Kaliningradas paaiškino, kodėl lietuviai dažniau nei kiti kreipiasi dėl vizos

200
(atnaujinta 17:44 2019.08.29)
Anot Kaliningrado srities gubernatoriaus Antono Aliсhanovo, Lietuvos politikų teiginiai apie keliones į regioną stebina, nes iš tikrųjų viskas yra kitaip

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Rusofobija ir šnipinėjimo manija yra asmeninė Lietuvos politikų problema, o ne Baltijos šalių piliečių pozicija, interviu Baltnews.lt sakė Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas.

"Aš jums nuoširdžiai pasakysiu, kai kurių Lietuvos politikų pareiškimai mane nustebino. Ką mes matome praktikoje? Daugiausia — apie 50 procentų — pateiktų elektroninių vizų paraiškų yra iš Lietuvos, daugiausia įrašų yra iš ten. Akivaizdu, kad šių politikų šnipinėjimo manija ir rusofobija yra tik jų asmeninė problema, bet ne visuomenės nuomonė", — sakė jis.

Įvedus elektronines vizas į Kaliningrado sritį, dauguma norinčiųjų atvykti į šį regioną buvo iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Vokietijos. Anot Alichanovo, beveik pusė visų gavusiųjų vizas yra Lietuvos piliečiai.

Tai nestebina, nes nereikia daug laiko, kad nuvyktum iš Lietuvos į Kaliningradą, be to, tarp šalių yra daug giminingų ir draugiškų, kultūrinių, ekonominių ir humanitarinių ryšių, sakė gubernatorius.

Alichanovas išreiškė viltį, kad Lietuva ir Lenkija, esančios kaimynystėje su regionu, žengs atsakomąjį žingsnį ir įves elektronines vizas Kaliningrado srities gyventojams.

Anksčiau Lietuvos žiniasklaidoje pasirodė publikacijos, kuriose paskelbti blogi atsiliepimai apie keliones į Kaliningrado sritį. Vienas portalas paskelbė medžiagą, kurioje "Lietuvos pilietis" aprašė savo kelionę niūriausiomis spalvomis.

Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas teigė perskaitęs straipsnį ir pavadinęs jį straipsniu "pagal užsakymą". Pasak jo, medžiaga yra "nesąžiningos konkurencijos" apraiška.

Be to, dar prieš pradėdami taikyti naują vizų režimą, Lietuvos politikai savo tautiečius gąsdino, kad Rusijos specialiosios tarnybos bandys juos "užverbuoti" pasienyje. Tuomet vietos žiniasklaidoje pasirodė publikacijų, kuriose teigiama, kad pasieniečiai tariamai netinkamai elgėsi su sieną kirtusiais žmonėmis.

Nuo liepos 1 dienos Kaliningrado srityje įsigaliojo elektroninės vizos. Jos prieinamos 53 šalių piliečiams. Užsieniečiai gali kreiptis dėl elektroninės vizos turistinei, verslo ar humanitarinei kelionei.

Šis dokumentas suteikia teisę būti regione ne ilgiau kaip aštuonias paras. Vizos galiojimo laikas yra 30 dienų. Elektroninė viza nesuteikia teisės vykti į likusią Rusijos dalį.

Naujausiais duomenimis, per pusantro mėnesio buvo pateikta daugiau nei 35 tūkst. paraiškų, o į regioną atvyko apie 22 tūkst. užsieniečių.

Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
© Sputnik /
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį
200
Tegai:
politikai, Lietuva, Kaliningradas
Temos:
Elektroninės vizos į Kaliningrado sritį (25)
Dar šia tema
Rusijoje papasakojo apie turistų eiles į Kaliningrado sritį
Kaliningradas paragino Lietuvą "neužmerkti akių" prieš bendrus klausimus
Lietuvos pasienyje su Kaliningradu laikinai neveiks keturi kontrolės punktai
Nuotrauka iš eismo įvykio, kurį sukėlė aktorius Michailas Jefremovas

Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos

(atnaujinta 16:08 2020.08.06)
Dar vienas įvykio liudininkas teismo posėdžio metu pareiškė, kad aktorius galėjo atsitrenkti į jo automobilį dar prieš mirtiną susidūrimą su Zacharovu

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Mirtinos avarijos, kurioje dalyvavo Michailas Jefremovas, liudytojas teisme pasakojo apie aktoriaus elgesį po avarijos.

Pasak jo, aktorių išlaipino iš vairuotojo vietos, po to jis perėjo bulvarą ir atsisėdo ant šaligatvio. Po kelių minučių aktorius priėjo prie avarijos liudininkų ir paprašė cigaretės.

Aktorius Michailas Jefremovas
© Sputnik / Пресс-служба Пресненского суда

"Parūkė, pažiūrėjo į savo automobilį, numojo ranka. Nuėjo prie Zacharovo automobilio ir paklausė, ar viskas gerai. Tada, nesisėsdamas į savo automobilį, nuėjo į kelių policijos darbuotojų automobilį", — cituoja vyrą "REN TV".

Liudytojas taip pat pridūrė, kad jam pasirodė, jog automobilyje yra dar vienas asmuo.

Kitas įvykio liudininkas teismo posėdžio metu pareiškė, kad Jefremovas galėjo atsitrenkti į jo automobilį dar prieš mirtiną susidūrimą su Zacharovo "Lada". Pasak jo, aktorius "chamiškai" vairavo savo automobilį — išvažiuodavo į "priešingą juostą" ir kelis kartus staiga stabdė.

Mirtinas eismo įvykis Maskvos centre

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė.

Tyrimo duomenimis, avarijos metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Vėliau jo kraujyje rasta narkotikų pėdsakų. Pirmojo tardymo metu Jefremovas "labiau murmėjo, nei kalbėjo" ir negalėjo prisiminti, kas nutiko. Tačiau, kaip tuomet sakė advokatas Vitalijus Černyševas, menininkas "neneigė savo dalyvavimo" (tai užfiksuota bylos medžiagoje).

Po kelių dienų Jefremovas paskelbė vaizdo žinutę, kurioje prašė velionio šeimos atleidimo, tačiau Zacharovo artimieji nepriėmė atsiprašymo ir atsisakė piniginės kompensacijos. Netrukus Jefremovo gynėjas teigė surinkęs pakankamai aktoriaus nekaltumo įrodymų ir pažadėjo, kad vykstant teismo procesui bus sensacija.

Tyrimo metu aktorius jau atsisakė pripažinti kaltę dėl avarijos, pasinaudodamas Konstitucijos 51 straipsniu, kuris leidžia neduoti parodymų prieš save.

Dabar jam yra skirtas namų areštas, aktoriui gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
eismo įvykis, Rusija, Michailas Jefremovas
Dar šia tema
Advokatai Jefremovo byloje sureagavo į drausminę procedūrą prieš juos
Jefremovo advokatas aktoriaus pokalbį su policija pavadino melagiena
Teismas Jefremovui skyrė namų areštą iki kitų metų
Koronaviruso testai

Rusijos gydytojai išrado naują būdą diagnozuoti COVID-19

(atnaujinta 15:33 2020.08.06)
Artimiausiu metu įrangos galimybės bus išplėstos — ji taip pat gali būti naudojama mamografinių vaizdų analizei, insulto, širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų diagnozei

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Gydytojai Buriatijoje, naudodamiesi dirbtiniu intelektu, pradėjo diagnozuoti plaučių uždegimą, įskaitant tuos atvejus, kai nustatyta koronaviruso požymių, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos vyriausybės spaudos tarnybą.

"Respublikinei Nikolajus Semaško ligoninei buvo suteikta medicininė įranga ir galimybė naudotis dirbtinio intelekto modeliu, kurį sukūrė "Sberbank" dirbtinio intelekto laboratorija. Dabar galima diagnozuoti pneumoniją, įskaitant COVID-19 požymius naudojant dirbtinį intelektą", — rašoma pranešime.

Modelio pagrindas — neuroninis tinklas, apmokytas 10 tūkst. specialistų pažymėtų depersonalizuotų kompiuterinės tomografijos vaizdų. Modelis pateikia savo nuomonę apie uždegimo buvimą ir tikimybę, kad tai yra COVID-19, todėl gydytojai gali greičiau ir tiksliau diagnozuoti.

Šilkaverpiai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кондратюк

Modelio našumas yra 150 tyrimų per dieną, o tikslumas viršija 90%. Artimiausiu metu įrangos galimybės bus išplėstos — jis taip pat gali būti naudojamas mamografinių vaizdų analizei, insulto, širdies ir kraujagyslių bei kitų ligų diagnozei.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 18,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 696 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas: Europa neatlaikys antro ekonomikos uždarymo dėl COVID-19
Patvirtinti 24 nauji COVID-19 atvejai: 16 žmonių užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju
Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka

Paleckiui sušvelnintos intensyvios priežiūros sąlygos

(atnaujinta 18:47 2020.08.06)
Teismas sutrumpino privalomą Lietuvos politiko buvimo gyvenamojoje vietoje laiką, dabar jis turi būti namuose nuo 21:00 iki 6:00 valandos

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Šiaulių apygardos teismas sušvelnino buvusio socialistinio liaudies fronto lyderio Algirdo Paleckio intensyvios priežiūros sąlygas. Apie tai praneša TASS su nuoroda į atstovą teisme.

Anksčiau teismas įpareigojo Paleckį likti savo gyvenamojoje vietoje Vilniuje nuo 17:00 iki 7:00 valandos, tuo tarpu jis negalėjo išvykti iš sostinės. Jis kreipėsi į teismą su prašymu pratęsti buvimo ne namuose laiką, nes ketina pradėti dirbti, o tam reikia papildomo laiko kelionei į ir iš darbo.

Šiaulių apygardos teismas patenkino šį prašymą ir nustatė naują privalomo buvimo gyvenamojoje vietoje laiką nuo 21:00 iki 6 valandos.

Paleckio byla
Kovo pradžioje Lietuvos generalinė prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl Paleckio bylos. Be jo, byloje taip pat kaltinamas Deimantas Bertauskas. Istorikas Valerijus Ivanovas yra liudytojas. Kaltinamieji byloje kaltinami "dalyvavimu organizuotoje grupėje kartu su Rusijos Federacijos žvalgybos pareigūnu ir kitais Rusijos piliečiais" ir "šnipinėjimu Rusijos žvalgybai".

Paleckis ne kartą yra deklaravęs savo nekaltumą. Jis nurodė arešto priežastį, kad Lietuvos valdžia jam keršijo dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto, taip pat dėl ​​jo bendravimo su rusais.

Jis taip pat teigia, kad prokuratūra daro viską, kad jo byloje būtų išvengta atvirų teismo posėdžių.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova anksčiau pabrėžė, kad Lietuva demonstruoja visišką demokratinių vertybių atmetimą, kurias ji deklaravo stodama į Europos Sąjungą ir NATO.

Tegai:
Algirdas Paleckis
Dar šia tema
Lietuvos teismas iš esmės pradėjo nagrinėti Paleckio bylą
Paleckis atkreipė dėmesį į prieštaravimą tarp prokurorų veiksmų ir kaltinimų
Nausėda: Paleckio pavardė tapo "išdavystės simboliu" Lietuvoje