Rusijos liberalų demokratų partijos vadovas Vladimiras Žirinovskis, archyvinė nuotrauka

Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke

161
(atnaujinta 12:38 2019.09.02)
Politikas pažymėjo, kad šalis leido Hitleriui sustiprinti savo pozicijas, o tai sukėlė baisias pasekmes

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Rusijos liberalų demokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis apkaltino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo pradėjimu. Apie tai politikas rašė savo Telegram kanale.

Pasak jo, Lenkijos maršalas Juzefas Pilsudskis palaikė nacistinės Vokietijos režimą, bandydamas užmegzti sąjungą tarp šalių.

"Pilsudskis pirmasis ėmėsi iniciatyvos tapti Hitlerio sąjungininku. Pilsudskio ir Hitlerio paktas buvo pasirašytas dar 1934 metais. Lenkija, kaip ir Prancūzija bei Didžioji Britanija, 1938 metais sudariusi Miuncheno susitarimą, tylėjo aneksijos metu, kai vokiečiai aneksavo Čekoslovakijos Sudetenlando regioną, Austrijos Anšliusą", — rašė politikas.

Anot Žirinovskio, Lenkija ir kitos Europos šalys leido Hitleriui padidinti įtaką, o tai paskatino Antrojo pasaulinio karo protrūkį ir 1941 metais įvykusį TSRS užpuolimą.

"Ko norėjo, tą ir gavo", — padarė išvadą Žirinovskis.

Šiomis dienomis Lenkijoje vyksta renginiai, skirti Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-osioms metinėms paminėti.

Kvietimai buvo išsiųsti visiems NATO lyderiams, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, taip pat ES šalims ir Rytų partnerystės dalyviams. Rusija į minėjimą nebuvo pakviesta.

Varšuva šį sprendimą susiejo su tuo, kad Rusijos Federacija nepriklauso Lenkijos tarptautinėms organizacijoms, taip pat todėl, kad tariamai Rusija nesidomi "istorine tiesa".

Kremlius teigė, kad jokie atminimo renginiai, skirti Didžiojo Tėvynės ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, nedalyvaujant Rusijai, negali būti laikomi visaverčiais.

Renginyje turėjo dalyvauti JAV prezidentas Donaldas Trampas, tačiau paskutinę akimirką jis atšaukė vizitą dėl artėjančio uragano "Doriano". Vietoje Trampo atvyko viceprezidentas Maikas Pensas.

Kai kurie politikai taip pat atmetė kvietimą į Varšuvą. Vizitą Lenkijoje atšaukė Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka.

Kaip vėliau pareiškė Baltarusijos užsienio reikalų ministerija, "Rytų ir Vidurio Europos išvadavimas ir ir nacizmo sutriuškinimas buvo įmanomas didvyriškos visos daugianacionalinės Raudonosios armijos pastangomis" ir Lenkija neturėtų "traukti antklodės į savo pusę".

161
Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, Adolfas Hitleris, Vokietija, JAV, Rusija, Lenkija
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkija suinteresuota "nuvilioti" Amerikos kariuomenę iš Vokietijos
Lenkija tikisi sumažinti išlaidas dujoms JAV SGD sąskaita
Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį