Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas

Lavrovas priminė ESBO komisarui apie rusakalbių problemas Baltijos šalyse

48
(atnaujinta 10:51 2019.07.24)
Ministras išreiškė Rusijos norą šiuo klausimu palaikyti konstruktyvų dialogą su visomis organizacijos šalimis

VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas aptarė su ESBO vyriausiuoju komisaru tautinių mažumų klausimais Lamberto Zanieru (Lamberto Zannier) blogėjančią rusakalbių gyventojų padėtį Baltijos šalyse ir Ukrainoje, praneša Rusijos URM spaudos tarnyba.

Pranešama, kad Lavrovas atkreipė Zaniero dėmesį į rusakalbių tautinės mažumos atstovų Baltijos šalyse ir rusakalbių gyventojų Ukrainoje padėtį, taip pat į skandalingus įstatymus "Dėl švietimo" ir "Dėl ukrainiečių kalbos kaip valstybinės kalbos funkcionavimo".

Lavrovas taip pat aptarė klausimus, susijusius su masinės nepilietybės problema Latvijoje ir Estijoje.

Ministras pabrėžė, kad svarbu apsaugoti visas tautinių mažumų teises ESBO erdvėje, taip pat pabrėžė, kad Rusija nusiteikusi į konstruktyvų dialogą su visomis šalimis – organizacijos narėmis šiuo klausimu.

Šiandien Baltijos šalyse klesti antirusiškos nuotaikos tarp valdžios atstovų. Ryga ir Talinas sistemingai pažeidžia rusakalbių piliečių teises, engia mokymąsi rusų kalba ir stengiasi išstumti ją iš viešojo gyvenimo. Be to, Lietuvos, Latvijos ir Estijos politikai yra žinomi dėl savo rusofobinių pareiškimų ir nepagrįstų kaltinimų Maskvos atžvilgiu.

Pavyzdžiui, Baltijos šalių valdžios reguliariai pareiškia, kad Maskva, naudodamasi rusų kalba, tariamai bando "daryti įtaką" Baltijos šalių vidaus reikalams.

Interviu Sputnik Lietuva žmogaus teisių aktyvistas Aleksandras Gaponenko papasakojo, kad kova su rusakalbiais vyksta visose Baltijos šalyse, pakaitomis sustiprėdama vienoje ar kitoje respublikoje. Jis pažymėjo, kad engti žmones pagal jų politinius įsitikinimus ar etninę priklausomybę visiškai nepriimtina pagal Europos teisę.

48
Tegai:
ESBO, rusakalbiai, Baltijos šalys, Rusija, Sergejus Lavrovas
Dar šia tema
Rusakalbiai Baltijos šalių politikai: asimiliacija ar integracija
Politologas: naujasis parlamentas parems idėją mokyti tik estų kalba
Rygos oro uoste buvo apieškoti iš Maskvos grįžę Latvijos politikai
Pranoko Latviją: Ukrainoje priimtas įstatymas dėl ukrainiečių kalbos išskirtinumo
Latvijos gyventoja supyko dėl skaitiklio instrukcijos rusų kalba
Dūma siūlo supaprastinti Rusijos pilietybės suteikimo Lietuvos gyventojams tvarką