Sankt Peterburgas, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM vadovas papasakojo apie elektroninių vizų įvedimo Rusijoje terminus

82
(atnaujinta 21:21 2019.08.15)
Pasak ministro, elektroninės vizos jau taikomos Tolimuosiuose Rytuose, laisvojo Vladivostoko uosto teritorijoje, Kaliningrade, o šį rudenį jos bus įdiegtos Sankt Peterburge ir Leningrado srityje

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Rusija ketina per pusantrų metų pereiti prie elektroninių vizų užsienio piliečiams naudojimo, nes tai padės plėtoti turizmą, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas visos Rusijos jaunimo švietimo forume "Prasmių teritorija". Apie tai praneša RIA Novosti.

"Mes siekiame užtikrinti, kad po pusantrų metų visi mūsų partneriai galėtų naudotis elektroninėmis vizomis, norėdami patekti į Rusijos Federaciją, o tai, be abejo, paskatins turizmą, tame tarpe ir ekologinį", — teigė Lavrovas.

Pasak ministro, elektroninės vizos jau taikomos Tolimuosiuose Rytuose, Vladivostoko uosto teritorijoje, Kaliningrade, o šį rudenį jos bus įdiegtos Sankt Peterburge ir Leningrado srityje.

Belavia, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Констанция Ждановская

"Jau 95 šalys su mumis yra susitarusios dėl bevizio režimo. Beveik visa Lotynų Amerika tapo bevizė. Aš suprantu, kad tai toloka. Bevizis režimas galioja ir daugumai mūsų kaimynų", — pridūrė Lavrovas.

Nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio šalių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą, norėdami apsilankyti Kaliningrado srityje. Atitinkamą rezoliuciją priėmė Rusijos Federacijos vyriausybė. Anksčiau ši tvarka buvo įvesta Tolimuosiuose Rytuose. Viza leidžia būti Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias dienas nuo atvykimo, ji galioja 30 dienų. Įvažiuoti į kitas Rusijos teritorijas su šia viza neleidžiama.

Norėdamas gauti elektroninę vizą, užsienio pilietis turi užpildyti prašymą Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinio departamento tinklalapyje ne vėliau kaip prieš keturias dienas, bet ne anksčiau kaip 20 dienų iki numatomos atvykimo dienos, prie jo pridėdamas nuotrauką.

Elektroninės vizos išduodamos turizmo, verslo ir humanitariniais tikslais.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
82
Tegai:
Sankt Peterburgas, Kaliningradas, viza
Temos:
Elektroninės vizos į Sankt Peterburgą ir Leningrado sritį (16)
Dar šia tema
"Gąsdinimai neveikia": lietuviai vyksta į Kaliningradą nepaisydami valdžios nuomonės
Įvedus elektronines vizas į Kaliningradą atvyksta vis daugiau turistų
Kaliningrado sritis: įvažiavimas atidarytas. Sputnik Lietuva žurnalisto eksperimentas
Kaliningrade oficialiai atidarytas Lietuvos vizų centras
Rusija atidarė sienas: lietuviai puolė į "saldžių" kainų medžioklę
Apie 10 tūkst žmonių per mėnesį gavo e-vizas į Kaliningradą
Laivas Akademik Čerskij

Įvardytas laivo, galinčio užbaigti "Nord Stream-2" statybą, savininkas

(atnaujinta 10:57 2020.06.02)
Anksčiau buvo žinoma informacija, kad laivą "Akademik Čerskij" eksploatuoja bendrovė "Gazprom flot"

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Laivas "Akademik Čerskij", galintis užbaigti tiesti "Nord Stream-2" dujotiekį, priklauso Samaros šiluminės energijos turtiniam fondui, praneša "RBK" su nuoroda į Rusijos tarptautinį laivų registrą.

Pažymima, kad anksčiau nebuvo informacijos apie vamzdžių klojimo laivo savininką, o bendrovė "Gazprom Flot" buvo vadinama jį eksploatuojančia kompanija.

Šių metų kovo 31 dienos duomenimis, Samaros šiluminės energijos turtinis fondas priklausė "Gazprom" grupei. Steigėjai tuo metu buvo "Gazprom teploenergo" (51 proc.) ir "Gazprom mežregiongaz Samara" (49 proc.). Abi bendrovės priklauso "Gazprom mežregiongaz" grupei.

"RBK" rašo, kad tokia struktūra leis sumažinti sankcijų rizikas, susijusias su laivo eksploatavimu. Leidinys pažymi, kad ribojamosios priemonės gali kelti grėsmę vamzdžių klojimo laivui, kuris užbaigs "Nord Stream-2" statybą. Kaip pareiškė advokatų kolegijos "Pen & Paper" Maskvos biuro vadovaujantis partneris Antonas Imenovas, jei buvo nuspręsta savininku padaryti Samaros šiluminės energijos turtinį fondą, tai būtent šiai organizacijai galimos JAV sankcijos yra mažiau pavojingos, tačiau pats laivas "Akademik Čerskij" gali būti jų paveiktas.

