Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

Rusijoje papasakojo apie turistų eiles į Kaliningrado sritį

87
(atnaujinta 01:21 2019.08.28)
Dažniausiai dėl elektroninių vizų kreipiasi Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos gyventojai

VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Per mėnesį, kurio metu veikė elektroninis vizų režimas į Kaliningradą, jas gavo apie 10 tūkst. žmonių, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos turizmo pramonės sąjungos spaudos sekretorę Iriną Tiuriną.

Anot Tiurinos, didžiausia paraiškų dalis buvo pateikta per pirmąją savaitę, kai jų buvo gauta daugiau nei 4,5 tūkst.

Rusijos turizmo pramonės sąjunga pažymėjo, kad šiuo metu daugiausia keliauja pavieniai turistai, tačiau kelionių organizatoriai tikisi, kad artimiausioje ateityje bus daugiau organizuotų grupių.

Kaip ir buvo prognozuota, dažniausiai dėl elektroninių vizų kreipiasi kaimyninių šalių — Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos — gyventojai.  

Vietinių kelionių organizatorių teigimu, elektroninių vizų paklausą patvirtina susidariusios automobilių spūstys. Kol kas kartais reikia ilgai laukti pasienio punkte, gali kilti problemų pildant dokumentus, o pasieniečių, mokančių anglų kalbą, nepakanka.

Sputnik Lietuva rašė, kad nuo 2019 metų liepos 1 dienos 53 užsienio valstybių piliečiai gali gauti nemokamą vienkartinę elektroninę vizą į Kaliningrado sritį. 

Elektroninė viza išduodama likus ne mažiau kaip keturioms dienoms iki kelionės, bet ne anksčiau kaip prieš 20 dienų iki numatomos išvykimo datos. Paraiška gauti elektroninę vizą teikiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos konsulinės įstaigos interneto svetainėje, prie paraiškos būtina prisegti nuotrauką. Elektroninės vizos išduodamos turizmo, verslo ir humanitariniais tikslais.

Viza suteikia galimybę apsigyventi Kaliningrado srityje ne ilgiau kaip aštuonias paras nuo atvykimo dienos, ji galioja 30 dienų. Kaip pabrėžia Rusijos valdžios institucijos, užsieniečiai, gavę elektronines vizas į Kaliningrado regioną, gali būti ir keliauti tik šiame regione. Kitą kartą įforminti vizą galima pasibaigus esamo elektroninio dokumento galiojimui.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
87
Tegai:
viza, Kaliningradas, Rusija
Temos:
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (23)
Dar šia tema
Kaliningrado muitinė aptiko Trečiojo reicho apdovanojimus
JAV lėktuvas atliko žvalgybą netoli Kaliningrado srities sienų
Kaliningrado regiono gubernatorius susitiko su Lietuvos generaliniu konsulu
Kaliningrado pasieniečiai uždraudė įvežti šunį iš Lietuvos
Kaliningrado pasieniečiai iš lietuvio konfiskavo beveik 8 kg lašinių