Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Juščenko, archyvinė nuotrauka

Rusijos deputatas: Pentagonas per žiniasklaidą nori įteisinti "Rusijos agresiją"

38
(atnaujinta 13:50 2019.07.03)
Pasak Valstybės Dūmos deputato Aleksandro Juščenko, Rusijos strateginiai interesai apima gerus kaimyninius santykius su buvusiomis TSRS šalimis ir Europa, apie jokią "grėsmę" negali būti nė kalbos

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rusija parodė "didelį meistriškumą hibridinio karo strategijoje" ir su jo pagalba, pasauliniu mastu, pasiekė didelės sėkmės, rašo "The Washington Times", nurodydami naująjį Pentagono pranešimą.

Kaip pažymi dokumento autoriai, kad pasipiriešintų "Maskvos 21-ojo amžiaus agresijai", JAV reikia visapusiškos ir integruotos strategijos, kurioje būtų naudojamos visos nacionalinės valdžios priemonės.

Interviu Sputnik radijui, Valstybės Dūmos deputatas ir Informacinės politikos komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksandras Juščenko sakė, kad Pentagono ataskaitoje bandoma visuomenei primesti "agresyvios" Rusijos įvaizdį.

"Mes matėme, kas atsitiko Osakoje, kaip vyko susitikimai. Trampas — asmuo, kuris moka laužyti stereotipus, griauti šablonus. Tai matėme Šiaurės Korėjoje. Apskritai tam tikri susitikimai ir derybos buvo konstruktyvios. Žiniasklaida bandoma primesti, įteisinti terminą "Rusijos agresija". Pentagono ataskaita vyksta tame pačiame kontekste", — sakė jis.

Pasak Juščenko, JAV kaimyninės  šalys nėra Rusijos strateginis interesas.

"Mūsų užduotis — vykdyti visapusišką dialogą su visomis šalimis. Niekas neturi dominuoti, veikti savo nacionaliniais interesais JAV pasienyje. Kanada nėra strateginis Rusijos interesas. Kitos šalys esančios šalia JAV taip pat. Mūsų strateginiai interesai yra geri kaimyniniai santykiai su buvusia TSRS ir Europos šalimis", — sakė deputatas.

Vakarų politikai, daugiausia iš Baltijos šalių ir Lenkijos, nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę". Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina nieko pulti.

Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO gerai žino, kad Maskva nepuoselėja tokių planų, bet naudojasi antirusiška isterija kaip pretekstu sutelkti kuo daugiau įrangos ir batalionų šalia Rusijos sienų.

38
Tegai:
grėsmė, Europa, TSRS, Pentagonas, Rusijos Valstybės Dūma
Dar šia tema
Pentagonas pakomentavo B-52 ir Su-27 "susitikimą" virš Baltijos jūros
Rusijos deputatas: dabartinė Europos Sąjungos retorika tapo atgyvena
Rusijos deputatas: Krymas atviras masiniam turistų srautui iš JAV