ar bus kokių nors pokyčių? Galbūt bus keletas išorinių signalų, bet kardinaliai niekas nepasikeis", — sakė Putinas.

Šiuo atžvilgiu Rusijos lyderis pateikė JAV veiksmų tarifų politikos Kinijos kryptimi srityje pavyzdį. Nors Pekinas nesusijęs su situacija Kryme ir Donbase, Vašingtonas vis tiek jam taiko, iš esmės, "tas pačias sankcijas", sakė prezidentas.

Dėl Rusijos ekonomikos būklės

Putinas pabrėžė, kad ekonomikos būklė dabar yra nepalyginama su tuo, kas buvo dešimtajame dešimtmetyje. Pastebimai sumažėjo infliacija, įveikta priklausomybė nuo Tarptautinio valiutos fondo (TVF), ženkliai padidėjo aukso ir užsienio valiutos atsargos, rusai laiku gauna darbo užmokestį, o vėluojama tik išimtiniais atvejais.

Прямая линия с президентом РФ Владимиром Путиным
© Sputnik / Алексей Дружинин
"Tiesioginė linija" su Vladimiru Putinu

Prezidentas priminė, kad dabar nebėra grynai rinkos ar administracinės-vadovaujamos ekonominės sistemos — visame pasaulyje veikia mišrūs modeliai ir, kai tik kyla rimtų problemų, valstybės vaidmuo didėja. Atitinkamai, kai padėtis yra rami, "valstybė palieka ekonomiką".

Putinas taip pat priminė, kad dabar nė vienas iš "dešimtojo dešimtmečio ekonomistų" nėra valdžioje.

"Gal tik Aleksejus Kudrinas, ir netgi ne visiškai, bet vis dėlto. Bei ir jis "persirengė" — jis, mano nuomone, "dreifuoja" link Sergejaus Glazjevo", — sakė Putinas.

Apie valstybės pareigūnų atlyginimus ir korupciją

Kaip pabrėžė Putinas, pareigūnų ir paprastų darbuotojų atlyginimų skirtumas neturėtų būti milžiniškas. Tačiau dabar neįmanoma staigiai mažinti valstybės pareigūnų ir vadovų atlyginimų, nes tai gali lemti kvalifikuoto personalo nutekėjimą ir trūkumą.

Rusijos vadovo teigimu, geriau stengtis padidinti paprastų darbuotojų pajamas.

"Ar pamenate garsų pokštą? Mes turime dirbti ne dėl to, kad nebūtų turtuolių, bet kad nebūtų vargšų", — pažymėjo Rusijos vadovas.

Jei kalbėtume apie korupcijos problemą, tai, pasak Putino, tokio pobūdžio nusikaltimų skaičius mažėja, daugiausia dėl nuoseklios ir kompromisinės kovos su jais.

Прямая линия с президентом РФ Владимиром Путиным
© Sputnik / Михаил Климентьев
"Tiesioginė linija" su Vladimiru Putinu

"Visuomet atsiranda alternatyva: galbūt mes tai pridengsime, nes bus klausimų. Aš visada turiu tik vieną atsakymą — ne", — pabrėžė prezidentas, pažymėdamas, kad jis jaučiasi atsakingas už kyšininkavimo panaikinimą.

Anot Rusijos vadovo, visi kovos su korupcija ikiteisminiai tyrimai turi būti užbaigti ir viešai paskelbti.

Apie sveikatos priežiūrą

Prezidento teigimu, Rusijos sveikatos priežiūros srityje yra trys pagrindinės problemos: pirminės sveikatos priežiūros prieinamumas, darbuotojų trūkumas ir aprūpinimas vaistais. Putinas pažymėjo, kad 17 Rusijos regionų susiduria su sunkumais dėl pirminės sveikatos priežiūros prieinamumo, ir paragino sveikatos ministrę Veroniką Skvorcovą atkreipti į tai dėmesį.

