Gvazdikai ir žvakė, archyvinė nuotrauka

Rusijoje atskleisti Latvijos budelių, vykdžiusių genocidą, vardai

169
(atnaujinta 12:57 2019.08.27)
FSB pateiktas budelių sąrašas — keturi nuo laiko pageltę ranka rašyti puslapiai, dokumente yra 19 asmenų, kurie žudė civilius gyventojus Didžiojo Tėvynės karo metais, pavardės

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Novgorodo srities FSB valdyba paskelbė sąrašą budelių, kurie Didžiojo Tėvynės karo metais Žestianaja Gorka ir Čiornoje kaime išžudė civilius gyventojus, rašo RIA Novosti.

Šių metų gegužę Rusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą dėl genocido Novgorodo srityje. Tyrimas susijęs su 1941–1943 metų įvykiais Žestianaja Gorka ir Čiornoje kaime. Ekspertai ekshumavo apie penkis šimtus palaikų.

FSB pateiktas baudėjų sąrašas — keturi nuo laiko pageltę ranka rašyti puslapiai. Dokumente yra 19 asmenų, kurie žudė civilius gyventojus Didžiojo Tėvynės karo metais, pavardės: Rudolfas Grotas, Olegas Klimovas, Sergejus Koržas, Zagers Cagersas, Karlis Latsis, Adolfas Klibusas, Janis Cirulis, Haris Liepins, Artur Krivins ir kiti.

Iš sąrašo matyti, kad visi jie yra Latvijos TSR gyventojai, dokumente nurodytos baudėjų savybės: ūgis, kūno sudėjimas, plaukų ir akių spalva bei rusų ir kitų kalbų žinios.

Taip pat sąraše nurodyti kai kurių asmenų kariniai laipsniai, gyvenamosios vietos po karo. Erichas Buchrotas 1945 metais buvo Vokietijoje. Sąrašas sudarytas 1967 metais. Informacijos, ar budeliai buvo nubausti, nėra.

169
Tegai:
FSB
Dar šia tema
Kačinskis: įvykiai Voluinėje — genocidas
Šiandien atidengtas paminklas Vilniaus geto vaikams
Aukščiausias teismas panakino nuosprendį už genocidą Vasiliauskui
Ekspertas: Lietuva visiškai susipainiojo parodymuose apie "genocidą" sovietmečiu