Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas supaprastino teisės laikinai apsigyventi Rusijoje gavimą

69
(atnaujinta 21:12 2019.08.05)
Sutrumpintas prašymų išduoti leidimus laikinai gyventi nagrinėjimo laikotarpis

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, supaprastinantį leidimo laikinai gyventi Rusijoje išdavimą tam tikroms užsieniečių kategorijoms, dokumentas paskelbtas oficialiame teisinės informacijos interneto portale, praneša RIA Novosti.

Įstatymas sutrumpina prašymų išduoti leidimus laikinai gyventi nagrinėjimo laikotarpį nuo šešių iki keturių mėnesių.

Dokumentas bus išduotas tam tikroms užsieniečių kategorijoms be kvotų.

Norma bus taikoma:

  • piliečiams, kurie gimė Rusijoje
  • tam kas yra santakoje su Rusijos piliečiu (piliete)
  • pripažintas pabėgėliu
  • gavo laikiną prieglobstį Rusijoje

Įstatymas taip pat nustato nuolatinio leidimo gyventi išdavimo praktiką. Šiuo metu paprastai jis išduodamas tik penkeriems metams.

Išimtis daroma aukštos kvalifikacijos specialistams ir jų šeimos nariams — jie galės gauti leidimą gyventi tol kol galios leidimas dirbti. Kvalifikuoti darbuotojai galės gauti dokumentą trijų metų laikotarpiui.

Be to, plečiasi ratas užsienio piliečių, kurie gali gauti leidimą gyventi negavę leidimo laikinai gyventi. Tai taikoma:

  • gimusiems Rusijos TFSR teritorijoje ir anksčiau turėjusiems TSRS pilietybę
  • tiems, kas buvo ištremti iš Krymo autonominės Respublikos teritorijos, ir jų artimiesiems
  • Rusijoje gimusiems vaikaams, kuriuos įvaikino užsieniečiai.

Be to, įstatymas nurodo sąrašą atvejų, kai užsieniečiui gali būti išduotas leidimas laikinai gyventi, neatsižvelgiant į vyriausybės kvotą. Dabar jį gali gauti tik piliečiai, kurie bent vienerius metus gyveno Rusijoje pagal laikiną leidimą gyventi ir kurie gauna leidimą gyventi negavę leidimo laikinai gyventi.

Rusijos piliečių pasas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Нина Зотина

Leidimas nepilnamečiams užsieniečiams bus išduotas laikinai gyventi jo tėvui ar globėjui išduoto leidimo laikotarpiui. Be to, pilnamečiai užsienio piliečiai galės gauti leidimą laikinai gyventi tėvams, jei jie bus pripažinti neveiksniais ar riboto veiksnumo.

Šioms kategorijoms taikoma teisė gauti leidimą gyventi be leidimo laikinai gyventi, taip pat tiems, kurių pagal federalinį įstatymą "Dėl Rusijos Federacijos pilietybės" gimtoji kalba – rusų ir kurie sėkmingai baigė Rusijos universitetinį dieninį išsilavinimą bei turintys išsilavinimą patvirtinantį pažymėjimą ir kvalifikaciją su pagyrimu.

Svarstymo Valstybės Dūmoje metu buvo pabrėžiama, kad Ukrainos piliečiams (nepriklausomai nuo nuolatinės gyvenamosios vietos šioje šalyje), kurie planuoja ilga laiką gyventi ir dirbti Rusijoje, bus taikomas šis įstatymas.

69
Tegai:
įstatymas, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Kijevas Donbase išduotus Rusijos pasus paskelbė kaip negaliojančius
Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais
Vladimiras Putinas

Putinas pateikė Valstybės Dūmai projektą, kuriuo denonsuojama Atviro dangaus sutartis

(atnaujinta 11:39 2021.05.11)
Susitarimas leido 34 valstybėms narėms atvirai rinkti informaciją apie kariuomenę. Praėjusių metų lapkritį JAV baigė pasitraukti iš sutarties, po ko Maskva taip pat pradėjo pasitraukimo procedūrą

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Valstybės Dūmai pateikė įstatymo projektą dėl Atviro dangaus sutarties Rusijoje denonsavimo, apie tai pranešama remiantis Parlamento Žemųjų rūmų duomenų baze.

Anksčiau pranešta, kad prezidentas šiuo atveju paskyrė užsienio reikalų viceministrą Sergejų Riabkovą savo oficialiu atstovu, kai Federalinė asamblėja svarstė šį klausimą.

Atviro dangaus sutartis įsigaliojo 2002 metų sausio 1 dieną ir tapo viena iš pasitikėjimą stiprinančių priemonių Europoje po Šaltojo karo: ji leido 34 dalyvaujančioms šalims atvirai rinkti informaciją apie viena kitos karines pajėgas ir veiklą.

Praėjusių metų gegužę JAV pradėjo pasitraukimo iš susitarimo procedūrą, kuri baigėsi lapkričio 22 dieną.

