Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

Kaliningrado regiono gubernatorius susitiko su Lietuvos generaliniu konsulu

49
(atnaujinta 09:53 2019.08.13)
Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrade Olegas Skinderskis baigia darbą regione, jis šias pareigas ėjo nuo 2015 metų rugpjūčio mėnesio

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Susitikimas įvyko Kaliningrado regiono vyriausybėje rugpjūčio 12 dieną, pirmadienį. Apie tai pranešama Kaliningrado regiono vyriausybės svetainėje.

Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrade Olegas Skinderskis baigia darbą regione. Jis šias pareigas ėjo nuo 2015 metų rugpjūčio mėnesio.

Antonas Alichanovas padėkojo diplomatui už ilgametį vaisingą darbą.

Встреча губернатора Калининградской области с генеральным консулом Литвы в Калининграде
Kaliningrado regiono gubernatorius susitiko su Lietuvos generaliniu konsulu

"Norėčiau padėkoti už jūsų indėlį palaikant gerus Kaliningrado srities ir Lietuvos Respublikos regionų santykius", — sakė gubernatorius.

"Būtent dėl ​​jūsų profesionalumo, entuziazmo ir energijos per tuos metus, kai buvote Lietuvos generaliniu konsulu Kaliningrade, pavyko palaikyti ryšius su mūsų partneriais Lietuvoje. Dėl jūsų diplomatinės patirties Lietuvos Respublikos generalinio konsulato ir Kaliningrado srities vyriausybės sąveika buvo grindžiama pasitikėjimu, atvirumu ir abipuse pagarba", — apibendrino jis.

Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Kaliningrade Olegas Skinderskis taip pat padėkojo gubernatoriui už glaudų ir vaisingą bendradarbiavimą, kuris tapo geru tarptautinių kaimyninių santykių tarp Lietuvos ir Kaliningrado srities raktu.

Be to, nuo liepos 1 dienos Kaliningrado srityje pradėjo veikti elektroninės vizos, kurias 53 šalių, tarp jų ir Lietuvos, piliečiai gali gauti nemokamai.

Naujausiais duomenimis, per mėnesį šį dokumentą gavo apie dešimt tūkstančių žmonių.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, liepą elektroninėmis vizomis į Kaliningrado sritį atvyko daugiau nei trys tūkstančiai užsienio piliečių. Daugiausia keliautojų atvyksta iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

49
Tegai:
Kaliningradas, Lietuva
Dar šia tema
Kaliningrado sritis: įvažiavimas atidarytas. Sputnik Lietuva žurnalisto eksperimentas
Rusija atidarė sienas: lietuviai puolė į "saldžių" kainų medžioklę
Apie 10 tūkst žmonių per mėnesį gavo e-vizas į Kaliningradą
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas
Naikintuvas Su-57

Ekspertas: Maskvoje parade publika pirmą kartą išvys "Su-57" naikintuvus

(atnaujinta 18:30 2020.05.29)
Birželio 24 dieną Rusija parodys naujausius karinės technikos pavyzdžius, kurie demonstruoja jos kovinę galią, pažymėjo karo ekspertas Igoris Korotčenka

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Paradas, be kita ko, tai valstybės karinių pajėgumų demonstravimas, jo metu parodomi visi karinės galios komponentai, visų pirma, naujos rūšies ginkluotė ir technika. Šiame parade verta atkreipti dėmesį į zenitinių raketų kompleksą S-350 "Vitiaz", interviu Sputnik radijui sakė karo ekspertas, žurnalo "Krašto gynyba" vyriausiasis redaktorius Igoris Korotčenka.

