Gaisrų gesinimas Krasnojarsko srityje, archyvinė nuotrauka

Įvardyta pagrindinė miško gaisrų Sibire priežastis

125
(atnaujinta 15:17 2019.08.05)
Su Rusijos ekstremalių situacijų ministerijos versija nesutiko "Rosleschoz"

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Pagrindinė gaisrų Sibire priežastis yra neatsargus elgesys su ugnimi. Tai rodo dauguma gaisrų židinių, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos nepaprastųjų situacijų ministro pavaduotoją Igorį Kobzevą.

Jis teigė, kad agentūra išanalizavo vietas, kur dažniausiai užfiksuoti žaibai. Remiantis patikrinimo rezultatais paaiškėjo, kad Sibiro miškų užsidegimo priežastis buvo ne oro sąlygos, o žmogiškasis faktorius.

"Didžioji dalis gaisrų kilo šalia kelių", — sakė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos viršininko pavaduotojas Igoris Kobzevas.

Tuo tarpu Federalinės miškų agentūros vadovo pareigas einantis Michailas Klimovas padarė išvadą, kad miško gaisrai kilo dėl žaibų iškrovos.

Nepaprastoji padėtis dėl miškų gaisrų paskelbta keturiuose regionuose: Irkutsko srityje, Krasnojarsko srityje, Buriatijoje ir Jakutijoje. Gaisrų plotas yra apie 2,3 milijono hektarų, daugiau kaip 600 gyvenviečių pateko į dūmų zoną.

Gaisrų gesinimo operacijose dalyvauja beveik dešimt tūkstančių žmonių, apie tris tūkstančius įrangos vienetų ir 70 lėktuvų.

125
Tegai:
Rusija
Dar šia tema
Trampas pasiūlė Putinui pagalbą kovoje su miškų gaisrais Sibire