Maskvoje Kauno išvadavimo metinėms paminėti buvo surengtas šventinis saliutas, nuotrauka iš įvykio vietos

Maskvoje Kauno išvadavimo metinėms paminėti buvo surengtas šventinis saliutas

76
(atnaujinta 14:31 2019.08.02)
Į dangų virš Rusijos sostinės buvo išleista 2,5 tūkst. įvairių fejerverkų

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Maskvoje, minint 75-ąsias Kauno išvadavimo nuo nacių okupantų metines, buvo surengtas šventinis saliutas.

Renginys vyko rugpjūčio 1 dieną ant Poklonnaja kalvos. Salves paleido Vakarų karinės apygardos kariai — artilerijos maršalo Vladimiro Michalkino gvardiečių saliutų divizionas.

Cалют в честь 75-й годовщины освобождения Каунаса от немецко-фашистских захватчиков
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Šventinis saliutas maskvoje rugpjūčio 2 dieną

Rusijos gynybos ministerija pranešė, kad buvo paleista 2,5 tūkstančio įvairių rūšių fejerverkų. Be to, buvo naudojami "ZiS-3" Didžiojo Tėvynės karo laikų patrankos ir saliutų šaudymo įranga, sudaryta "KamAZ" transporto priemonių pagrindu.

Antrą pagal dydį Lietuvos miestą Kauną vokiečių kariuomenė užėmė 1941 metų birželio 23 dieną. Jis buvo išvaduotas 1944 metų rugpjūčio 1 dieną.

Cалют в честь 75-й годовщины освобождения Каунаса от немецко-фашистских захватчиков
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Salitas Kaunos išvadavimo metinių proga

Be to, Rusijos gynybos ministerija 75-ųjų Kauno išvadavimo nuo nacių okupantų metinių proga išslaptino išlaisvinimo operacijos dokumentus.

Jie atskleidė duomenis ne tik apie specialiąsias kovos operacijas ir sovietų kareivių žygdarbius, bet ir apie žiaurumus, kuriuos karo laikais organizavo fašistai ir Lietuvos SS organizacija "Smogikai".

Anksčiau panašus saliutas įvyko Rusijos sostinėje ir Vilniaus išvadavimo garbei, liepos 13 dieną.

Rengdamasi 75-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės karo metinėms paminėti Rusija ketina surengti panašius renginius kitų TSRS ir Rytų Europos miestų išlaisvinimo sukaktims paminėti.

Cалют в честь 75-й годовщины освобождения Каунаса от немецко-фашистских захватчиков
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Rusija planuoja surengti panašius renginius kitų TSRS ir Rytų Europos miestų garbei

Rusija planuoja surengti panašius renginius kitų TSRS ir Rytų Europos miestų garbei, ruošdamasi 75-osioms Didžiojo Tėvynės karo pergalės metinėms.

Lietuva pasipiktino Rusijos valdžios ketinimu surengti fejerverkus Vilniaus ir Kauno garbei. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išreiškė protestą ir pareiškė, kad pergalė prieš nacizmą yra labai svarbi Lietuvos ir visos Europos likimui, tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaiga "neatnešė Lietuvai laisvės".

Neigiamai sureagavo ir Latvija bei Estija.

Rusijos ambasada Lietuvoje sukritikavo Vilniaus reakciją ir pavadino ją "neadekvačia". Savo ruožtu oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad sveikinimai vyksta Rusijos teritorijoje ir Maskva neturėtų atsiklausti, kokia proga juos rengti.

Interviu Sputnik radijui Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris pabrėžė, kad 1944 metais Baltijos šalys buvo išlaisvintos nuo fašistų ir jie negali to neigti.

76
Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, fejerverkai, Kaunas, Maskva
Dar šia tema
Kaunas išsivadavo. Ilgai laukta pergalė po trejų metų okupacijos
Vilniaus išvadavimo metinės: saliutas Maskvoje ir operacijos eiga
Šventinis fejerverkas Maskvoje Vilniaus išvadavimo proga — video
Šventinis fejerverkas Maskvoje Kauno išvadavimo proga
Koronaviruso vakcinos gamyba

Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas

(atnaujinta 18:49 2020.08.03)
Pažymima, kad jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusiška

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Pirmoji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje bus užregistruota per dešimt dienų, praneša RIA Novosti, cituodama tiesioginių investicijų fondo vadovo Kirilo Dmitrijevo interviu "Rossija 24" televizijos kanale.

"Žinoma, visas procedūras vykdys Sveikatos apsaugos ministerija. Jie jau yra gavę pirmuosius tiek pirmojo, tiek ir antrojo tyrimo etapų rezultatus. Jie mato, kad rezultatai yra labai geri", — sakė jis.

Jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusų kalba. Vaistą planuoja gaminti "Alium" ir "R-Pharm".

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kad bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia skiepijami specialiųjų grupių atstovai, ypač gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Rusijoje baigti klinikiniai koronaviruso vakcinos tyrimai
Aleksejus Puškovas, archyvnė nuotrauka

Puškovas teigia, kad Baltarusiją bandoma įtraukti į "antirusiškas žaidynes"

(atnaujinta 14:04 2020.08.02)
Taip senatorius pakomentavo žinią apie Ukrainos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministrų vadovų telefoninį pokalbį ir informaciją, kad Makėjus buvo pakviestas kaip garbingas svečias į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimą

VILNIUS, rugpjūčio 2 — Sputnik. Baltarusiją pradėjo atvirai vilioti "žaidimais prieš Rusiją", savo Telegram kanale sakė Rusijos Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos vadovas Aleksejus Puškovas.

Senatorius pakomentavo portalo "Ukraina.ru" pranešimą apie atitinkamai Ukrainos ir Baltarusijos užsienio reikalų ministerijų vadovų Dmitrijaus Kulebos ir Vladimiro Makėjaus telefoninius pokalbius. Pažymima, kad Makėjus buvo pakviestas kaip garbus svečias į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimą.

"Prasideda atviras Baltarusijos įsitraukimas į antirusiškas žaidynes. Liublino trikampis yra nukreiptas prieš Rusiją visais jos kampais. Minskas skatinamas imtis tolesnių veiksmų prieš Maskvą", — sakė Puškovas.

Anksčiau senatorius gyrė trijų valstybių "Liublino trikampio" sukūrimą. Politikas išreiškė nuomonę, kad tokiu būdu Varšuva siekia pasiekti Juodąją jūrą.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina nusprendė sukurti "Liublino trikampį", kuris bus sutelktas į trijų šalių santykių gilinimą. Trijų šalių užsienio reikalų ministrai lankėsi daugiašalėje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadoje LITPOLUKRBRIG.

Ukrainos užsienio reikalų ministro Dmitrijaus Kulebos teigimu, "Liublino trikampis" taip pat gali tapti priemone sudominti tas šalis, kurioms reikia glaudesnių ryšių su Vakarais, visos Europos struktūromis.

Tegai:
Lenkija, Juodoji jūra, Baltarusija, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
Saviškių nepaliekame: kaip Rusija padeda kaimyninėms šalims kovoti su COVID-19
Trampas papasakojo apie bendradarbiavimą su Rusija dėl branduolinio susitarimo