Rusijos liberalų demokratų partijos vadovas Vladimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka

Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke

169
(atnaujinta 12:38 2019.09.02)
Politikas pažymėjo, kad šalis leido Hitleriui sustiprinti savo pozicijas, o tai sukėlė baisias pasekmes

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Rusijos liberalų demokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis apkaltino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo pradėjimu. Apie tai politikas rašė savo Telegram kanale.

Pasak jo, Lenkijos maršalas Juzefas Pilsudskis palaikė nacistinės Vokietijos režimą, bandydamas užmegzti sąjungą tarp šalių.

"Pilsudskis pirmasis ėmėsi iniciatyvos tapti Hitlerio sąjungininku. Pilsudskio ir Hitlerio paktas buvo pasirašytas dar 1934 metais. Lenkija, kaip ir Prancūzija bei Didžioji Britanija, 1938 metais sudariusi Miuncheno susitarimą, tylėjo aneksijos metu, kai vokiečiai aneksavo Čekoslovakijos Sudetenlando regioną, Austrijos Anšliusą", — rašė politikas.

Anot Žirinovskio, Lenkija ir kitos Europos šalys leido Hitleriui padidinti įtaką, o tai paskatino Antrojo pasaulinio karo protrūkį ir 1941 metais įvykusį TSRS užpuolimą.

"Ko norėjo, tą ir gavo", — padarė išvadą Žirinovskis.

Šiomis dienomis Lenkijoje vyksta renginiai, skirti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-osioms metinėms paminėti.

Kvietimai buvo išsiųsti visiems NATO lyderiams, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, taip pat ES šalims ir Rytų partnerystės dalyviams. Rusija į minėjimą nebuvo pakviesta.

Varšuva šį sprendimą susiejo su tuo, kad Rusijos Federacija nepriklauso Lenkijos tarptautinėms organizacijoms, taip pat todėl, kad tariamai Rusija nesidomi "istorine tiesa".

Kremlius teigė, kad jokie atminimo renginiai, skirti Didžiojo Tėvynės ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, nedalyvaujant Rusijai, negali būti laikomi visaverčiais.

Renginyje turėjo dalyvauti JAV prezidentas Donaldas Trampas, tačiau paskutinę akimirką jis atšaukė vizitą dėl artėjančio uragano "Doriano". Vietoje Trampo atvyko viceprezidentas Maikas Pensas.

Kai kurie politikai taip pat atmetė kvietimą į Varšuvą. Vizitą Lenkijoje atšaukė Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka.

Kaip vėliau pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija, "Rytų ir Vidurio Europos išvadavimas ir ir nacizmo sutriuškinimas buvo įmanomas didvyriškos visos daugianacionalinės Raudonosios armijos pastangomis" ir Lenkija neturėtų "traukti antklodės į savo pusę".

169
Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, Adolfas Hitleris, Vokietija, JAV, Rusija, Lenkija
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkija suinteresuota "nuvilioti" Amerikos kariuomenę iš Vokietijos
Lenkija tikisi sumažinti išlaidas dujoms JAV SGD sąskaita
Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija
Michailas Jefremovas

Advokatai Jefremovo byloje sureagavo į drausminę procedūrą prieš juos

(atnaujinta 17:16 2020.07.10)
Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Eismo įvykyje su Michailu Jefremovu, mirusiojo šeimos advokatas Aleksandras Dobrovinskis ir aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas pakomentavo "360" žinią apie jiems iškeltą drausmės bylą dėl Etikos kodekso pažeidimo.

"Aš nieko apie tai nežinau. Bet aš žinau, kad tyrime nieko neparašė, nes vakar mačiau tyrėją", — sakė Dobrovinskis.

Informacija taps žinoma tik tada, kai bus gauti dokumentai dėl drausminės bylos iškėlimo. Tai, pasak Dobrovinskio, gali nutikti kitą savaitę.

Advokatas Elmanas Pašajevas teigė nematantis jokių pažeidimų, o Rusijos Federacijos federalinių teisininkų rūmai neturėjo teisės tokiems veiksmams.

"Šiaurės Osetijos ir Alanijos Respublikos įstatymų rūmai svarsto bet kokį pažeidimą prieš mane", — pabrėžė aktoriaus advokatas.

Jis taip pat nustebo, kaip jam gali būti iškelta byla, nes jis turėjo būti iškviestas į komisiją. Tokiu atveju laiškas turėjo būti atvežtas į teritorinius rūmus, tačiau Pašajevas nieko negavo.

"Melas. Jie tiesiog nori pritraukti dėmesį", — padarė išvadą jis.

Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija.

Anksčiau Rusijos Federalinių teisininkų rūmai nerimavo, kad jie atskleidė teisininkų paslaptis ir panaudojo avarijos bylą savireklamos tikslams, dirbdami su žiniasklaida. Pašajevas taip pat pareiškė, kad iš jo oponentų tris kartus buvo atimta teisinė padėtis.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
advokatas, Michailas Jefremovas
Koronaviruso antikūnų tyrimas, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atrado 28 antikūnus, kurie neutralizuoja koronavirusą

(atnaujinta 18:52 2020.07.10)
Mokslininkai pripažįsta, kad virusą neutralizuojantys antikūnai tveikia keletą savaičių ir šiuo laikotarpiu gali apsaugoti žmogų nuo ligos

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Kelno universiteto ligoninės ir Vokietijos infekcijų tyrimų centro mokslininkų grupei pavyko išskirti 28 antikūnus, kurie, tikėtina, neutralizuoja koronavirusą, rašo RIA Novosti.

"Mes planavome nuodugniau ištirti organizmo imuninį atsaką į infekciją ir tuo pačiu rasti antikūnus, kurie galėtų būti naudojami gydant COVID-19", — pranešime spaudai teigė projekto vadovas Florianas Kleinas.

Pasak eksperto, tyrėjų aptikti antikūnai jungiasi prie patogeno baltymo ir neleidžia virusui patekti į sveikas ląsteles.

Kartu su kolegomis iš Izraelio vokiečių mokslininkai ištyrė daugiau nei keturis tūkstančius specifinių B ląstelių iš 12 sergančių pacientų, sergančių COVID-19. Dėl to tyrėjai iš dalies iššifravo antikūnų susidarymo mechanizmą, rekonstravo juos laboratorijoje ir patikrino šių baltymų efektyvumą kovoje su koronavirusu.

Dabar ekspertai toliau tiria antikūnų savybes kartu su farmacijos kompanija "Boehringer Ingelheim". Manoma, kad klinikiniai tyrimai gali būti pradėti jau šiais metais. Mokslininkai pripažįsta, kad virusą neutralizuojantys antikūnai tveikia keletą savaičių ir šiuo laikotarpiu gali apsaugoti žmogų nuo ligos.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos
Skvernelis kalbėjo apie antrąją koronaviruso bangą
Lietuvoje per parą nustatytų koronaviruso atvejų skaičius sumažėjo