Erdvėlaivis Jamal-601, archyvinė nuotrauka

Rusija pradėjo eksploatuoti galingiausią ryšių palydovą

16
(atnaujinta 13:52 2019.07.22)
"Jamal-601" pakeitė orbitoje "Jamal-202" palydovą, kad užtikrintų fiksuotojo ryšio paslaugas ir duomenų perdavimą didžiojoje Rusijos dalyje ir NVS, Europos, Artimųjų Rytų ir Pietryčių Azijos šalyse

VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Specialistai pradeda eksploatuoti galingiausią Rusijos orbitinės grupės telekomunikacijų erdvėlaivį "Jamal-601", praneša palydovo operatorius "Gazprom Space Systems".

Raketos Soyuz- 2.16 su palydovu Meteor- M paleidimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мамонтов

"Prieš kelias dienas visi tinklai, dirbę su palydovu "Jamal-202", buvo sėkmingai perkelti į naują palydovą", — skelbiama kompanijos interneto svetainėje.

Įrenginys buvo paleistas iš Baikonūro gegužės 30 dieną, naudojant raketą-nešėją "Proton-M" su įsibėgėjimo bloku "Briz-M".

Tačiau birželio 1 dieną "Gazprom Space Systems" pranešė, kad, paleidus "Jamal-601" į geostacionarinę orbitą, sutriko įrenginio orientacija dėl apogėjaus traukos vektoriaus nuokrypio.

Todėl palydovų kūrėjo "Thales Alenia Space" Prancūzijos skyriaus specialistai nusprendė "užbaigti paleidimą" pagal atsarginę schemą.

Birželio 19 dieną "Thales Alenia Space" visiškai perdavė valdymą "Gazprom Space Systems" įmonei.

"Jamal-601" pakeitė orbitoje "Jamal-202" palydovą, kad užtikrintų fiksuotojo ryšio paslaugas ir duomenų perdavimą didžiojoje Rusijos dalyje ir NVS, Europos, Artimųjų Rytų ir Pietryčių Azijos šalyse.

16
Tegai:
palydovas, Rusija
Dar šia tema
Palydovas "Glonass-K" tęsia darbą po neplaninės techninės apžiūros
Rusija į orbitą paleis Saudo Arabijos palydovus