2021 metų sausio mėnesį Maskva taip pat paskelbė pradedanti tarpžinybines procedūras, kad pasitrauktų iš Atviro dangaus sutarties. Užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Vašingtono veiksmai labai pakenkė kitų valstybių interesų pusiausvyrai.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Federacijos taryba

RF taryba įvertino Čekijos planus gauti kompensaciją sprogimus Vrbeticoje

(atnaujinta 15:39 2021.05.10)
Čekija ketina susigrąžinti iš Rusijos mažiausiai 47 mln. dolerių kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusija neketina mokėti už absurdiškus Čekijos kaltinimus, RIA Novosti sakė Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas, į pensiją išėjęs FSB generolas Vladimiras Džabarovas.

Jis pakomentavo pranešimus, kad Čekija ketina iš Rusijos susigrąžinti mažiausiai milijardą kronų (apie 47 mln. USD) kaip kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius.

"Jie nebežino, ką dar susigalvoti. Kodėl mes turėtume jiems ką nors mokėti? Nebuvo atliktas tyrimas, nebuvo nustatyta visų faktų. Niekas jiems nemokės, tai yra absurdas", — sakė jis.

Jis pridūrė, kad Čekijos ministras pirmininkas per daug žaidė siūlydamas Europos šalims išsiųsti Rusijos diplomatus. Anot senatoriaus, tokia politika yra būtent premjero žaidimas, kuris "labai nori įtikti amerikiečiams"

Tuo pačiu metu Džabarovas pažymėjo gerus Rusijos ir Čekijos tautų santykius.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos slaptąsias tarnybas sprogimo organizavimu šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje, per kurį žuvo du žmonės. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais.

Čekija išsiuntė 18 Rusijos diplomatų, kuriems Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata. Todėl pagal pariteto principą septyni diplomatai ir 25 techniniai darbuotojai turėtų likti abiejų šalių diplomatinėse atstovybėse.

Kaip Prahos palaikymo ženklą Rusijos diplomatai buvo išsiųsti iš kelių Europos šalių — Slovakijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Čekijos ministro pirmininko išvakarėse Andrejus Babis paragino ES šalis parodyti solidarumą ir išsiųsti bent vieną rusą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad diplomatų išsiuntimas ir vienašalės sankcijos kai kurioms šalims tapo "neadekvačiais įrankiais". Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, tai yra nešvarūs politiniai žaidimai, kurie griauna tarptautinių santykių audinį.

Tegai:
Rusija, Čekija, Rusijos Federacija
Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džo Baidenas

JAV prezidento vizitas Lietuvoje "jau nebėra fantazija", pareiškė Nausėda

(atnaujinta 19:24 2021.05.11)
Pastaruoju metu respublika dėjo daug pastangų, kad po kelerių metų Vilniuje būtų surengtas NATO viršūnių susitikimas, sakė valstybės vadovas

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad galimybės, jog Lietuvą 2023 metais aplankys jo kolega Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Džo Baidenas, nereikėtų laikyti "fantazija". Tai jis pareiškė per diskusiją apie Lietuvos užsienio politikos perspektyvas, kurią transliavo Rytų Europos studijų centras (RESC) savo paskyroje Facebook

Pasak Lietuvos vadovo, pastaruoju metu Lietuva dėjo daug pastangų, kad po kelerių metų Vilniuje būtų surengtas NATO viršūnių susitikimas.

"Mes šiuo klausimu dirbame jau nuo praėjusių metų, tik pernelyg daug apie tai nekalbėjome ir šiandien apie tai dar labai garsiai trimituoti neverta, nes sprendimai nėra priimti", – sakė Nausėda.

Prezidentas akcentavo, kad atliktas darbas jau duoda tam tikrų rezultatų.

"Darbas, kurį padarėme, jau duoda tam tikrą įdirbį, ir aš tikiu, kad 2023 metais NATO viršūnių susitikimas Vilniuje nebėra kažkokia fantazija. Tai yra realus klausimas, dėl kurio bus apsispręsta ateityje. 2022 metais jau yra nuspręsta, kur tai bus, o 2023 metais  [...] Vilnius gali įgyti šią garbę ir šią atsakomybę pamatyti visus, įskaitant ir JAV prezidentą. Reikalingas politinis, diplomatinis darbas ir visos institucijos įsijungia į tai ir visos nuoširdžiai vieningai dirba", – sakė Nausėda.

Baltijos šalys paprastai ragina NATO šalis bendradarbiauti gynybos srityje ir dalyvauti bendrose pratybose, vadovaujantis tuo, kad neva egzistuoja nuolatinė Rusijos "grėsmė".

Tuo tarpu Maskva ne kartą pareiškė, kad neketina nieko pulti ir yra suinteresuota ramia situacija pasienyje. 

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas jau pareiškė, kad iš tikrųjų NATO puikiai supranta, jog Maskva nesiruošia pulti, ir tiesiog naudojasi pretekstu apie grėsmę, kad parduotų ginklus ir dislokuotų kuo daugiau technikos šalia Rusijos sienų.

Tegai:
Vilnius, Gitanas Nausėda, JAV, Lietuva
Dar šia tema
Nausėda papasakojo, kokios vakcinos turėtų būti ES "žaliajame pase"
Nausėda paragino ES lyderius išreikšti solidarumą su Čekija
Nausėda pareiškė, kad Rusija išlieka pagrindine grėsme NATO