Pratybos Baltijos jūroje, archyvinė nuotrauka

Maskva įvertino prognozę apie JAV pralaimėjimą jūrų kare su Rusija

166
(atnaujinta 14:22 2019.08.12)
Rusijos karo ekspertai vertina NATO pratybas prie Rusijos sienų kaip didelę riziką pačiam Aljansui, be to, tvirtina, kad laikas nustoti fantazuoti karo su Rusija tema

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Buvęs Rusijos karinio Juodosios jūros laivyno štabo viršininkas viceadmirolas Piotras Sviatašovas pakomentavo amerikiečių profesoriaus Lailo Goldšteino prognozę dėl NATO pralaimėjimo karinio susidūrimo su Rusija jūroje atveju. Savo komentarą karininkas pateikė Rusijos nacionalinės naujienų tarnybos (NSN) eteryje.

Anksčiau Goldšteinas "The National Interest" straipsnyje rašė, kad JAV neturėtų piktnaudžiauti pratybomis prie Rusijos sienų, nes tokių manevrų rizika yra nepakankamai įvertinta.  

Anot jo, Azovo jūros vandenyse ir palei Juodosios jūros pakrantę vis dar yra daugybė minų, likusių nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Tuo pat metu, pasak profesoriaus, dėl minos susprogęs NATO laivas gali išprovokuoti susidūrimą su Rusija jūroje, o tai savo ruožtu gali virsti visišku Aljanso pajėgų pralaimėjimu.

"Net jei laivas susprogs, kokios bus to pasekmės? Gal laivas gavo mažą skylę, užtaisė skylę — ir vėl plaukia! O kodėl iškart karas?" — sakė Sviatašovas.

Anot jo, amerikiečių ekspertas tiesiog "mokslinės fantastikos kūrėjas", o ne kariškis.

"Holivudas! Vaikų žaidimų kategorijos prielaidos", — sakė viceadmirolas.

Tuo pat metu jis rekomendavo nustoti fantazuoti karo su Rusija tema.

"Pradėti karą — jiems rankos niežti. Jie savo teritorijoje neišminavo nė vienos priešo minos. Tačiau mes žinome, kai kvepia paraku, girdėjome sprogimus savo žemėje ir jūroje. O apie nugalėtoją... Turėtų laimėti protas", — apibendrino Sviatašovas.

Savo ruožtu karo politologas, Plechanovo universiteto Politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas "Sputnik radijo" eteryje išreiškė nuomonę, kad amerikiečių profesoriaus Goldšteino išvada gali tapti perspėjimu JAV.

"Nėra abejonės, kad Goldšteinas gana rimtai bando analizuoti situaciją ir apsvarstyti JAV galimybes. Jo išvados patvirtina, kad laikas užbaigti nežabotą JAV vykdomą karinę jūrų politiką, nes ji gali labai tragiškai pasibaigti. Tokie apmąstymai ne kartą kilo viešojoje erdvėje, apie tai vis dažniau kalba įvairių šalių ekspertai. JAV vykdoma agresyvi politika, nukreipta prieš Rusijos Federaciją, prieš Kiniją, gali nukreipti žmoniją į civilizacijos aklavietę. Todėl tokie analitiniai skaičiavimai turėtų tapti rimtų ribojamųjų priemonių, ypač jūroje, priėmimo pagrindu. Šios priemonės turėtų užtikrinti santykių stabilizavimą", — sakė Koškinas.

NATO dažnai rengia pratybas šalia Rusijos sienų. Baltijos šalių, kurios ribojasi su Rusija, politikai prašo NATO ir Jungtinių Valstijų stiprinti savo pajėgas regione, argumentuodami tuo, kad neva auga "Rusijos grėsmė". Pastaruoju metu karinių kontingentų ir Aljanso įrangos, esančios prie Rusijos sienų, skaičius išaugo kelis kartus.

Ekspertas: pratybos leidžia NATO išlaikyti savo pajėgas Baltijos šalyse >>

Tačiau Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina nieko pulti. Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, NATO naudojasi Vakarų isterija, nes nori dislokuoti Rytų flange daugiau pajėgų ir karinės technikos.

Maskva skelbia, kad nėra suinteresuota susiklosčiusia situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

166
Tegai:
pratybos, NATO, karas, JAV, Rusija
Dar šia tema
JAV generolas atskleidė įslaptintą planą, jei prasidėtų branduolinis karas
Kokiu tikslu naikintuvai F-35 atskrido į Lietuvą
Pentagonas rengia didelio masto kariuomenės dislokavimą Europoje
Marija Zacharova

Zacharova įvertino Minsko veiksmus žurnalistų atžvilgiu

(atnaujinta 19:07 2020.08.10)
Zacharova sutiko, kad žurnalistai turėtų vykdyti savo profesines pareigas laikydamiesi priimančiosios šalies įstatymų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Baltarusijos saugumo pajėgų veiksmus Rusijos žurnalistų atžvilgiu pavadino "neproporcingais".

"Jau penkerius metai einu Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovės pareigas. Negalvojau, kad šią dieną aš ginu Rusijos žurnalistus nuo neproporcingų saugumo pajėgų veiksmų broliškoje Baltarusijoje", — rašė ji Facebook.

Zacharova sutiko, kad žurnalistai privalo vykdyti savo profesines pareigas, laikydamiesi priimančiosios šalies įstatymų, ir turėti jai leidimą. Diplomatė priminė, kad daugelis iš anksto prašė akreditacijos, tačiau jiems ji nebuvo suteikta, "už tai dabar jiems buvo su pagaliu smogta į galvą".

