Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), archyvinė nuotrauka

Rusijos Dūma pareiškė, kad kelios šalys ETPA žaidžia nesąžiningus žaidimus prieš Rusiją

53
(atnaujinta 17:30 2019.06.26)
Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas įvardijo valstybes, kurių deputatai pasisako už tai, kad Rusijos parlamentinė delegacija neturėtų galimybės visiškai atstovauti ETPA

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Didžioji Britanija, Lenkija ir Ukraina žaidžia nešvarius žaidimus prieš Rusijos Federaciją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), sakė Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas, praneša RIA Novosti.

"Mums svarbu, kad (Rusijos — Sputnik) delegacijos valdžios institucijos būtų visiškai patvirtintos. Žaidimai vyksta, be to, jie yra nesąžiningi, yra tokių jėgų, kurios nenori, kad Europos Taryba susidarytų iš 47 šalių, ir darys viską, kad susilpnintų pusiausvyrą Europoje, kad nutrauktų mūsų šalių santykius", — sakė Volodinas trečiadienį vykusioje plenarinėje sesijoje.

Jis paaiškino, kad tokius "žaidimus" žaidžia pirmiausia Jungtinė Karalystė, Lenkija, Ukraina.

"Jų deputatai pasisako už tai, kad mūsų parlamentinė delegacija neturėtų galimybės visiškai atstovauti ETPA", — sakė Volodinas.

Sudėtingas Rusijos grįžimas į ETPA

Antradienio naktį ETPA priėmė rezoliuciją, leidžiančią rusams dalyvauti birželio mėnesio sesijoje. Tuo pačiu metu išlieka galimybė ginčyti delegacijų įgaliojimus.

Rezoliucijoje taip pat teigiama, kad delegacijų teisėms balsuoti, kalbėti ir būti atstovaujamiems nėra taikomos sankcijos.

Po to pirmą kartą nuo 2016 metų Rusija pateikė prašymą patvirtinti savo įgaliojimus ETPA.

Tačiau antradienį Ukrainos ir Gruzijos deputatų iniciatyva naujosios Rusijos delegacijos įgaliojimai buvo nuginčyti tiek esminiu, tiek procedūriniu pagrindais.

Buvo nuspręsta per 24 valandas parengti pranešimą apie Rusijos parlamentarų įgaliojimus. Tai turėjo atlikti Reglamento ir Stebėsenos komitetai.

Pažymėta, kad pagal Asamblėjos taisykles, delegacija tokiais atvejais gali dalyvauti sesijoje, tačiau nebalsuoja dėl savo klausimo.

Maskva pareiškė, kad nedalyvaus sesijoje tol, kol Rusijos delegacijai bus grąžinti visi įgaliojimai, o "menkiausių sankcijų" atveju rusai išvyks iš Strasbūro.

53
Tegai:
Rusija, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Dar šia tema
Valstybės Dūma įvertino Rusijos veiklos ETPA sąlygas
Estijos prezidentė rezoliuciją dėl Rusijos sugrįžimo į ETPA pavadino "gėda"
Rusija grįžta į ETPA. Lietuva — kategoriškai prieš