Krymas

Kompanija Bahreino investuos į Krymą 500 mln. eurų

31
(atnaujinta 13:25 2019.07.15)
Lėšas planuojama skirti kelių tiesimui, geležinkelio įrenginių ir kitų infrastruktūros projektų statybai

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Bahreino investicinė bendrovė planuoja investuoti 500 milijonų eurų į infrastruktūros projektus Kryme, rašo leidinys "Izvestija" su nuoroda į Bahreino kompanijos atstovą Centrinėje ir Rytų Europoje Štefaną Doviną.

Daroma prielaida, kad lėšos bus skirtos kelių tiesimui, geležinkelio įrenginių ir kitų infrastruktūros projektų statybai. Dovinas taip pat paprašė nenurodyti jo įmonės pavadinimo, kad išvengtų sankcijų.

Pažymima, kad bendrovės atstovai jau lankėsi Kryme ir pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su Rusija. Bendrovė taip pat paskelbė apie planus iki metų pabaigos pradėti įgyvendinti projektus.

Be to, Dovinas pridūrė, kad bendrovė yra pasirengusi investuoti į Krymą 500 milijonų eurų viršijančias sumas, nes pusiasalyje mato didelį investicinį potencialą.

"Esame pasiruošę bendradarbiauti ir kitose srityse. Svarstoma galimybė statyti cemento gamyklą, gyvenamuosius objektus ar nuotekų perdirbimo gamyklą, taip pat projektai energetikos ir kitose srityse", — cituoja leidinys bendrovės atstovo žodžius.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį įvykusio referendumo, kuriame 96,77% Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje.

Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

31
Tegai:
Rusija, Krymas
Dar šia tema
Vokietijos delegacija ketina aplankyti Krymą
Zelenskiui buvo priminta, kad pusiasalis priklauso Rusijai jau šeštus metus
Mokslininkai: Kryme, Tauridės oloje, galėjo gyventi neandertalietis