Raketos paleidimas

Rusijoje pradėta gaminti zenitinę raketų sistemą S-500

142
(atnaujinta 23:12 2019.06.30)
Pagal charakteristikas kompleksas S-500 bus tobulesnis už eksploatuojamą S-400 ir JAV konkurentą "Patriot Advanced Capability-3", teigia specialistai

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Rusijoje prasidėjo naujausių priešraketinių ir oro gynybos sistemų S-500 "Prometej" gamyba, pareiškė valstybinės korporacijos "Rostech" generalinis direktorius Sergejus Čemezovas.

Zenitinis raketų kompleksas S-400
Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

"Šiandien jau pradedame gaminti S-500. Tai yra modernesnis kompleksas (nei S-400), nenorėčiau apie jį pasakoti", — pasakė Čemezovas televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje.

"Rostech" vadovas pridūrė, kad Rusija kol kas neparduos naujausio ginklo "už jokius pinigus". Jis pridūrė, kad kompleksai statomi pirmiausia kariuomenei. Pasak jo, tik aprūpinus naujais kompleksais kariuomenės padalinius, bus galima aptarti jų eksportą.

S-500 charakteristikos

Zenitinė raketų sistema S-500 "Prometej" priskiriama prie zenitinių raketų sistemų "žemė-oras" naujos kartos. Tai universalus tolimojo nuotolio ir didelio aukščio perėmimo kompleksas, turintis didesnį priešraketinės gynybos potencialą ir sugebantis perimti balistines raketas.

Perspektyvi sistema gali numušti ne tik balistinius, bet ir aerodinaminius taikinius (lėktuvus, sraigtasparnius, kitus oro taikinius), taip pat sparnuotąsias raketas.

S-500 turi 600 kilometrų sunaikinimo spindulį ir sugebės aptikti ir vienu metu numušti iki dešimties balistinių viršgarsinių taikinių, skrendančių iki septynių kilometrų per sekundę greičiu. Be to, jis turės galimybę sunaikinti karinius viršgarsinių raketų blokus.

Pagal charakteristikas S-500 bus tobulesnis už eksploatuojamą S-400 ir JAV konkurentą "Patriot Advanced Capability-3".

Balandžio mėnesį Rusijos pramonės ir prekybos ministerijos vadovas Denisas Manturovas papasakojo, kad S-500 sukūrimas yra baigiamajame etape, po kurio prasidės masinė gamyba. Vėliau, birželio mėnesį, ministro pirmininko pavaduotojas Jurijus Borisovas pranešė, kad priešraketinės gynybos sistema S-500 pasirodys kariuomenėje artimiausiais metais.

Rusijos Triumf
© Sputnik /
Rusijos "Triumf"
142
Tegai:
ginklai, Rusija
Dar šia tema
"Neregėtas dosnumas": JAV branduolinis ginklas nulems Baltijos šalių likimą
Įvardytas Rusijos ginklas, kuris labiausiai domina užsieniečius
Vokietijos žiniasklaida papasakojo apie rusų turimą "pasaulio pabaigos ginklą"
Juokauti neverta: JAV žiniasklaida įvertino Rusijos S-400