Ryga, archyvinė nuotrauka

"Blogiausia sovietmečio praktika": žurnalistai apie "Baltnews" blokavimą

75
(atnaujinta 19:04 2019.08.06)
Daug klausimų visuomenėje sukėlė Latvijos valdžios sprendimas blokuoti prieigą prie tinklalapio "Baltnews.lv", į sprendimą sureagavo ir žiniasklaidos atstovai

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Žinomi Rusijos žurnalistai ir tinklaraštininkai atskleidė, ką galvoja apie Latvijos sprendimą blokuoti informacinį portalą "Baltnews.lv.".

Komentarus surinko RIA Novosti.

Vladimiras Pozneris įsitikinęs, kad bandymai apriboti galimybes naudotis žiniasklaida pasibaigia niekuo.

"Aš esu liudininkas, kaip ilgus dešimtmečius Sovietų Sąjungoje buvo ribojo "Amerikos balsa", "Deutsche Welle", BBC rusų kalba ir t. t. Nepaisant to, kad tam buvo išleisti milijardai rublių, vienaip ar kitaip apie 40 milijonų žmonių klausėsi jų. Dėl to žmonės labiau pasitikėjo tuo, ką išgirdo, ir labiau norėjo išgirsti, nes jiems tai drausdavo", — teigė Pozneris.

Jis pridūrė, kad kai tik Gorbačiovas atėjo į valdžią ir tapo įmanoma klausytis bet ko, susidomėjimas šiomis programomis dingo.

"Taigi, tokia politika, dažniausiai, lemia priešingą rezultatą", — įsitikinęs žurnalistas.

Televizijos laidų vedėjas Vladimiras Solovjevas nustebo dėl Latvijos valdžios sprendimų blokuoti prieigą prie "Baltnews". Jis tai pavadino "blogiausia sovietmečio praktika".

"Atrodytų, kad tai yra vienas pagrindinių [Baltijos šalių po TSRS žlugimo] laimėjimų — žiniasklaidos laisvė ir galimybė prieiti prie skirtingų požiūrių, kas visiškai natūralu, suprantama ir artima visoms tautoms, kurios taip vertina savo laisvę", — sakė jis.

Solovjiovas taip pat pažymėjo, kad bandymai uždrausti dažnai sukelia atgarsį ir papildomą susidomėjimą.

Vertėjas ir publicistas Dmitrijus Goblin Pučkovas padarė prielaidą, kas yra tikroji "Baltnews.lv" portalo blokavimo Latvijoje priežastis. Jo manymu, Vakaruose žodžio laisvė yra ne kas kita, kaip propagandos šablonas.

"Nėra jokios žodžio laisvės, yra vadovų komandos, gaunamos iš už vandenyno pusės", — sakė jis.

Bandymus blokuoti prieigą prie nepageidaujamų išteklių tinklaraštininkas pavadino nepatogiais ir bejėgiais.

"Nėra prasmės kalbėti apie tai, kad kažkas netinkamai elgiasi. Viskas paprasta: elgėsi neteisingai — tau blokuoja deguonį. Tai įprasta JAV praktika", — padarė išvadą Pučkovas.

Latvijos valdžia liepos 24 dieną užblokavo prieigą prie "Baltnews.lv" svetainės. Anot Latvijos užsienio reikalų ministerijos, portalas tariamai pažeidžia 2014 metų kovo 17 dienos ES reglamentą dėl sankcijų, susijusių su Ukrainos nepriklausomybės, suvereniteto ir teritorinio vientisumo grėsme.

Rusijos užsienio reikalų ministerija Rygos veiksmus pavadino akivaizdžiu noru išvalyti savo informacinę erdvę nuo nepriklausomos žiniasklaidos.

"Baltnews" yra informacinis internetinis leidinys rusų kalba, veikiantis Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Rusijos žiniasklaidos priespauda Baltijos šalyse

Baltijos šalių valdžios institucijos sistemingai kenkia Rusijos žiniasklaidai. Lietuvoje liepos mėnesį teismas nusprendė užblokuoti prieigą prie "Sputnik Lietuva" respublikos teritorijoje. Maskva sukritikavo Lietuvos veiksmus.

Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas sakė, kad Lietuva nusprendė "atsikratyti "Sputnik", nes tai, ką agentūra transliuoja, prieštarauja pagrindinių vietinių kanalų politikai". Liepos pabiagoje LRTK priėmė sprendimą iki rugpjūčio 1-osios atnaujinti prieigą prie "Sputnik Lietuva" interneto svetainės.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad "Sputnik" susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
© Sputnik
Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
75
Tegai:
Baltnews, Rusijos žiniasklaida, Latvija
Dar šia tema
RF ambasadorius: Rusija nenori, kad Baltijos šalys būtų "sanitarinė užkarda"
Skubi informacinė pagalba: Zacharova pasisakė apie Baltnews.lv blokavimą
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas
Vladimiras Putinas

Peskovas papasakojo, koks bus Putino pranešimas Federalinei asamblėjai

(atnaujinta 14:55 2021.04.11)
Pasak Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretoriaus, šalies vadovas yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jis jį patikslina likus kelioms minutėms iki jo paskelbimo

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino pranešimas Federalinei asamblėjai šiais metais bus "postkovidinis" dėl to, kad šalis išgyvena precedento neturintį laikotarpį, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Apie tai pranešė RIA Novosti, remdamasi televizijos kanalo "Rossija 1" transliacija.

"Tai vienaip ar kitaip bus panašu į skelbimą. Nes, kartoju, precedento neturintį laikotarpį, kuriuo dabar gyvename", — interviu Pavelui Zarubinui sakė Peskovas.

Pasak Peskovo, Rusijos lyderis yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jis jį patikslina likus kelioms minutėms iki jo paskelbimo. Jis taip pat pažymėjo, kad savo žinutėje Putinas dažnai pasakoja netikėtų dalykų net ir aukštiems pareigūnams.

"Ir aš jums pasakysiu daugiau. Dažniausiai. Tačiau paprastai dieną prieš pranešimo skaitymą arba paskutinę naktį prezidentas gali ir dažniausiai išrašo kai kurias savo pastraipas, kartais ištisus puslapius, kuriuos paskelbimo metu, dalyvavę pasirengime, išgirsta su nuostaba kartu su likusiais", — sakė Peskovas.

Prezidento spaudos sekretorius pridūrė, kad taip pat atsitinka, kad niekas nežino apie tam tikrų pranešimo nuostatų turinį.

"Tai atsitinka labai dažnai. Na, tai nereiškia, kad kažkas vejasi sensacionalumą. Visai ne. Kadangi tai yra prezidento pranešimas, jis yra autorius. Ir iki paskutinės minutės, iki paskutinės nakties, jis natūraliai svarsto. Ir jei mano, kad tai būtina, pakeliui jis pats šiek tiek pakoreguoja ir papildo", — sakė jis.

Jis taip pat teigė, kad kartais nėra kada atspausdinti galutinės versijos, o Putinas naudoja ranka rašytą versiją.

Prezidentas praneš Federalinei asamblėjai balandžio 21 dieną.

Tegai:
pranešimai, Dmitrijus Peskovas, Rusija, Vladimiras Putinas
COVID-19 testas

Šalyje nustatyta beveik 600 naujų koronaviruso atvejų

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo daugiau nei 226 tūkst. žmonių

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Praėjusią parą, Lietuvoje patvirtinti 597 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 9 žmonės, pranešė Statistikos departamentas.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 226 783 žmonės. Nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 ligos mirė 3 697 žmonės.

Per parą ligoninėse mirė 9 žmonių. Paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai — 938.

Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, šiuo metu siekia 444,7 atvejo.

Iš viso iki šiol pasveiko 205 965 asmenys (statistiškai), deklaruotas jų skaičius — 162 120. Šiuo metu statistiškai sergančių žmonių skaičius — 12 591 (deklaruotas: 56 436).

Per parą epidemiologiškai ištirta 989 atvejų. Dėl rizikingo sąlyčio per parą izoliuota 1 240 asmenų. Iš viso saviizoliacijoje šiuo metu yra 74 316 žmonės.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze paskiepyta 1 339 žmonių, antra – 42. Iš viso dviem skiepo dozėmis vakcinuota 189 353 žmonių, panaudota 669 044 vakcinų.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuvoje nustatyti 839 nauji koronaviruso atvejai
Europos Tarybos vadovas paskelbė apie nesutarimus dėl "Sputnik V"
PSO paaiškino, kuo pavojingos koronaviruso mutacijos