Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Mes tam pasiruošę: kokių Zelenskio žingsnių tikisi Putinas

50
(atnaujinta 13:00 2019.07.04)
Putinas papasakojo apie veiksmus, kurių Zelenskis gali imtis siekdamas taikos Donbase, taip pat apie tai, ko reikia, kad pagerėtų Maskvos ir Kijevo santykiai

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Visos problemos susijusios su Donbasu gali būti išspręstos, jeigu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pradės vykdyti savo priešrinkiminius pažadus, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas interviu Italijos laikraščiui "Corriere della Sera".

"Taip pat — jei palaikys tiesioginius ryšius su savo piliečiais Donbase ir liausis vadinti juos separatistais. Jei Ukrainos valdžios institucijos vykdys Minsko susitarimus, o ne ignoruos juos", — sakė Putinas.

Pasak jo, dabartinis Ukrainos prezidentas turės priimti sprendimą dėl palikimo, kurį jis paveldėjo iš ankstesnės vyriausybės: priverstinė ukrainizacija, draudimai naudoti gimtąją rusų kalbą milijonams Ukrainos piliečių, įskaitant mokymą rusų kalba universitetuose ir mokyklose, siaučiantis neonacizmas, pilietinis konfliktas pietryčiuose, ankstesnių valdžios institucijų bandymai sunaikinti trapią tarpvalstybinę taiką.

Ir tai, pridūrė Rusijos prezidentas, tik nedidelė dalis "nepatrauklaus bagažo", kurį turės išspręsti Zelenskis.

"Ir, žinoma, Kijevo valdžios institucijos galiausiai turėtų suprasti, kad tai nėra konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos, atitinkantis bendruosius interesus, o pragmatiško bendradarbiavimo, grindžiamo pasitikėjimu ir abipusiu supratimu, plėtra", — sakė Rusijos vadovas.

"Mes tam pasiruošę", — patikino Putinas.

Balandžio 21 dieną Ukrainos prezidentu išrinktas Vladimiras Zelenskis. Praėjus beveik mėnesiui, gegužės 20 dieną, išrinktas valstybės vadovas priėmė priesaiką ir pradėjo eiti pareigas.

Iš Kremliaus Zelenskis nesulaukė jokių pasveikinimų. Rusijos prezidento spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau kalbėjo apie Vladimiro Putino pasirengimą tam tikromis sąlygomis pasveikinti naujai išrinktą Ukrainos lyderį.

Pasak Peskovo, Vladimiras Putinas jį pasveikintų, jei Zelenskis pasiektų bent kokių nors pasiekimų kuriant taiką Donbase ir padėtų sumažinti įtampą tarp Ukrainos ir Rusijos.

"Prezidentas Putinas pasveikins Zelenskį su pirmaisiais pasiekimais sprendžiant vidaus konfliktą pietryčių Ukrainoje, taip pat su pirmaisiais pasiekimais normalizuojant Rusijos ir Ukrainos santykius", — žurnalistams sakė Kremliaus atstovas.

50
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Peskovas pakomentavo Zelenskio raginimą paleisti jūreivius
Kanados URM vadovė pacitavo Putiną Ukrainos konferencijoje
Putinas pasisakė apie G20 aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatus
Putinas: šiuolaikiniame pasaulyje reikia atviro ir laisvo keitimosi nuomonėmis
Putinas pasirašė įstatymą dėl INF sutarties pristabdymo