Kaliningrado Vyriausybės pastatas, archyvinė nuotrauka

Rusijoje valstybės išdavyste įtariamas vyras dirbo Kaliningrado Vyriausybėje

35
(atnaujinta 18:00 2019.07.11)
Šiandien Lefortovskio apygardos teismas įkalino Antonecą iki rugsėjo 3 dienos. Standartiškai tokiose bylose įvykių visuma neatskleidžiama dėl slaptumo

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Konstantinas Antonecas, suimtas už tariamai įvykdytą valstybės išdavystę, 2015 metais dirbo Kaliningrado srities Vyriausybės Ūkio ministerijos teisininku, praneša RIA Novosti su nuoroda į ministerijos viešąją ataskaitą.

Dokumente Antonecas yra įvardytas kaip reguliavimo institucijos konsultantas.

Dar negautas oficialus Kaliningrado srities Vyriausybės komentaras.

Be to, vieningame valstybiniame juridinių asmenų registre Antonecas yra nurodytas kaip konferencijų ir parodų organizavimo centro vadovas. Jis užėmė šią poziciją 2017 metų lapkričio mėnesį.

Šiandien Lefortovskio apygardos teismas įkalino Antonecą iki rugsėjo 3 dienos. Standartiškai tokiose bylose įvykių visuma neatskleidžiama dėl slaptumo.

Prieš metus Antoneco žmona Antonina Zimina buvo sulaikyta dėl valstybės išdavystės. Dabar ji yra sulaikyta Lefortovo mieste. Išsami informacija apie bylą taip pat neatskleidžiama.

Remiantis Aukščiausiojo Teismo statistiniais duomenimis, pastaruoju metu keturi ar šeši rusai kasmet gauna bausmes už valstybės išdavystę, tačiau 2016 metais įvyko "sprogimas" — net 14 nuosprendžių.

Skandalingiausias neseniai įvykęs įvykis, susijęs su šiuo straipsniu, yra Rusijos prezidento atstovo Aleksandro Vorobjovo sulaikymas Uralo regione.

Išsami informacija nepateikta, tačiau yra žinoma, kad pareigūnas pagal dotaciją Varšuvoje studijavo viešąjį administravimą. Nuo 2010 iki 2017 metų jis vadovavo Kaliningrado srities Vyriausybei.

35
Tegai:
Kaliningradas, Rusija, nusikaltimas
Dar šia tema
Teismas pradeda nagrinėti šnipinėjimo Rusijos naudai bylą
Rusijos Federacijos Tarybos narys: "Sausio 13-osios byla" — atviras šališkas teismas
Teismas pradėjo bylą pagal Nilo Ušakovo skundą dėl jo atleidimo iš Rygos mero pareigų
Europos teismas patvirtino Lietuvos sprendimą dėl kanalo "NTV Mir Lithuania"