Прямая линия с президентом РФ Владимиром Путиным
© Sputnik / Михаил Климентьев
"Tiesioginė linija" su Vladimiru Putinu

Tuo pačiu metu Putinas priminė, kad šiuo metu visoje šalyje plečiamas ambulatorinis tinklas ir vystoma mobili greitoji pagalba. Be to, Rusijos Federacijoje veikia kaimo vietovių gydytojų ir medicinos padėjėjų paramos programos.

Apie Zelenskį

Putinas pažymėjo, kad naujasis Ukrainos lyderis Vladimiras Zelenskis yra "talentingas žmogus", ir pats prisimena jo pasirodymus "KVN", bet tai, kas vyksta Ukrainoje dabar, nėra juokinga.

Putinas pabrėžė, kad Zelenskis, atsižvelgdamas į dabartinę padėtį Ukrainoje, turi suprasti, jog "veikia ne komedijos, o tragedijos sąlygomis".

Be to, Rusijos lyderis pakomentavo Zelenskio pareiškimą, kad nenori kalbėtis su nepripažintų Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų atstovais. Putinas įsitikinęs, kad istorijoje nėra jokių konfliktų sprendimo be tiesioginio abiejų šalių dialogo pavyzdžių.

Трансляция прямой линии с президентом России Владимиром Путиным
© Sputnik / Саид Царнаев
"Tiesioginė linija" su Vladimiru Putinu

Apie susitikimą su Trampu

Kaip pažymėjo Putinas, dialogas su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis visuomet pageidautinas, ir Rusija yra pasirengusi susitikimui.

Kita vertus, pasak Rusijos vadovo, Maskvos ir Vašingtono santykiuose, kaip ir anksčiau, "viskas ne taip paprasta".

95
Tegai:
Tiesioginė linija su Vladimiru Putinu, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
"Tiesioginė linija" su Vladimiru Putinu. Vaizdo transliacija
Vakcina nuo koronaviruso

Kuriant vakciną buvo įsilaužta į Gamalėjaus centrą  

(atnaujinta 12:46 2020.09.26)
Gamalėjaus centro direktoriaus Aleksandro Gintsburgo teigimu, išpuoliai buvo prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina nuo koronaviruso

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina nuo COVID-19, buvo programišių išpuoliai prieš Gamalėjaus centrą, sakė centro direktorius Aleksandras Gintsburgas, praneša RIA Novosti.

"Buvo programišių atakų, bet nesvarbu, ar jos susijusios su vakcina, ar ne, aš nesu IT specialistas, todėl nemanau, kad profesionaliai vertinčiau šių išpuolių tikslą, tačiau iš tikrųjų buvo bandoma nulaužti mūsų kūrėjų kompiuterius", — sakė jis Naili Asker-zade filme "Pavojingas virusas. Vakcinos" kanale "Rossija 1".

Jis patikslino, kad išpuoliai buvo prieš kelis mėnesius, kai buvo kuriama vakcina.

Anksčiau pranešta, kad Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį į šiemet padidėjusį gyventojų aktyvumą skiepijantis nuo gripo ir ragina dar nepasiskiepijusius asmenis apsaugoti save ir artimuosius skiepais.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kada bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjaus epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia bus skiepijami specialiųjų grupių atstovai, tarp jų gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nenustatyta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso.

Taip pat jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

Klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti ir "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti masiškai gaminti vakciną.

Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina susidomėjusios 50 šalių.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik /
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Rucavos krašto gyventojai nustojo apsipirkti Palangoje
Mokslininkai įvardijo koronaviruso pandemijos "kaltininkus"
Visarionas

Visarionijos šalis. Kaip buvęs milicininkas pasiskelbė Kristumi

(atnaujinta 17:47 2020.09.26)
Krasnojarsko krašte sulaikytas religinės organizacijos "Paskutinio Testamento bažnyčia" vadovas Sergejus Toropas, geriau žinomas kaip Visarionas. Beveik 30 metų jis save vadino "Dievo Sūnumi" ir "naujuoju Kristumi" ir pranašavo pasaulio pabaigą

Faktiškai jis taigoje sukūrė valstybę valstybėje — su mokesčių sistema, saugumu ir ištikimais pavaldiniais. Bendruomenės nariai daugelį metų atsisakė medicinos pagalbos ir gyveno pagal savo įstatymus, rašo Anastasija Gnedinskaja RIA Novosti medžiagoje.