"Tai tikrai ne broliška. Taip negalima", — pabrėžė Zacharova.

Vakar Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Televizijos kanalo "Dožd" žurnalistai buvo sulaikyti Minske, ištremti iš šalies ir jiems uždrausta atvykti į Baltarusiją penkis metus. Taip pat buvo pranešta, kad buvo sulaikyti dar du "Ruptly" laisvai samdomi žurnalistai.

Be to, pirmadienį Sputnik Baltarusija paskelbė apie savo korespondento Jevgenijaus Oleiniko areštą. Agentūros duomenimis, jis buvo sumuštas po naktinių riaušių Minske. Vėliau Oleinikas pranešė, kad buvo paleistas į laisvę.

Rusijos žurnalistų sąjunga bando išsiaiškinti Rusijos korespondentų arešto ir smurto prieš juos detales, RIA Novosti sakė Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas ir pridūrė, kad tokie veiksmai bet kokiu atveju yra nepriimtini.

Preliminariais duomenimis, Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc., o Svetlana Tichanovskaja yra antroje vietoje su 10,09 proc. Tuo pat metu Svetlanos Tichanovskos būstinė teigė nepripažįstanti CRK rezultatų, pažymėdama, kad visų Baltarusijos regionų rinkimų apylinkių duomenys rodo, kad ji surinko 70–80 proc.

Tegai:
Baltarusija, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Trampas išveda kariuomenę iš Vokietijos JAV labui. Ir viso pasaulio
Garsinių granatų lydima naktis: kas nutiko po rinkimų Baltarusijoje
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis
Gelbėjimosi ratas, archyvinė nuotrauka

Kaip nepaskęsti iki maudymosi sezono pabaigos: pasakoja gelbėtojai

(atnaujinta 14:22 2020.08.10)
Latvijoje nuskendusių žmonių skaičius auga, tačiau gelbėtojai perspėja, kad ne visi gali užsiimti gelbėjimu vandenyje

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai nuo šių metų sausio iš vandens telkinių ištraukė 80 nuskendusių žmonių: kaip nepapildyti šios statistikos, rašo portalas LSM.lv.

Šventoji, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Ekspertai ragina gyventojus rinktis oficialius paplūdimius poilsiui. Jei tokių netoliese nėra, saugiausia plaukti pakrante, tuo tarpu pageidautina, kad pakrantėje būtų žmonių, kurie nelaimės atveju galėtų ateiti į pagalbą.

Jūs negalite eiti maudytis perkaitę saulėje. Ir, žinoma, poilsis prie vandens yra nesuderinamas su alkoholio vartojimu ar kitų svaigalų vartojimu.

"Kai žmogus yra apsvaigęs, galvoje kyla visokių drąsių idėjų, pavyzdžiui, plaukimas per vandens telkinį, šokinėjimas ant galvos. Kaklo slankstelių lūžis gali sukelti nuolatinę negalią ar mirtį", — sakė Latvijos Ligų prevencijos ir kontrolės centro vadovė Maja Pauininja.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė Agrita Vitola pažymi, kad jei kas nors nuskendo, pirmiausia reikia iškviesti gelbėtojus, o ne skubėti į vandenį ir bandyti padėti. Jei žmogus nusprendė išgelbėti skęstantį žmogų, tuomet reikia atidžiai ir objektyviai įvertinti savo įgūdžius, nes skęstantys žmonės dažniausiai panikuoja, griebiasi už gelbėtojų ir tempia juos į dugną.

"Jei nežinote, kaip atlikti gelbėjimo operacijas vandenyje, noras padėti gali baigtis kova už dviejų žmonių gyvybes. Šiemet buvo atvejis, kai žmogus puolė gelbėti, bet nesugebėjo ir žuvo. Įvertinkite savo galimybes", — pasakojo Vitola.

Pirmiausia reikia nuraminti auką, paaiškinti, kas bus toliau. Jei žmogus žino, kaip plaukti, tuomet galite duoti jam trosą (pavyzdžiui, automobilio), pritvirtinti prie peties ir nutempti į krantą. Kitas būdas — duoti skęstančiam žmogui į rankas plastikinį butelį ir traukti jį į krantą.

Gelbėtojai taip pat prašo tėvų nepamiršti, kad ilsėtis prie vandens su vaikais yra darbas. Negalite ilsėtis, turite nuolat stebėti, kas vyksta, o tai taikoma net ir pripučiamuose baseinuose šalia namo.

"Tvenkiniai, esantys šalia namo, turi būti aptverti. Vaikams užtenka labai nedaug iki nelaimės. Tai gali būti net pripučiamas baseinas", — teigė Pauininja.

Remiantis "Eurostato" duomenimis, Baltijos šalys yra pirmose trijose vietose pagal nuskendusių žmonių skaičių tarp visų ES šalių. Pirma yra Latvija. Viena iš priežasčių, kodėl Latvijoje yra tiek daug nuskendusių žmonių, yra latvių nesugebėjimas plaukti. Latvijos plaukimo federacija atliko apklausą šalies vidurinėse mokyklose ir nustatė, kad ketvirtadalis moksleivių visiškai nemoka plaukti.

Tegai:
Latvija, Baltijos šalys, skenduoliai
Dar šia tema
Lietuvoje valstybės skolos ir BVP santykis — vienas žemiausių ES
Lietuva įtraukta į šalių su didžiausiu nedarbo lygiu ES sąrašą