Raketos Soyuz- 2.16 su palydovu Meteor- M paleidimas, archyvinė nuotrauka

Palydovas "Meteor-M" paleistas į orbitą

27
(atnaujinta 13:54 2019.07.05)
Buvo pranešta, kad "Meteor-M" valdymas buvo perimtas, o saulės baterijos atvertos

VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Rusijos meteorologinis palydovas "Meteor-M" Nr. 2-2  paleistas į darbo orbitą maždaug 832 kilometrų aukštyje, pranešė RIA Novosti oficialus "Roskosmos" atstovas .

2017 metų lapkričio mėnesį analogiško palydovo "Meteor-M" nr.2-1 paleidimas buvo nesėkmingas. Raketa startavo su palydovu ir 18 mažesnių prietaisų, tačiau dėl netinkamų algoritmų startas buvo nesėkmingas.

"Palydovas meteoras-M "№2-2 paleistas į orbitą", — pranešė agentūros atstovas.

Raketa "Soyuz-2.1b" su įsibėgėjimo bloku "Fregat", "Meteor" ir 32 mažais palydovais buvo paleista penktadienį 8 val. 42 min. Maskvos laiku.

Praėjus 10 minučių nuo paleidimo pradžios, "Fregat" su palydovais atsiskyrė nuo trečiosios "Sojuz" pakopos.

"Roskosmos" vadovas Dmitrijus Rogozinas šiek tiek vėliau parašė savo Twitter paskyroje, kad "Meteor" valdymas buvo perimtas, o saulės baterijos atvertos".

Dabar įsibėgėjimo blokui reikia paleisti lydinčiąją apkrovą — JAV , Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Tailando, Čekijos, taip pat Švedijos, Prancūzijos, Vokietijos, Estijos ir Ekvadoro palydovus, taip pat Rusijos aparatus "Sokrat", "VDNKH-80" ir "AmurSat".

"Mažyliai"  bus išsiųsti į dvi orbitas — apie 580 ir 530 kilometrų aukštyje. Tikimasi, kad visa operacija bus užbaigta maždaug 13 val. 10 min Maskvos laiku.

27
Tegai:
kosmosas, palydovas, Rusija
Dar šia tema
Rusijoje atliktas hipergarsinės raketos "Kinžal" mokamasis paleidimas
"Kaip pirmojo palydovo paleidimas": Putinas kalbėjo apie naujausią Rusijos ginkluotę