Pasaulio pabaiga atidedama

Jeleną Melnikovą pas Visarioną atvedė jos vyras fizikas. Prieš persikeldami pas "teisiuosius", Melnikovai pardavė butą Novosibirsko akademiniame miestelyje. Jelenos vyras ketvirtadalį nuo gautos sumos paaukojo bendruomenei. Tačiau buvo ir tų, kurie atsižadėjo visko, ką turėjo.

"Atvirai Toropas ir jo bendražygiai nereikalavo pinigų, — prisimena moteris. — Tačiau pamoksluose sakė: "Jūs atvažiavote čia duoti be mato, nieko nereikalaudami mainais". Ir žmonės, ištikimybės pagauti, nešė viską. Įtaiga tikrai buvo naudojama — tai galiu pasakyti kaip diplomuota psichologė".

Община Виссариона в Красноярском крае
© Sputnik / Александр Кряжев
"Visariono bendruomenė" Krasnojarsko krašte

Visa bendruomenė gyvena laukdama pasaulio pabaigos, kurios data nuolat keičiasi. Jelena ir jos vyras sektoje praleido dvylika metų — ir jiems teismo diena "atėjo" du kartus.

"Iš pradžių Visarionas pagrasino, kad 1996 metais planetoje neliks nė vieno netikinčio žmogaus, — sako Melnikova. — Tik bendruomenės nariai turėjo šansą išsigelbėti. Po to pasaulio pabaiga buvo atidėta 2003 metams — laukė sprogimo Nevadoje. Eilinė teorija — visus nusidėjėlius sunaikins prie Žemės skriejanti planeta Nibiru".

"Paskutinio Testamento bažnyčia", dar vadinama "Visariono sekta", pasirodė devintojo dešimtmečio pradžioje, kai buvęs Kelių policijos pareigūnas iš Minusinsko Sergejus Toropas pasiskelbė naujuoju mesiju. "Išganytojas" gana greitai subūrė bendraminčius, nuvedė juos ant Suchajos kalno (Krasnojarsko krašto pietuose), kur nusprendė pastatyti "Aušros vienuolyną". Žiniasklaidoje ši vieta dar vadinama "Saulės miestu".

Tabu ir pamokslai

Laikui bėgant adeptų skaičius daugėjo, jie įsikūrė aplinkiniuose kaimuose. Dabar Krasnojarsko krašte yra apie trys tūkstančiai Toropo pasekėjų — visose Kuraginsko ir Karatuzo rajonų gyvenvietėse. "Aušros vienuolyne" liko tik patikėtiniai — apie keturiasdešimt šeimų.

Виссарион
© Sputnik / Александр Кряжев
Visarionas

Pirmaisiais metais bendruomenėje veikė griežti apribojimai, pavyzdžiui, medicinos pagalbai. Visarionas sakė: "Tikinčiojo nebereikia gydyti, o netikinčiam žmogui niekas nepadės". Pasak Jelenos, buvo daug mirčių, įskaitant kūdikių gimdymo metu.

Dėl to 2000 metais rajono ligoninės medicinos darbuotojai ir mokytojai inicijavo teismo procesą bendruomenės atžvilgiu. Po pačių pirmųjų posėdžių Visariono pasekėjų spaudos organe — laikraštyje "Pažadėtoji žemė" — pasirodė užrašai su raginimais gimdyti ligoninėje. Medicininė pagalba nustojo būti "nuodėme".

Buvo griežčiausi maisto draudimai. Visariono bendražygiai ėjo iš namų į namus ir pareiškė, kad nuo šios dienos cukrus ir mėsa yra nuodai. Žmonės negėrė pieno, nevalgė kiaušinių. Buvo uždrausta arbata ir aliejus — net augalinis.

Община Виссариона в Красноярском крае
© Sputnik / Александр Кряжев
Visariono bndruomenė Krasnojarsko krašte

Maisto tabu pasklido ir vaikams. Raciono "karpymas" sukėlė anemiją vyresniajam Jelenos sūnui. Tuo metu vaikui buvo maždaug treji metai, jam reikėjo sustiprintos mitybos. Moteris prisipažįsta, kad nepritarė tokiam "pasninkui", ji ginčijosi su vyru, tačiau tas buvo atkaklus. Galiausiai iki dvylikos metų berniuko kraujospūdis nepakilo virš 70–40.

Iš dešinės į kairę

Toropas vadino save mokytoju ir visur pasirašė kaip VSChS — Visariono-Kristaus trumpinys. Bendruomenėje jis leido poligamiją — vadinamuosius trikampius.

"Tik vyrai turėjo tokią privilegiją, — pažymi Melnikova. — Moterys visa tai išgyveno labai sunkiai: buvo nervų sutrikimų ir psichozių".

Dabar, pasak jos, taisyklės pastebimai sušvelnėjo. Pavyzdžiui, vaikai lanko bendrojo lavinimo mokyklas — anksčiau tai buvo draudžiama. Tiems, kas vedė savo vaikus į gyvenvietėje esančią mokyklą, buvo daromas stiprus spaudimas. Užtikrinti prieigą prie privalomos mokymo programos Visariono pasekėjus privertė teismas. Taigi, sekta dviejuose kaimuose pastatė savo mokyklas, likusiuose vaikai ėjo į paprastas.

Pastaraisiais metais bendruomenė pastebimai pasikeitė. Tačiau jos įkūrėjų siekis izoliuotis niekur nedingo. "Pavyzdžiui, "Aušros vienuolyne" netgi yra apsauga. Iš gatvės ten negalima patekti. Nors oficialiai tai yra gana atvira gyvenvietė".

Išsaugota ten ir dešimtinė — savotiškas pajamų mokestis, kurį Visariono pasekėjai reguliariai moka į bendruomenės biudžetą.

Valstybė valstybėje

Antradienį Sergejų Toropą ir du artimiausius jo bendražygius — Vadimą Redkiną ir Vladimirą Vedernikovą — sulaikė Rusijos tardymo komiteto ir Rusijos FSB operatyvininkai. Tyrimo duomenimis, trijulė naudojosi bendruomenės narių pinigais ir naudojo psichologinį smurtą prieš žmones.

Один из руководителей Церкви последнего завета Сергей Тороп (Виссарион) после заседания Центрального районного суда Новосибирска
© Sputnik / Александр Кряжев
Vienas iš "Paskutinio Testamento bažnyčios" lyderių Sergejus Toropas (Visarionas) po Novosibirsko centrinio apygardos teismo posėdžio

Pasak sektų tyrinėtojo, Rusijos religijų ir sektų tyrimo centrų asociacijos prezidento Aleksandro Dvorkino, sulaikymas yra gana laukiamas. Vienintelis dalykas, kurio jis negali suprasti, — kodėl taip ilgai delsė. Mažiausiai 20 metų. Pasak Dvorkino, "skundai su labai rimta įrodymų baze" buvo reguliariai gaunami.

"Krasnojarsko krašto teritorijoje faktiškai egzistavo nepriklausoma valstybė, sutartiniai vadinama "Visarionija", — paaiškina ekspertas. — Keli rajonai, kur gyveno sektos pasekėjai, pagal plotą užima du trečdalius Belgijos ploto. Ten buvo kontrolės punktai, per kuriuos praleido tik tuos, kuriuos norėjo praleisti, vietos policija net bijojo ten vykti".

"Pas mus viskas ramu"

Kaip pažymi sektų tyrinėtojas, kiekvieną kartą Visariono pasekėjams pavykdavo išvengti teisingumo, dėl to jie vis labiau įsitikino nebaudžiamumu, "tapo įžūlūs ir daugino tragedijas".

Paskambinome į Čeremšanskos kaimo tarybą — būtent jos teritorijoje pastatytas vadinamasis "Saulės miestas". Tačiau savivaldybės vadovas Viačeslavas Osipovas apsimetė nesuprantantis, apie ką kalbama: "Taip, gyvena pas mus žmonės — kiekvienas turi savo namą, daržą. Nėra jokių uždarų teritorijų, galite bet kur ramiai nueiti. Vienintelis draudimas — šiose gyvenvietėse negalima keiktis ir rūkyti. Bet ar tai blogai?"

Vykstant dialogui paaiškėja: pats kaimo tarybos vadovas gana glaudžiai bendrauja su Visariono pasekėjais, todėl visais būdais juos gina. Pavyzdžiui, paklaustas, ar į bendruomenę atvažiuoja giminaičiai, kad gelbėtų savo artimuosius, Osipovas atsakė: "Ką jūs sakote, priešingai, čia atveža savo motinas ir tėvus. Viskas taikiai — jokio spaudimo".

Į RIA Novosti apžvalgininko tiesioginį klausimą, ar jis pats yra bendruomenės adeptas, kaimo tarybos vadovas kategoriškai atsisakė atsakyti. Keli bendruomenės nariai į korespondento prašymą duoti interviu parašė, kad pirmiausia jie turėtų "gauti Valdovo palaiminimą". Be šito Visariono pasekėjai negali "nieko sukurti". Pats "valdovas" tuo metu buvo teisme — jam buvo parenkama kardomoji priemonė. Sergejus Toropas visus kaltinimus pavadino fikcija.

Tegai:
religija
Dar šia tema
"Žiaurūs žmonės!" Neįprasčiausios egzorcistų paslaptys
"Tai pati uždariausia bendruomenė". Kur dabar gyvena Kristaus palikuonys
Krokodilas

Krokodilas įkando vyrui į galvą

(atnaujinta 10:50 2020.09.26)
Briaunagalvių krokodilų poravimosi sezonas trunka nuo lapkričio iki vasario, tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Australijoje, Kvinslando valstijoje, briaunagalvis krokodilas įkando vyrui į galvą. Apie tai praneša "9News".

Incidentas įvyko Lizardo saloje, kuri yra Didžiojo barjerinio rifo dalis. Roplys užpuolė 33 metų vyrą, kuris nardė su kauke ir kvėpavimo vamzdeliu.

Nukentėjusysis liko gyvas, tačiau patyrė galvos ir kaklo sužalojimus. Įvykio vietoje jam buvo suteikta pirmoji pagalba, o tada sraigtasparniu jis buvo išvežtas į Kernso ligoninę.

Tikimasi, kad į salą bus išsiųsti specialistai, kurie suseks ir pašalins krokodilą iš teritorijos, kur jis gali kelti pavojų žmonėms.

Briaunagalvis krokodilas laikomas vienu didžiausių mėsėdžių planetoje. Šios rūšies patinai gali siekti septynis metrus ir gali sverti iki dviejų tonų. Jų yra rytiniuose Indijos krantuose, daugelyje Pietryčių Azijos šalių, Papua Naujojoje Gvinėjoje ir šiaurinėje Australijos dalyje.

Lapkritį prasideda šių roplių poravimosi sezonas, kuris tęsiasi iki vasario. Tuo metu jie yra ypač agresyvūs ir nuožmiai gina savo teritoriją.

2018 metais buvo pranešta, kad Šiaurinės teritorijos gyventojas pagavo du gyvus briaunagalvius krokodilus. Vienas iš roplių buvo 4,4 metro ilgio, kitas — 4,3 metro.

Tegai:
krokodilas, Austrija
Dar šia tema
Skirtingus loterijos bilietus įsigiję sutuoktiniai laimėjo
Palei paplūdimį ėjęs vyras rado folijoje suvyniotas smegenis