Maskva, archyvinė nuotrauka

Dūma siūlo supaprastinti Rusijos pilietybės suteikimo Lietuvos gyventojams tvarką

129
(atnaujinta 18:26 2019.07.09)
Rusija pasisako už rusakalbių tautiečių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje palaikymą

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje gyvenantys rusakalbiai turėtų gauti galimybę supaprastinta tvarka gauti Rusijos pilietybę. Pirmasis Valstybės Dūmos NVS reikalų, Eurazijos integracijos ir santykių su tautiečiais komiteto pirmininko pavaduotojas Viktoras Vodolackis pristatė "Parlamentskaja gazeta" tokią iniciatyvą.

Rusijos pilietybės pasas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Нина Зотина

Šią savaitę Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos deputatai ketina apsvarstyti įstatymo projektą, kuris supaprastins laikino gyvenimo ir leidimo gyventi šalyje įforminimą daugeliui tautiečių, kurie moka rusų kalbą ir nori gyventi ir dirbti Rusijoje.

Šis įstatymo projektas taikomas rusakalbiams gyventojams, gyvenantiems Baltijos šalių teritorijose, kurioms kaip buvusioms TSRS valstybėms taikomi atitinkami įstatymai.

Be to, leidimas laikinai gyventi suteikiamas Ukrainos piliečiams, Rusijoje turintiems pabėgėlio statusą, arba kuriems buvo suteiktas laikinas prieglobstis, rašoma Valstybės Dūmos tinklalapyje.

Įstatymo projekte numatyta plėsti užsienio piliečių, kurie gali gauti leidimą nuolat gyventi Rusijoje, sąrašą.

Vodolackis taip pat pažymėjo, kad rusakalbiai, kurie šiandien gyvena NVS šalių, taip pat Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose, taip pat turėtų turėti galimybę supaprastinta tvarka gauti Rusijos pilietybę. Jis pridūrė, kad šiuo klausimu reikėtų parengti atskirą įstatymo projektą.

Lietuviai — niekas, politika — viskas: Vilnius aukoja piliečius dėl ambicijų >>

Šiandien Baltijos šalyse vis labiau klesti valdžios institucijų priešiškumas Rusijos atžvilgiu. Ryga ir Talinas sistemingai pažeidžia rusakalbių piliečių teises, persekioja mokymąsi rusų kalba ir stengiasi išstumti ją iš viešojo gyvenimo.

Be to, Lietuvos, Latvijos ir Estijos politikai garsėja savo rusofobiniais pareiškimais ir nepagrįstais kaltinimais Maskvai.

129
Tegai:
pilietybė, Baltijos šalys, rusakalbiai, Rusija
Dar šia tema
Rostovo regione pradėta išduoti Rusijos pasus Donbaso gyventojams
Kijevas Donbase išduotus Rusijos pasus paskelbė kaip negaliojančius