Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas supaprastino teisės laikinai apsigyventi Rusijoje gavimą

66
(atnaujinta 21:12 2019.08.05)
Sutrumpintas prašymų išduoti leidimus laikinai gyventi nagrinėjimo laikotarpis

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, supaprastinantį leidimo laikinai gyventi Rusijoje išdavimą tam tikroms užsieniečių kategorijoms, dokumentas paskelbtas oficialiame teisinės informacijos interneto portale, praneša RIA Novosti.

Įstatymas sutrumpina prašymų išduoti leidimus laikinai gyventi nagrinėjimo laikotarpį nuo šešių iki keturių mėnesių.

Dokumentas bus išduotas tam tikroms užsieniečių kategorijoms be kvotų.

Norma bus taikoma:

  • piliečiams, kurie gimė Rusijoje
  • tam kas yra santakoje su Rusijos piliečiu (piliete)
  • pripažintas pabėgėliu
  • gavo laikiną prieglobstį Rusijoje

Įstatymas taip pat nustato nuolatinio leidimo gyventi išdavimo praktiką. Šiuo metu paprastai jis išduodamas tik penkeriems metams.

Išimtis daroma aukštos kvalifikacijos specialistams ir jų šeimos nariams — jie galės gauti leidimą gyventi tol kol galios leidimas dirbti. Kvalifikuoti darbuotojai galės gauti dokumentą trijų metų laikotarpiui.

Be to, plečiasi ratas užsienio piliečių, kurie gali gauti leidimą gyventi negavę leidimo laikinai gyventi. Tai taikoma:

  • gimusiems Rusijos TFSR teritorijoje ir anksčiau turėjusiems TSRS pilietybę
  • tiems, kas buvo ištremti iš Krymo autonominės Respublikos teritorijos, ir jų artimiesiems
  • Rusijoje gimusiems vaikaams, kuriuos įvaikino užsieniečiai.

Be to, įstatymas nurodo sąrašą atvejų, kai užsieniečiui gali būti išduotas leidimas laikinai gyventi, neatsižvelgiant į vyriausybės kvotą. Dabar jį gali gauti tik piliečiai, kurie bent vienerius metus gyveno Rusijoje pagal laikiną leidimą gyventi ir kurie gauna leidimą gyventi negavę leidimo laikinai gyventi.

Rusijos piliečių pasas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Нина Зотина

Leidimas nepilnamečiams užsieniečiams bus išduotas laikinai gyventi jo tėvui ar globėjui išduoto leidimo laikotarpiui. Be to, pilnamečiai užsienio piliečiai galės gauti leidimą laikinai gyventi tėvams, jei jie bus pripažinti neveiksniais ar riboto veiksnumo.

Šioms kategorijoms taikoma teisė gauti leidimą gyventi be leidimo laikinai gyventi, taip pat tiems, kurių pagal federalinį įstatymą "Dėl Rusijos Federacijos pilietybės" gimtoji kalba – rusų ir kurie sėkmingai baigė Rusijos universitetinį dieninį išsilavinimą bei turintys išsilavinimą patvirtinantį pažymėjimą ir kvalifikaciją su pagyrimu.

Svarstymo Valstybės Dūmoje metu buvo pabrėžiama, kad Ukrainos piliečiams (nepriklausomai nuo nuolatinės gyvenamosios vietos šioje šalyje), kurie planuoja ilga laiką gyventi ir dirbti Rusijoje, bus taikomas šis įstatymas.

66
Tegai:
įstatymas, Vladimiras Putinas, Rusija
Dar šia tema
Kijevas Donbase išduotus Rusijos pasus paskelbė kaip negaliojančius
Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais
Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova pajuokavo po Trampo žodžių apie naujas JAV raketas

(atnaujinta 16:55 2020.07.11)
Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Maskvoje nenustoja stebėtis Amerikos pokyčiais karinėje srityje, Facebook su ironija rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti".

"Greitis — tai šaunu. Dar į taikinį pataikytų, nes mes atsimename, kas nutiko "gražiosioms naujoms išmanioms raketoms" 2018 metais," — rašė ji.

Prieš dvejus metus JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija užpuolė Siriją. Remiantis Rusijos generalinio štabo duomenimis, iš 105 paleistų raketų buvo pasiekta tik 22.

Buvo pranešta, kad brangios ir vadinamosios išmaniosios raketos padarė didžiausią žalą ūkiniams pastatams. Du iš jų nesprogo ir pateko Rusijos kariuomenės žinioje. Ekspertai pažymėjo, kad šiose raketose nebuvo iš esmės naujų dalių, tačiau jų tyrimas padės patobulinti esamas kovos su tokiais ginklais priemones.

Tegai:
Donaldas Trampas, Marija Zacharova, raketa, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Sumanė blogybę": kodėl NATO didina kariuomenę prie Rusijos sienų
Lavrovas: START III sutarties likimas nulemtas
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija
Dalios Grybauskaitės inauguracija, 2009 metų liepos 12

Kokia šiandien diena: liepos 12-osios šventės

(atnaujinta 14:17 2020.07.11)
Liepos 12 dieną savo vardadienius mini Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas

Liepos 12 yra 193-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais, keliamaisiais metais — 194-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 172 dienos.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1909 metais Čikagoje pradėtas leisti pasaulio lietuvių dienraštis "Draugas".  Tarp emigrantų iš Lietuvos pradėtas leisti laikraštis tapo visų lietuviškų periodinių spaudinių rekordininku — tai ilgiausiai be pertraukos leidžiamas lietuviškas laikraštis pasaulyje. Šiuo metu laikraštis, kurio redakcija įsikūrusi Čikagoje, išeina tris kartus per savaitę.

1990 metų liepos 12 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba - Atkuriamasis Seimas paskelbė kreipimąsi į TSRS Aukščiausiąją Tarybą, kuriuo kvietė "panaikinti neteisėtą 1940 metų rugpjūčio 3 dienos TSRS įstatymą dėl Lietuvos įjungimo į TSRS ir derybomis atkurti tarpvalstybinius santykius, kurių pagrindus padėjo 1920 metų taikos sutartis".

Šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje ši diena svarbi tuo, kad 2009 metais buvo inauguruota pirmoji Lietuvos Prezidentė moteris Dalia Grybauskaitė.  Simboliška  tai, kad per tūkstantį Lietuvos metų (tuo metu buvo švenčiamas Lietuvos vardo tūkstantmetis jubiliejus) tai pirmoji sava moteris prie mūsų šalies vairo. Iki tol Lietuvą ir lietuvius yra valdžiusi viena moteris — Rusijos valdovė Jekaterina II, kuri nukariautą Lietuvos-Lenkijos valstybę valdė 1795-1796 metais Lietuvoje taip pat būta stiprių ir įtakingų moterų, bet nei Lietuvos-Voluinės sutartyje (1219 metais) minima kunigaikštienė Plikienė, nei karalienės Morta ir Bona Sforca ar Steigiamojo Seimo pirmojo posėdžio (1920 metais) pirmininkė Gabrielė Petkevičaitė–Bitė niekados nebuvo faktinėmis Lietuvos vadovėmis.

Vardadienius šią dieną švęs Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas.

Tegai:
šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai