Istorinis centras Tbilisyje, archyvinė nuotrauka

Putinas uždraudė Rusijos oro linijų skrydžius į Gruziją

48
(atnaujinta 22:03 2019.06.22)
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paaiškino Putino sprendimą kaip priverstinį apribojimą, kurio tikslas — užtikrinti Rusijos piliečių saugumą

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienio vakarą pasirašė įsaką, kuriuo nuo liepos 8 dienos uždraudė šalies oro linijoms vykdyti skrydžius į Gruziją.

"Nuo 2019-ųjų liepos 8 dienos Rusijos oro linijoms laikinai draudžiama vykdyti skrydžius iš Rusijos Federacijos teritorijos į Gruzijos teritoriją", — sakoma įsake, kuris buvo paskelbtas Kremliaus tinklalapyje.

Be to, kelionių organizatoriams ir agentūroms patariama neparduoti turistinių kelialapių į Gruziją, o vyriausybė privalo užtikrinti, kad rusai, kurie laikinai yra Gruzijoje, saugiai grįžtų į tėvynę.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paaiškino Putino sprendimą kaip priverstinį apribojimą, kurio tikslas — užtikrinti Rusijos piliečių saugumą.

Birželio 20 dieną Tbilisyje prasidėjo protestai prieš Rusijos delegacijos dalyvavimą Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Po pietų radikalai užgrobė Parlamento pastatą, kuriame buvo Rusijos parlamentarai, o vakare bandė šturmuoti dar kartą. Opozicija prisijungė prie radikalų, reikalaujančių vyriausybės atsistatydinimo.

Specialiosios pajėgos vaikė protestuotojus guminėmis kulkomis, vandens patrankomis bei ašarinėmis dujomis. Naujausiais duomenimis, 240 žmonių buvo sužeista, daugiau kaip 300 — sulaikyta.

48
Tegai:
Vladimiras Putinas, Gruzija
Dar šia tema
Gruzijoje prasidėjo karinės pratybos, kuriose dalyvauja NATO
Prie Gruzijos Parlamento įvyko riaušės, nukentėjo daugiau nei 200 žmonių
Po protestų atsistatydina Gruzijos Parlamento pirmininkas