Bresto tvirtovės ginymas, archyvinė nuotrauka

Rusijos Gynybos ministerija išslaptino dokumentus apie Bresto tvirtovės gynimą

168
(atnaujinta 23:11 2019.06.22)
Šeštadienį Rusija ir Baltarusija prisimena vieną tragiškiausių datų istorijoje. 1941 metų birželio 22 dieną naciai įsiveržė į SSRS teritoriją

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Rusijos gynybos ministerija 78-ųjų Didžiojo Tėvynės karo pradžios metinių proga išslaptino unikalius dokumentus apie Bresto tvirtovės gynimą.

Tarnyba paviešino gynėjų prisiminimus, užfiksuotus po karo, ir apdovanojimo dokumentus.

Buvo paviešintas ir dekretas apie Sovietų Sąjungos herojaus titulo suteikimą vienam iš svarbiausių tvirtovės gynėjų — majorui Piotrui Gavrilovui. Fašistus taip sužavėjo sovietų kariškio drąsa, kad jie išsaugojo jo gyvybę, kai paėmė į nelaisvę. Gavrilovas buvo išsiųstas į karo belaisvių stovyklą, kur Hitlerio pareigūnai atvykdavo asmeniškai pamatyti majorą.

Указ о присвоении посмертно звания Героя Советского Союза Петру Гаврилову
Dekretas apie Sovietų Sąjungos herojaus titulo suteikimą majorui Petui Gavrilovui
О майоре Красной Армии Петре Гаврилове
Apie majorą Gavrilovą
О майоре Красной Армии Петре Гаврилове
Apie majorą Gavrilovą

Vienas iš dokumentų — ištrauka iš nacių ataskaitos, kuri buvo surasta 45-ojo Vokietijos diviziono būstinėje, netoli Maskvos. Dėl šių dokumentų 1942 metais Raudonosios armijos vadovybė sužinojo apie Bresto tvirtovės gynėjus.

Боевое донесение о занятии Брест-Литовска
Ištrauka iš nacių kovinės ataskaitos

Iš ataskaitos matyti, kad birželio 30 dieną ant tvirtovės buvo numesta 1800 kilogramų bomba, nuo kurios sudrebėjo visas miestas, o prieš tai fortai buvo apšaudyti 500 kilogramų šoviniais.

Šeštadienį Rusijoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje minima Gedulo ir atminties diena — diena, kai naciai 1941 metų birželio 22 dieną įsiveržė į TSRS teritoriją.

Bresto tvirtovės gynyba buvo viena iš pirmųjų Didžiojo Tėvynės karo kovų. Ketvirtadienio ryte, birželio 22 dieną, į tvirtovę buvo paleista intensyvi artilerijos ugnis, kuri užklupo ten buvusius karius ir sunaikino sandėlius, nutraukė ryšį ir vandens tiekimą. Užpuolimas prasidėjo 4:45. Sovietų karių pasipriešinimas truko iki 1941 metų liepos pabaigos.

Kaip primena Rusijos gynybos ministerija, naciai tikėjosi užimti tvirtovę per kelias valandas, tačiau jų planas žlugo.

Донесение о начале штурма Брестской крепости
Ištrauka iš ataskaitos apie Bresto tvirtovės šturmą
Донесение о начале штурма Брестской крепости
Ištrauka iš ataskaitos apie Bresto tvirtovės šturmą
168
Tegai:
SSRS, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Rusofobija Lietuvoje ― išimtis ar taisyklė?
Lietuvoje žmonės žeminami ir baudžiami už diskusijas apie "miško brolius"
Sovietinių paminklų perkėlimas padės Rusijos ir Baltijos šalių santykiams
Konservatoriai ragina "Adidas" stabdyti prekybą drabužiais su sovietine simbolika
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje
Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras

Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba

(atnaujinta 17:50 2020.07.13)
Antrasis vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjaus institutas pateiks paraišką dėl registracijos

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Tikimasi, kad privačios įmonės koronaviruso vakciną pradės gaminti rugsėjo pradžioje ar viduryje, RIA Novosti pasakojo Gamalėjaus nacionalinio epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

Anot jo, vyksta derybos dėl to, kaip greitai perduoti institucijoms technologijas ir visus būtinus komponentus vakcinų gamybai.

"Kad vakcinų gamyba prasidėtų, pavyzdžiui, nuo rugsėjo 1 dienos arba nuo rugsėjo vidurio. O jie turi daugiau galimybių, gal net dvigubai daugiau galimybių pagaminti tokią vakciną", — teigė jis.

Jis sakė, kad tuo pat metu vyksta darbai kuriant tiekimo grandines, kurios gamintojui leis pristatyti vakciną medicinos įstaigoms.

Jis pažymėjo, kad antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjaus institutas pateiks registraciją.

"Tikiuosi, kad tai taip pat ilgai neužtruks, bent jau savaitę, tai yra, maždaug rugpjūčio 2–3 dienomis, registracijos procesas bus tęsiamas", — sakė jis.

Anot Gincburgo, praėjus kelioms dienoms po registracijos reikės atskiro leidimo iš Federalinės sveikatos priežiūros tarnybos.

Gamalėjaus institutas tikisi, kad vakcina nuo koronaviruso rusams bus suteikta nemokamai medicinos įstaigose, tačiau greičiausiai artimiausiu metu jos įsigyti vaistinėje nepavyks.

"Remdamasis bendrais svarstymais, manau, kad artimiausiu metu vaistinėse jo įsigyti nebus galima, nes tikiuosi, kad valstybė viską išpirks ir atitinkamai paskirsto medicinos įstaigoms. O medicinos įstaigos, aš nežinau, kas yra kitas skiepijimo kalendorius — pagal epidemiologines indikacijas ar pagrindinį skiepijimo kalendorių — gyventojams, tikiuosi, nemokamai, biudžeto lėšų sąskaita, bus galima pasiskiepyti visiems... Išskirtinai savanoriškai, be čipavimo..." — sakė jis.

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba pranešė, kad birželio 18 dieną Sečionovo universitete buvo pradėti klinikiniai koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Nikolajus Fiodorovičius Gamalėjaus vardu pavadintas epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Paaiškėjo, kad buvo sėkmingai baigti savanorių vakcinos tyrimai. Pirmoji savanorių grupė bus išleista trečiadienį, o antroji liepos 20 dieną.

Savanoriai buvo suskirstyti į dvi grupes — pirmieji gavo vieną vakcinos dozę, antrieji — antrąją. Be kūno temperatūros padidėjimo per pirmąsias dienas po vakcinacijos, savanoriai nerodė jokių neigiamų reakcijų, visi jaučiasi puikiai.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje buvo patvirtinta daugiau kaip 733 600 atvejų, daugiau kaip 501 020 žmonių pasveiko, daugiau nei 11 430 pacientų mirė. Atlikta daugiau nei 22,2 mln. koronaviruso tyrimų.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM atnaujino koronaviruso paveiktų šalių sąrašą
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi antrajai COVID-19 bangai
Pinigai

Lietuva vidaus rinkoje pasiskolino 10 mln. eurų

(atnaujinta 08:30 2020.07.14)
Be to, kovo 17 dieną Seimas padidino Vyriausybės grynojo skolinių įsipareigojimų pokyčio limitą

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) aukcione pirmadienį papildyta obligacijų emisija už 10 mln. eurų, praneša Finansų ministerija.

Pabrėžiama, kad už ją yra mokama 0,3 proc. metinių palūkanų, emisija bus išperkama 2032 metų vasario 12 dieną.

Taip pat pažymima, kad paklausa aukcione siekė 25,3 mln. eurų. Mažiausias siūlytas pelningumas buvo 0,240 proc., didžiausias patvirtintas — 0,280 proc., vidutinis svertinis pelningumas — 0,271 proc.

Pranešama, kad kovo 16 dieną Vyriausybė patvirtino Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuriame, siekiant užtikrinti valstybės iždo likvidumą, numatoma Vyriausybei skolintis papildomai 5 mlrd. eurų.

Be to, kovo 17 dieną Seimas padidino Vyriausybės grynojo skolinių įsipareigojimų pokyčio limitą.

Tegai:
Lietuva, skola, Finansų ministerija
Dar šia tema
Susisiekimo ministerija: stiprinamas aplinkosaugos prevencinių priemonių koordinavimas
Aplinkos ministerija: EK pateikta nacionalinė taršos nitratais ataskaita