Pergalės paradas Maskvoje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Куденко

"Zenitinė raketų sistema S-350 pirmiausia pritaikyta sunaikinti sparnuotąsias raketas, kai suduodamas masinis smūgis. Kalbėkime atvirai. Esant dabartinėms karinėms-politinėms sąlygoms, mūsų šaliai kritiškai svarbu užtikrinti dviejų karinės galios elementų vystymąsi ir funkcionavimą. Pirma — tai strateginės branduolinės pajėgos. <...> Tai sutramdymo ir strateginio stabilumo palaikymo faktorius. Antrasis, ne mažiau svarbus mūsų ginklų komponentas — tai aviacijos ir kosmoso gynybos sistema. <...> Ji leidžia panaikinti priešo galimybes naudoti greitą globalinį smūgį", — pasakojo ekspertas.

Kaip priminė Korotčenka, parade tradiciškai dalyvauja "PC-24 Jars" mobiliųjų raketų sistemos. Taip pat tarp naujienų — zenitinių raketų sistemos "Tor M2" arktinė versija — tai "Tor-M2DT". Be to, parade rodomi šarvuočių pavyzdžiai.

"Kalbant apie parado aviacinę dalį, penktosios kartos naikintuvai "Su-57" pirmą kartą bus demonstruojami plačiajai visuomenei oro parade Maskvoje. Tai labai svarbu, jau pradėtas serijinis šio orlaivio pristatymas Rusijos kosmoso pajėgoms. Taip pat bus parodyta viršgarsinė raketa "Kinžal", kurios nešiklis yra "MiG-31" perėmėjas", — pažymėjo ekspertas.

Rusijos karinėse apygardose pradėta ruošti karinę techniką, skirtą paradui, vyksiančiam 75-osioms pergalės Antrajame pasauliniame kare metinėms paminėti, renginys numatytas birželio 24 dieną.

 

Tegai:
paradas, Pergalės diena, Rusija
Dar šia tema
Putinas kreipėsi į rusus jubiliejinės Pergalės dienos proga
Internete pasirodė Pergalės aviacijos parado Maskvoje vaizdo įrašas
Bendra Pergalė: kaip Baltijos šalys paminėjo gegužės 9 dieną
Dviratininkai

Lietuvoje nėra priežasties pratęsti karantiną, pareiškė ULAC vadovas

(atnaujinta 20:41 2020.05.29)
Pasak specialisto, tokios priemonės pirmiausia reikėjo, kad paruoštų šalies sveikatospriežiūros sistemas

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Lietuvoje nėra epidemiologinių priežasčių tęsti karantiną, pareiškė Lietuvos Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas, medicinos mokslų daktaras Saulius Čaplinskas.

"Yra šiuolaikinės inovacijos ir modernios priemonės. Tokio karantino, kai liekama namuose ir niekur neinama, esmė buvo, kad šalių sveikatos priežiūros sistemos pasiruoštų galimam netikėtam sunkių ligonių antplūdžiui, kad neįvyktų sveikatos priežiūros sistemos kolapsas", — parašė jis savo Facebook paskyroje .

Karantino režimo panaikinimo atžvilgiu anksčiau pasisakė Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas. Tačiau jis šių priemonių pratęsimą susiejo su artėjančiais Seimo rinkimais.

Mobilusis koronaviruso tyrimo punktas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Lietuvoje dėl pandemijos karantinas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos. Šiuo metu jis pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia pamažu panaikina apribojimus gyventojams ir daro nuolaidų verslui. Visų pirma, pokyčiai yra susiję su renginių organizavimu, sienų kontrole, kavinių, kazino ir naktinių klubų darbo valandomis, oro susisiekimu, susitikimais viešose vietose.

Naujausiais duomenimis, respublikoje daugiau nei 1660 nustatytų infekcijos atvejų, 1216 žmonių pasveiko, 68 pacientai mirė.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkst.

Karantinas Lietuvoje
© Sputnik /
Karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, karantinas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
SAM skelbia atnaujintas rekomendacijas, kaip apsisaugoti nuo koronaviruso infekcijos
Dar dvi mirtys nuo koronaviruso: viena Vilniuje, kita — Marijampolėje
Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1660