Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Mes tam pasiruošę: kokių Zelenskio žingsnių tikisi Putinas

51
(atnaujinta 13:00 2019.07.04)
Putinas papasakojo apie veiksmus, kurių Zelenskis gali imtis siekdamas taikos Donbase, taip pat apie tai, ko reikia, kad pagerėtų Maskvos ir Kijevo santykiai

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Visos problemos susijusios su Donbasu gali būti išspręstos, jeigu Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pradės vykdyti savo priešrinkiminius pažadus, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas interviu Italijos laikraščiui "Corriere della Sera".

"Taip pat — jei palaikys tiesioginius ryšius su savo piliečiais Donbase ir liausis vadinti juos separatistais. Jei Ukrainos valdžios institucijos vykdys Minsko susitarimus, o ne ignoruos juos", — sakė Putinas.

Pasak jo, dabartinis Ukrainos prezidentas turės priimti sprendimą dėl palikimo, kurį jis paveldėjo iš ankstesnės vyriausybės: priverstinė ukrainizacija, draudimai naudoti gimtąją rusų kalbą milijonams Ukrainos piliečių, įskaitant mokymą rusų kalba universitetuose ir mokyklose, siaučiantis neonacizmas, pilietinis konfliktas pietryčiuose, ankstesnių valdžios institucijų bandymai sunaikinti trapią tarpvalstybinę taiką.

Ir tai, pridūrė Rusijos prezidentas, tik nedidelė dalis "nepatrauklaus bagažo", kurį turės išspręsti Zelenskis.

"Ir, žinoma, Kijevo valdžios institucijos galiausiai turėtų suprasti, kad tai nėra konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos, atitinkantis bendruosius interesus, o pragmatiško bendradarbiavimo, grindžiamo pasitikėjimu ir abipusiu supratimu, plėtra", — sakė Rusijos vadovas.

"Mes tam pasiruošę", — patikino Putinas.

Balandžio 21 dieną Ukrainos prezidentu išrinktas Vladimiras Zelenskis. Praėjus beveik mėnesiui, gegužės 20 dieną, išrinktas valstybės vadovas priėmė priesaiką ir pradėjo eiti pareigas.

Iš Kremliaus Zelenskis nesulaukė jokių pasveikinimų. Rusijos prezidento spaudos atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau kalbėjo apie Vladimiro Putino pasirengimą tam tikromis sąlygomis pasveikinti naujai išrinktą Ukrainos lyderį.

Pasak Peskovo, Vladimiras Putinas jį pasveikintų, jei Zelenskis pasiektų bent kokių nors pasiekimų kuriant taiką Donbase ir padėtų sumažinti įtampą tarp Ukrainos ir Rusijos.

"Prezidentas Putinas pasveikins Zelenskį su pirmaisiais pasiekimais sprendžiant vidaus konfliktą pietryčių Ukrainoje, taip pat su pirmaisiais pasiekimais normalizuojant Rusijos ir Ukrainos santykius", — žurnalistams sakė Kremliaus atstovas.

51
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Peskovas pakomentavo Zelenskio raginimą paleisti jūreivius
Kanados URM vadovė pacitavo Putiną Ukrainos konferencijoje
Putinas pasisakė apie G20 aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatus
Putinas: šiuolaikiniame pasaulyje reikia atviro ir laisvo keitimosi nuomonėmis
Putinas pasirašė įstatymą dėl INF sutarties pristabdymo
Rusijos aktorius Michailas Jefremovas

"Negaliu tylėti": Rusijos režisierius pareiškė, kad advokatai "naikina" Jefremovą

(atnaujinta 11:13 2020.08.08)
Grymovo manymu, strateginiai advokatų sprendimai "nepagražina, o naikina" aktorių Michailą Jefremovą

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik.  "Modern" teatro meno vadovas, režisierius Jurijus Grymovas NSN eteryje pakomentavo aktoriaus Michailo Jefremovo atsisakymą pripažinti kaltę dėl mirtinos avarijos.

"Tiesą pasakius, stengiausi nekomentuoti šių įvykių, tačiau šiandien negaliu tylėti, ypač kai pats Michailas Jefremovas nenustygsta vietoje. Jis tai pripažįsta savo kaltę iškart po avarijos ir netgi vaizdo įrašą nufilmuoja, tai nepripažįsta savo kaltės, galbūt jį supainiojo, aš nežinau", — pareiškė Grymovas.

Jo manymu, nereikėtų pamiršti apie šeimą, kurios narys žuvo dėl eismo įvykio, kurį sukėlė neblaivus vairuotojas.

"Šie strateginiai advokatų sprendimai, man atrodo, nepagražina, o naikina Michailą Jefremovą. Laikas, aišku, mus nuteis, tačiau bet kokiu atveju turime išlikti žmogiškais ir nebijoti atgailauti", — pridūrė režisierius.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
"Nieko neatsimenu": Jefremovas atsisakė pripažinti kaltę dėl eismo įvykio
Kaliningradas

Lietuva leidžia Rusijai padidinti keleivių skaičių traukiniuose į Kaliningradą

(atnaujinta 21:03 2020.08.07)
Lietuva leido ne tik pakeisti keleivių, kurie gali važiuoti rusiškais traukiniais, skaičių, bet ir jų susodinimą vagonuose

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Keleivių skaičiaus apribojimai buvo iš dalies panaikinti traukiniams, vykstantiems per Lietuvą į Kaliningradą, po to, kai buvo pasiektas susitarimas su Lituvos užsienio reikalų ministerija, praneša "Kaliningrado geležinkelių" spaudos tarnyba.

Nuo rugpjūčio 8 dienos šiais traukiniais galės vienu metu keliauti 200 keleivių. Atšaukti apribojimai ir dėl susodinimo kupė ir vietaženkliniuose vagonuose. Pažymima, kad vietų skaičius kiekviename sastate, kuris tranzitu kerta Lietuvos teritoriją, bus padidintas dvigubai, o tai padidins transporto prieinamumą Kaliningrado srityje.

Apribojimai keleiviams rusiškuose traukiniuose buvo įvesti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos nota dėl supaprastinto tranzito sąlygų ir apribojimų.

Tarp Kaliningrado ir Maskvos bei Kaliningrado ir Sankt Peterburgo kursuoja du reguliarūs traukiniai. Šią savaitę ši geležinkelio paslauga buvo atidaryta visiems Rusijos piliečiams. Prieš tai šiuo maršrutu galėjo važiuoti tik tie, kas turėjo nuolatinę registraciją Kaliningrado srityje.

Lietuvos ir Baltarusijos geležinkelių stotyse vis dar numatytos tik techninės stotelės: keleiviai nėra įlaipinami ir išlaipinami.

Naujausiais duomenimis, Rusijoje užregistruoti 877 135 koronaviruso atvejai, iš jų daugiau kaip 14,7 tūkst. žmonių mirė, daugiau nei 683 tūkst. pasveiko.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas, Rusija, Lietuva