Mango, archyvinė nuotrauka

Rusija grąžino į Lietuvą didelę braziliškų mangų partiją

70
(atnaujinta 10:31 2019.07.09)
Dalis produkto neperėjo fitosanitarinės kontrolės

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje iš Lietuvos nepraleista didelė Brazilijos kilmės mangų partija. Apie tai praneša Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor".

Partija, sverianti 800 kilogramų, neperėjo patikrinimo "Sovetsko" kontroliniame punkte. Taip yra dėl to, kad kai kurie produktai neturėjo fitosanitarinio sertifikato. Mangai buvo grąžinti į Lietuvą.

Panašūs incidentai vyksta reguliariai Rusijos pasienyje — Kaliningrado srities kontrolės postų darbuotojai reguliariai aptinka pažeidimus ir užkerta kelią tam tikrų prekių importui iš ES šalių.

Vienas iš paskutinių atvejų įvyko liepos pradžioje. Į Kaliningrado sritį bandyta neteisėtai įvežti pieno ir mėsos produktų iš Lietuvos ir Lenkijos. Buvo užregistruota daug pažeidimų, konfiskuota daugiau kaip 194 kilogramai produktų, juos reikėjo grąžinti.

70
Tegai:
vaisiai, Lietuva, Kaliningrado sritis, Rusija
Dar šia tema
Rusija grąžino Lietuvai daugiau kaip 19 tonų kietojo sūrio
Rusija grąžino 20 tonų įtartinų kakavos pupelių atgal į Latviją
Rusija grąžino Lietuvai beveik toną bananų
Michailo Jefremovo baudžiamosios bylos iš esmės svarstymas 2020 m. rugpjūčio 5 d.

"Nieko neatsimenu": Jefremovas atsisakė pripažinti kaltę dėl eismo įvykio

(atnaujinta 13:38 2020.08.05)
Aktorius Michailas Jefremovas, kaltinamas sukėlęs mirtiną eismo įvykį, per pirmąjį teismo posėdį nepripažino savo kaltės

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Aktorius Michailas Jefremovas neprisipažino kaltės dėl mirtinos avarijos Smolensko aikštėje, nes nieko apie tai neprisimena, praneša RIA Novosti korespondentas iš Maskvos Presnenskij teismo.

Актер Михаил Ефремов (справа) и адвокат Эльман Пашаев перед началом слушаний в Пресненском суде по делу о ДТП со смертельным исходом
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда
Michailas Jefremovas su advokatu

Prokuroras, paskelbdamas kaltinimus per pirmąjį teismo posėdį iš esmės, teigė, kad aktorius avarijos metu "parodė nusikalstamą aplaidumą" ir važiavo 85 kilometrų per valandą greičiu, viršydamas nustatytą ribą 25 kilometrais per valandą.

"Aš suprantu pateiktą kaltinimą. Kaip galiu pripažinti savo kaltę, jei nieko neatsimenu?" — tarė savo ruožtu Jefremovas.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, jam gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Maskva, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Jefremovui pateikti galutiniai kaltinimai
Advokatas pareiškė apie pakankamą Jefremovo nekaltumo įrodymų kiekį
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

Rusijos premjeras atšaukė susisiekimo geležinkeliais apribojimus Kaliningrade

(atnaujinta 10:58 2020.08.05)
Taip pat leidžiama pagal bevizį režimą atvykti diplomatinių, tarnybinių arba oficialių pasų turėtojams

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Keleivinis susisiekimas geležinkeliais tarp Kaliningrado ir kitų miestų atnaujinamas visiems Rusijos piliečiams, skelbiama Rusijos vyriausybės tinklalapyje.

Traukinys Kaliningrado stotyje
© Sputnik / Михаил Голенков

Šį potvarkį pasirašė Rusijos ministras pirmininkas Michailas Mišustinas.

Geležinkelių transporto paslaugos šia kryptimi buvo sustabdytos nuo balandžio 6 dienos dėl koronaviruso plitimo grėsmės. Traukiniai iš Maskvos ir Sankt Peterburgo grąžinti liepos 1 dieną, tačiau jais keliauti galėjo tik tie, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta registruota Kaliningrado srityje. Šis apribojimas panaikintas.

Ta pati tvarka leidžia  atvykti užsieniečiams pagal bevizį režimą  į Rusiją trumpam laikui. Kalbame apie diplomatinių ar oficialių pasų iš šalių, su kuriomis veikia bevizio režimo susitarimai, turėtojus.

Dėl koronaviruso pandemijos keleivių srautas tarp Kaliningrado ir kitų Rusijos miestų buvo pristabdytas beveik trims mėnesiams.

Naujausiais duomenimis, šia kryptimi važiavo 1 mln. 439 tūkst. keleivių, tai yra 34,3 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

Tegai:
geležinkelis, Kaliningradas
Algirdas Monkevičius, archyvinė nuotrauka

Monkevičius: bendrajame ugdyme reikalingi sisteminiai pokyčiai

(atnaujinta 16:11 2020.08.05)
Be to, Švietimo, mokslo ir sporto ministras akcentavo, kad būtina stiprinti pagalbą mokiniams, besiruošiantiems matematikos, gamtos mokslų egzaminams

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Lietuvos bendrajame ugdyme reikalingi sisteminiai pokyčiai, pareiškė Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, įvertinęs valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatus. Apie tai praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Trečiadienį Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) paskelbė valstybinių brandos egzaminų rezultatus. Skelbiama, kad matematikos egzaminą išlaikė 67,61 proc. iš 15241 kandidato. Palyginimui, pernai matematikos egzaminą išlaikė 82,09 proc. kandidatų. 

Reaguodamas į šiuos rezultatus, Monkevičius pareiškė, kad mokiniai turi pradėti mokytis pagal atnaujintas bendrojo ugdymo programas.

"Būtent nuo šių mokslo metų jos bus pradėtos diegti tam tikrose mokyklose, o vėliau tai taps ir visuotina. Mokinius reikia sudominti ir motyvuoti pamėgti matematiką, naujais metodais ugdyti analitinius ir taikomuosius matematinius gebėjimus, kurių, kaip matome, dabar nepakanka", – skelbia ministras. 

Be to, Monkevičius akcentavo, kad nuo rudens būtina stiprinti pagalbą mokiniams, besiruošiantiems matematikos, gamtos mokslų egzaminams. Jis pažadėjo aptarti su savivaldybių, mokyklų vadovais, kaip per mokslo metus užtikrinti papildomas konsultacijas būsimiems abiturientams, vyresnių klasių mokiniams.  

"Klausiama, ar pasiteisins sprendimas didinti valstybės finansuojamų vietų skaičių aukštosiose mokyklose. Atsakau – taip, nes šis sprendimas yra ilgalaikis, brėžiantis valstybės kryptį užtikrinti, kad studijos būtų prieinamesnės visuomenei, nemažinant jų kokybės kartelės", - pažymi ministras Monkevičius.

Prastus matematikos egzamino rezultatus pakomentavo ir Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto prodekano prof. Vytautas Kasiulevičius. Jo teigimu, tai yra koronaviruso pandemijos, dėl kurios mokyklos turėjo pereiti prie nuotolinio mokymo, pasekmės.

Tegai:
matematika, brandos egzaminai
Temos:
Švietimas Lietuvoje
Dar šia tema
Rugpjūtis — laikas suruošti vaikus į mokyklą