Vamzdžių klojimo laivą "Gazprom" įsigijo 2015 metais. "Akademik Čerskij" nuo 2016 metų buvo eksploatuojamas "Gazprom flot", o informacija apie tai bendrovės tinklalapyje buvo bent iki 2020 metų vasario, rašo laikraštis. Samaros šiluminės energijos turtinio fondo įstatinis kapitalas yra 123 milijonai rublių (1,58 milijono eurų). Pagrindinė veikla yra nekilnojamojo turto nuoma ir valdymas.

Anksčiau Rusijos Federacijos energetikos ministras Aleksandras Novakas pareiškė, kad vienas iš variantų, kas gali užbaigti statyti "Nord Stream-2", yra "Akademik Čerskij". Gegužės pradžioje vamzdžių klojimo laivas atkeliavo į Vokietijos Mukrano uostą, kur yra dujotiekio logistikos bazė.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu vamzdyną laiko "politiškai motyvuotu".

Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsiant nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
dujotiekis, Gazprom, Rusija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Ekspertas: "Nord Stream-2" bus baigtas ir pradėtas eksploatuoti nepaisant JAV nuomonės
Vokietija pakomentavo JAV grasinimus "Nord Stream-2"
Kremlius nepakeitė "Nord Stream-2" planų
Rusijos URM įvertino JAV pareiškimus apie sankcijas prieš "Nord Stream-2"
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas paaiškino, kodėl JAV pradėjo "byrėti"

(atnaujinta 09:27 2020.06.02)
Rusijos senatoriaus teigimu, iš pastarųjų dienų įvykių galima pamatyti, kad Jungtinėse Valstijose prasidėjo sąmyšio laikai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas pareiškė, kad JAV prasidėjo "sąmyšio" laikai, tokią nuomonę jis išreiškė savo Twitter paskyroje.

"JAV pradeda byrėti. Tai galima pamatyti Sirijoje ir Afganistane, iš katastrofos su COVID-19 pačiose JAV, iš nesugebėjimo padėti Europos sąjungininkams pandemijos piko metu, iš isterinių, bet neaiškių kaltinimų Kinijos atžvilgiu, iš rasinio maišto, iš vidaus skilimo. JAV įėjo į sąmyšio laikus", — parašė senatorius.

JAV miestuose kilo protestų ir riaušių banga po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje dėl policijos kaltės. Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policijos pareigūnai uždėjo Floyd'ui antrankius, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Vyras mirė reanimacijoje. Oficiali teismo medicinos ekspertizė patvirtino, kad jis mirė nuo smaugimo.

Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
JAV, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
"Greičiausiai tai rusai": nulaužtas absoliutus JAV ginklas
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
Protestas Vašingtone

Politologas: kaltinimai Rusijai dėl riaušių JAV yra panašūs į siurrealizmą

(atnaujinta 16:57 2020.06.02)
Demokratai rengia tokius žaidimus prieš artėjančius rinkimus, norėdami parodyti, kad viskas kas yra susiję su Rusijos Federacija arba su dabartiniu Amerikos prezidentu yra blogai, mano politologas Igoris Šatrovas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Rusijos tema" naudojama kaip priemonė prieš artėjančius rinkimus JAV, interviu Sputnik radijui sakė Rusijos nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas.

"Akivaizdu, kad ši tema, kurią Rais [buvusi Barako Obamos administracijos patarėja nacionalinio saugumo klausimais — Sputnik] naudojama anti-Trampo retorikoje, o ne anti-rusiškoje. Rusija čia yra įrankis, Rusijos įsitraukimas į šių riaušių organizavimą ir kurstymą — visa ši retorika nukreipta prieš Trampą. Natūralu, kad demokratai-valdininkai tokiu būdu primena rinkėjams, kad viskas, kas bloga ir susiję su Trampu, taip pat yra susiję ir su Rusija. Visi kiti tarpusavio ryšiai yra aiškiai išgalvoti, rasinės problemos egzistavo ir egzistuoja Amerikoje, tai realybė", — teigė politologas.

Anot Šatrovo, per praėjusius rinkimus nepavyko apmulkinti dėl Rusijos įsikišimo, todėl demokratai bando tai padaryti iš naujo.

"Manau, kad šie žaidimai su Rusijos įsikišimu bus tęsiami, nes tai yra patogu. Praėjusiais rinkimais jiems pavyko apgauti, tačiau nenori to atsisakyti, nes tuo pat metu suformuoti priešo iš Rusijos įvaizdį pavyko... Kuo arčiau rinkimų, tuo dažniau tai bus naudojama. Ir dėl visų nesėkmių ir problemų bus kaltinamas Trampas ir Rusija. Tai tiesiog siurrealizmas, anekdotas — kai valdininkas kaltina Rusiją tuo, kad kažkas kažkokiu būdu naudojasi JAV problemomis — ji jas išvardija, — kažkaip tai aptaria", — teigė politologas.

Buvusi Barako Obamos administracijos patarėja nacionalinio saugumo klausimais Siuzan Rais įtarė Rusiją "prisidėjimu prie riaušių" JAV, nepateikdama jokių argumentų, išskyrus asmeninį įsitikinimą.

Ji prisipažino, kad padarė tokias išvadas, remdamasi "savo patirtimi", nes neseniai ji nebuvo susipažinusi su žvalgybos informacija.

Tegai:
riaušės, JAV, Rusija
Dar šia tema
Peskovas pakomentavo riaušes JAV
ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
Protestai JAV: kaip amerikiečiai bando primesti kaltę Rusijai