Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Zacharova atsakė į Ukrainos ministro žodžius apie "vėliavą virš Vladivostoko"

112
(atnaujinta 00:59 2019.08.28)
Kaip pažymėjo Rusijos diplomatė, Omeliano mintis yra "ne tiek kvaila, kiek siaubinga"

VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pakomentavo Ukrainos infrastruktūros ministro Vladimiro Omeliano pareiškimą apie "Ukrainos vėliavą virš Vladivostoko".

Anksčiau, per parodos atidarymą Kijeve, ministras priminė Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono frazę "Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko", kurią jis parašė Twitter po susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, ir teigė, kad Europa taps tokia tik tada, kai virš Vladivostoko bus iškelta Ukrainos vėliava, "kaip tai buvo prieš šimtą metų".

Zacharova papasakojo, kad iš pradžių ministro išpuolį įvertino kaip dar vieną neprotingą Ukrainos politinio elito pareiškimą, tačiau, matyt, "Omeliano mintis yra ne tiek kvaila, kiek siaubinga".

Kaip prisiminė diplomatė, 1918–1919 metais Tolimieji Rytai buvo okupuoti Europos, tame tarpe ir Čekoslovakijos, JK, Italijos, taip pat JAV, Kanados ir Japonijos, kariuomenių.

"Ir tas "kaip prieš šimtą metų" susiję ne tiek su ukrainiečių, kiek iš principo su okupacinėmis vėliavomis šiame regione... Vietoj vienos taikios bendradarbiavimo erdvės nuo Lisabonos iki Vladivostoko Ukraina pateikia Europai visiškai kitokią sampratą", — savo puslapyje Facebook rašė Zacharova.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas po derybų su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu paskelbė įrašą rusų kalba. Jame jis pareiškė, kad tiki "Europa, kuri tęsiasi nuo Lisabonos iki Vladivostoko" ir pabrėžė, kad Rusijos ir Prancūzijos santykiai yra nepaprastai svarbūs tarptautinei tvarkai.

Tai nėra pirmas skandalingas pareiškimas, kurį Omelianas išsakė eidamas ministro pareigas. Būtent jis aktyviai pasisakė už geležinkelio susisiekimo su Rusija nutraukimą ir pažadėjo "įvažiuoti į Maskvą tankais".

112
Tegai:
Ukraina, Marija Zacharova, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Makrono ir Putino susitikimas padės sušvelninti sankcijas
Putinas ir Makronas išsakė savo lūkesčius dėl oficialių derybų
Rusijos Valstybės Dūma įvertino Putino ir Makrono susitikimo rezultatus
Trampas palaikė Makrono pasiūlymą pakviesti Rusiją į G7 viršūnių susitikimą