Elektros tinklai, archyvinė nuotrauka

Kaliningrado energetikos sistema yra pasirengusi atsijungti nuo Baltijos šalių

64
(atnaujinta 10:23 2019.06.21)
Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas sakė, kad susitikime su Rusijos Federacijos energetikos ministru Aleksandru Novaku izoliuoto režimo bandymai buvo pripažinti sėkmingais

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Kaliningrado srities energetikos sistema yra pasirengusi dirbti izoliuotu režimu, tai patvirtino anksčiau atliekti bandymai, sakė Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas, praneša RIA Novosti.

Politikas priminė, kad regione pastatyti visi infrastruktūros objektai, būtini energetiniam saugumui užtikrinti.

"Atsižvelgiant ne tik į grėsmes, bet ir į konkrečius Baltijos šalių veiksmus, kuriais siekiama išeiti iš šios sistemos, kas galėtų sukelti mums sunkumų ir nuolatinių trukdžių, mes pasirengėme greičiau nei mūsų Europos partneriai. Ir po šio bandymo galime pasakyti, kad esame visiškai pasiruošę, ir net jei kažkas atsitiks su šia sistema, esame pasirengę veikti energetikos salos režimu", — sakė Alichanovas.

Anot jo, antradienį, vadovaujant Rusijos Federacijos energetikos ministrui Aleksandriui Novakui, buvo surengtas susitikimas, kuriame gegužę įvykę Kaliningrado srities elektros energijos sistemos bandymai buvo pripažinti sėkmingais.

Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

Rusija ruošiasi užtikrinti Kaliningrado srities energetinį saugumą. Ateityje energiją regionui gamins keturios naujos elektrinės, kurių bendras pajėgumas sieks apie vieną gigavatą.

Kaliningrado srities energetikos sistemos bandymas izoliuotu režimu taip pat buvo vykdomas dėl Baltijos šalių pasitraukimo iš BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija) sistemos. Baltijos šalys planavo atlikti panašius bandymus izoliuotu režimu šių metų vasarą, tačiau Latvija ir Estija atsisakė juos atlikti, pagrįsdamos šį sprendimą tuo, kad tokie bandymai Rusijoje vyks anksčiau. Jie buvo atidėti neribotam laikui.

Kai kurie ekspertai mano, kad, Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka.

Praėjusią savaitę Novakas paskelbė, kad Maskva domisi tolesniais elektros tiekimais po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL. Jis pasakė tai po derybų su Europos Komisijos energetikos viceprezidentu Marošu Šefčovičiumi.

64
Tegai:
BRELL, Kaliningrado sritis
Temos:
Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (101)
Dar šia tema
Rusijos ministras: Baltijos šalių išėjimas iš BRELL — "politinis projektas"
Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
Lietuva pripažino priklausomybę nuo energijos importo
Kerčės gatvėje, archyvinė nuotrauka

Rusijos Valstybės Dūmos deputatas paragino Kijevą liautis šantažuoti Krymą vandeniu

(atnaujinta 11:52 2021.03.02)
Regionas valdo tik savo išteklius ir visi probleminiai praėjusių metų klausimai bus išspręsti kaip įmanoma greičiau, sakė politikas

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Valstybės Dūmos deputatas Michailas Šeremetas paragino Kijevo valdžią nutraukti Krymo šantažą dėl vandens tiekimo per Šiaurės Krymo kanalą, nes Krymo gyventojams nereikia Ukrainos išmaldos.

Anksčiau Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovas Arsenas Avakovas teigė, kad Ukraina neturėtų tiekti vandens į Krymą tol, kol pusiasalis bus grąžintas Kijevo kontrolei.

"Laikas jau šiems personažams liautis šantažuoti Krymą. Krymo gyventojams nereikia išmaldos iš Ukrainos. Septyneri metai nuo to laiko, kai Ukraina nustojo tiekti vandenį į Krymą. Regionas verčiasi tik savo ištekliais ir artimiausiu metu bus išspręsti visi probleminiai praėjusių metų klausimai. Kelis kartus tai jau perėjome", — sakė Šeremetas RIA Novosti.

Pasak jo, Krymas yra klestintis regionas, o tai Kijevo politikams kelia pavydą.

"Štai kodėl jie pila purvą ant Krymo ir Rusijos", — sakė deputatas.

Krymas
© Sputnik / Константин Михальчевский

Anksčiau Ukraina per Šiaurės Krymo kanalą, einantį nuo Dniepro, aprūpino iki 85 procentų Krymo gėlo vandens poreikio. Tačiau po Krymo suvienijimo su Rusija vandens tiekimas per kanalą į respubliką buvo vienašališkai visiškai nutrauktas. Vandens tiekimo klausimas išspręstas išgaunant vandenį iš požeminių šaltinių ir natūralių rezervuarų, kurie per pastaruosius metus dėl mažo kritulių kiekio tapo gerokai seklesni.

Dėl vandens trūkumo daugelyje Krymo regionų, tarp jų Simferopolio, Jaltos ir Aluštos regionuose, į namus buvo įvestas vandentiekis. Rusijos vyriausybė parengė išsamų planą, kaip užtikrinti patikimą vandens tiekimą pusiasaliui. Jam įgyvendinti buvo skirta apie 50 milijardų rublių.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Rusijos prezidento Vladimiro Putino teigimu, Krymo klausimas "galutinai uždarytas".

Tegai:
vanduo, Ukraina, Rusija, Krymas
Dar šia tema
"Kieno Krymas?": Ukraina paskelbė Tichanovskajai ultimatumą
Kryme pareiškė, kad Šrėderis pamiršo svarbiausią dalyką vertindamas Krymo įvykius
Dėmesys Krymui. Kaip valdant Baidenui persitvarko NATO
Rusijos ambasada atsakė Lietuvos URM apie Krymo priklausymą
Buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas

Paaiškėjo, kaip Gorbačiovas švęs savo 90-ąjį jubiliejų

(atnaujinta 10:39 2021.03.02)
Pirmąjį TSRS prezidentą su jubiliejumi jau pasveikino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pavadinęs Gorbačiovą iškiliu mūsų laikų veikėju, padariusiu didelę įtaką istorijos eigai

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas 90-ąjį gimtadienį švęs per vaizdo konferencijas "Zoom" platformoje su artimais draugais ir bendražygiais, RIA Novosti pasakė šaltinis iš buvusio sovietų lyderio aplinkos.

Gorbačiovui antradienį, kovo 2 dieną, sukanka 90 metų. Kaip tapo žinoma, jubiliejaus minėjimas vyks "online" formatu.

"Mes švęsime naudodami "Zoom", — pasakė agentūros pašnekovas.

Jis pridūrė, kad vaizdo konferencijoje dalyvaus artimi politiko draugai ir su juo dirbę žmonės.

Pirmąjį TSRS prezidentą su 90-uoju gimtadieniu jau pasveikino Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pavadinęs Gorbačiovą iškiliu mūsų laikų veikėju, padariusiu didelę įtaką istorijos eigai, telegrama paskelbta Kremliaus tinklalapyje.

"Prašau priimti sveikinimus reikšmingo 90-ojo jubiliejaus proga. Jūs teisėtai priklausote ryškių, nepaprastų žmonių, iškilių mūsų laikų valstybės veikėjų, kurie padarė didelę įtaką nacionalinės ir pasaulinės istorijos eigai, plejadai", — sakoma pranešime.

Prezidentas pridūrė, kad profesinė ir gyvenimo patirtis, energija ir kūrybinis potencialas padeda Gorbačiovui dalyvauti viešajame, švietėjiškame darbe, skirti dėmesį tarptautinių humanitarinių projektų įgyvendinimui.

Gorbačiovas Sovietų Sąjungai vadovavo 1985–1991 metais kaip TSKP Centro komiteto generalinis sekretorius, o vėliau ir kaip TSRS prezidentas. 1991 metų gruodį pasirašęs Belovežo susitarimus, jis paskelbė nutraukiantis savo veiklą prezidento poste. Po atsistatydinimo Gorbačiovas įsteigė Tarptautinį socialinių, ekonominių ir politinių tyrimų fondą (Gorbačiov-Fond), Tarptautinį Žaliąjį kryžių, įkūrė Naujosios politikos forumą ir buvo vienas iš Nobelio taikos premijos laureatų forumo kūrimo iniciatorių.

Tegai:
jubilejus, Vladimiras Putinas, Rusija, TSRS, Michailas Gorbačiovas
Kompiuteris

Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis

(atnaujinta 14:56 2021.03.02)
Pabrėžiama, kad padalinys stebės ir slopins netinkamo pobūdžio komentarus ar netinkamus pranešimus internete

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvoje jie nori pristatyti virtualų policijos patrulį, kuris užsiims elektroninės erdvės stebėjimu, praneša "Express-Nedelia".

Tie, kurie rašo neapykantą kurstančius komentarus, gali gauti įspėjimą. Tokio padalinio sukūrimo tikslas — kovoti su neapykantos, rasinių ir seksualinių nusikaltimų kurstymu.

"Tai — savotiška policijos ikona, kuri atsiras prie, mūsų nuomone, netinkamų komentarų arba netinkamos žinutės", — sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Vyksta pareigūnų atranka. Jie visą parą stebės elektroninę erdvę.

"Užfiksavus netinkamo pobūdžio žinučių, komentarų, virtualus patrulis sureaguos — šalia pasimatys konkrečiam komentatoriui, tiek visuomenei policijos ikona ir bus pranešimas, kad tai neteisėti veiksmai ir juos reikia nutraukti", — sakė jis.

Tegai:
komentatoriai, policija, Lietuva