Aktorius ir režisierius Sergejus Puskepalis

Lietuvių kilmės aktorius taps teatro meno vadovu Jaroslavlyje

67
(atnaujinta 22:59 2019.08.16)
Puskepalio pasiūlytą įstaigos plėtros koncepciją palaikė dauguma komisijos narių

VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Aktorius ir režisierius Sergejus Puskepalis taps naujuoju Jaroslavlio dramos teatro, pavadinto Fiodoro Volkovo vardu, meno vadovu, praneša RIA Novosti.

Kaip pranešė Rusijos kultūros viceministras Pavelas Stepanovas, įstaigos plėtros koncepciją, kurią pasiūlė Puskepalis Rusijos kultūros fonde, palaikė dauguma komisijos narių.

Сергей Пускепалис, архивное фото
© Sputnik / Екатерина Чеснокова
Sergejus Puskepalis

Puskepalis pabrėžė, kad Volkovo teatras dabar patiria "kūrybinį tonusą". Jo nuomone, repertuarui turėtų būti taikomi rusų klasikų reikalavimai, tačiau turėtų būti pristatyta ir šiuolaikinė dramaturgija.

Puskepalis taip pat mano, kad teatrą reikia padaryti patrauklų turistams.

Актер литовского происхождения Сергей Пускепалис с режиссером Сергеем Раевским на съемках фильма Идеалист
© Sputnik / Дмитрий Дубинский
Sergejus Puskepalis filmo "Idealistas" filmavimo metu

RIA Novosti duomenimis, Volkovo teatro kolektyvas kreipėsi į Rusijos kultūros ministerijos vadovą Vladimirą Medinskį su prašymu išspręsti konfliktą tarp direktoriaus Aleksejaus Turkalovo ir meno vadovo Jevgenijaus Marčelio, kuris trukdo trupės darbui. Vėliau ministras pranešė, kad direktorius atleistas iš užimamų pareigų, o meno vadovui pareikštas papeikimas.

Savo ruožtu Marčelis pareiškė, kad parašė atsistatydinimo laišką.

Aktorius Sergejus Puskepalis, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Дмитрий Дубинский

Sergejus Puskepalis gimė 1966 metų balandžio 15 dieną Kurske. Jo motina yra iš Bulgarijos, o tėvas — iš Lietuvos.

Jis yra nusipelnęs Rusijos artistas, premijų "Nika" (2007 m.), "Auksinis erelis" (2017) ir kai kurių kitų apdovanojimų laureatas. Jo filmografijoje — daugiau nei 40 filmų, tarp naujausių filmų "Operacija Muhabbatas" (2018), "Aukso orda" (2018), "Geltonoji tigro akis" (2018), "Šifras" (2019).

Puskepalis dirbo režisieriumi Samaros teatre "Ponedelnik", buvo Aleksandro Puškino vardu pavadinto Magnitogorsko dramos teatro ir Fiodoro Volkovo vardu pavadinto dramos teatro Jaroslavlyje vyriausiasis režisierius.

Praėjusių metų gruodį jis buvo paskirtas Maskvos meno teatro, pavadinto Gorkio vardu, meno vadovo pavaduotoju kūrybinio darbo klausimais.

67
Tegai:
Rusija, teatras, Sergejus Puskepalis
Dar šia tema
Lietuvių kilmės aktorius Puskepalis atskleidė, kodėl nesifilmuoja Vakaruose
Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova pajuokavo po Trampo žodžių apie naujas JAV raketas

(atnaujinta 16:55 2020.07.11)
Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Maskvoje nenustoja stebėtis Amerikos pokyčiais karinėje srityje, Facebook su ironija rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti".

"Greitis — tai šaunu. Dar į taikinį pataikytų, nes mes atsimename, kas nutiko "gražiosioms naujoms išmanioms raketoms" 2018 metais," — rašė ji.

Prieš dvejus metus JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija užpuolė Siriją. Remiantis Rusijos generalinio štabo duomenimis, iš 105 paleistų raketų buvo pasiekta tik 22.

Buvo pranešta, kad brangios ir vadinamosios išmaniosios raketos padarė didžiausią žalą ūkiniams pastatams. Du iš jų nesprogo ir pateko Rusijos kariuomenės žinioje. Ekspertai pažymėjo, kad šiose raketose nebuvo iš esmės naujų dalių, tačiau jų tyrimas padės patobulinti esamas kovos su tokiais ginklais priemones.

Tegai:
Donaldas Trampas, Marija Zacharova, raketa, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Sumanė blogybę": kodėl NATO didina kariuomenę prie Rusijos sienų
Lavrovas: START III sutarties likimas nulemtas
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija
Dalios Grybauskaitės inauguracija, 2009 metų liepos 12

Kokia šiandien diena: liepos 12-osios šventės

(atnaujinta 14:17 2020.07.11)
Liepos 12 dieną savo vardadienius mini Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas

Liepos 12 yra 193-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais, keliamaisiais metais — 194-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 172 dienos.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1909 metais Čikagoje pradėtas leisti pasaulio lietuvių dienraštis "Draugas".  Tarp emigrantų iš Lietuvos pradėtas leisti laikraštis tapo visų lietuviškų periodinių spaudinių rekordininku — tai ilgiausiai be pertraukos leidžiamas lietuviškas laikraštis pasaulyje. Šiuo metu laikraštis, kurio redakcija įsikūrusi Čikagoje, išeina tris kartus per savaitę.

1990 metų liepos 12 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba - Atkuriamasis Seimas paskelbė kreipimąsi į TSRS Aukščiausiąją Tarybą, kuriuo kvietė "panaikinti neteisėtą 1940 metų rugpjūčio 3 dienos TSRS įstatymą dėl Lietuvos įjungimo į TSRS ir derybomis atkurti tarpvalstybinius santykius, kurių pagrindus padėjo 1920 metų taikos sutartis".

Šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje ši diena svarbi tuo, kad 2009 metais buvo inauguruota pirmoji Lietuvos Prezidentė moteris Dalia Grybauskaitė.  Simboliška  tai, kad per tūkstantį Lietuvos metų (tuo metu buvo švenčiamas Lietuvos vardo tūkstantmetis jubiliejus) tai pirmoji sava moteris prie mūsų šalies vairo. Iki tol Lietuvą ir lietuvius yra valdžiusi viena moteris — Rusijos valdovė Jekaterina II, kuri nukariautą Lietuvos-Lenkijos valstybę valdė 1795-1796 metais Lietuvoje taip pat būta stiprių ir įtakingų moterų, bet nei Lietuvos-Voluinės sutartyje (1219 metais) minima kunigaikštienė Plikienė, nei karalienės Morta ir Bona Sforca ar Steigiamojo Seimo pirmojo posėdžio (1920 metais) pirmininkė Gabrielė Petkevičaitė–Bitė niekados nebuvo faktinėmis Lietuvos vadovėmis.

Vardadienius šią dieną švęs Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas.

Tegai:
šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai