Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova: atsisakymo pakviesti Rusiją į renginius Lenkijoje stovi NATO

53
(atnaujinta 13:53 2019.09.05)
Oficialios Rusijos URM atstovės teigimu, 80-osioms Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms skirti renginiai Lenkijoje yra NATO iš anksto parengta informacinė kampanija

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Už sprendimo nekviesti Rusijos į renginius Varšuvoje, skirtus Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms, stovi NATO, pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Ten vyko klasikinė kampanija, esu visiškai tuo įsitikinusi, nes turiu atitinkamus duomenis, kad visa tai buvo vykdoma pagal NATO iš anksto parengtus mokymo planus. Visa tai yra informacinė kampanija ir ji turėjo tokį absoliučiai negražų, labai pavojingą lūžį Varšuvoje", — pasakė ji, kalbėdama MIA "Rossija segodnia" sesijoje Rytų ekonomikos forumo metu.

Renginius Varšuvoje ji pavadino "kolosalia klastote, viršijančia leistinas ribas".

Londonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Филиппов

"Renginiai Varšuvoje buvo paskelbti kaip skirti Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms, o tapo klasikine istorijos perrašymo kampanija ir dezinformacijos sklaida. Ir žiniasklaida bendrame kontekste negalėjo nieko su tuo padaryti", — teigė Zacharova.

Rugsėjo 1 dieną Lenkijoje įvyko renginiai, skirti 80-osioms Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms paminėti. Į juos Varšuva nepakvietė Rusijos delegacijos, tačiau pakvietė savo dabartinius sąjungininkus NATO ir Europos Sąjungoje, įskaitant Vokietiją, taip pat Rytų partnerystės šalis.

Pasak Lenkijos užsienio reikalų viceministro Šimono Šinkovskio, šiemet renginio dalyviai buvo atrinkti pagal "modernumo kriterijų". Jis pažymėjo, kad šalis nori pagerbti įvykius "istorinės tiesos dvasia", o tuo Maskva neva nesuinteresuota.

Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį >>

Reaguodamas į tai Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad bet kokie renginiai bet kurioje šalyje, skirti Didžiojo Tėvynės karo ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, be Rusijos dalyvavimo negali būti laikomi pilnaverčiais. O Zacharova laiko Lenkijos valdžios sprendimą kvailu.

53
Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, NATO, Lenkija, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Rusija atsakė į Bulgarijos žodžius apie TSRS vaidmenį Antrajame pasauliniame kare
Trampas pasveikino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo pradžios metinių proga
Lukašenka nevažiuos į Lenkiją iš solidarumo su Putinu, rašo žiniasklaida
Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke
Marija Zacharova

Zacharova įvertino Minsko veiksmus žurnalistų atžvilgiu

(atnaujinta 19:07 2020.08.10)
Zacharova sutiko, kad žurnalistai turėtų vykdyti savo profesines pareigas laikydamiesi priimančiosios šalies įstatymų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Baltarusijos saugumo pajėgų veiksmus Rusijos žurnalistų atžvilgiu pavadino "neproporcingais".

"Jau penkerius metai einu Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovės pareigas. Negalvojau, kad šią dieną aš ginu Rusijos žurnalistus nuo neproporcingų saugumo pajėgų veiksmų broliškoje Baltarusijoje", — rašė ji Facebook.

Zacharova sutiko, kad žurnalistai privalo vykdyti savo profesines pareigas, laikydamiesi priimančiosios šalies įstatymų, ir turėti jai leidimą. Diplomatė priminė, kad daugelis iš anksto prašė akreditacijos, tačiau jiems ji nebuvo suteikta, "už tai dabar jiems buvo su pagaliu smogta į galvą".

"Tai tikrai ne broliška. Taip negalima", — pabrėžė Zacharova.

Vakar Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Televizijos kanalo "Dožd" žurnalistai buvo sulaikyti Minske, ištremti iš šalies ir jiems uždrausta atvykti į Baltarusiją penkis metus. Taip pat buvo pranešta, kad buvo sulaikyti dar du "Ruptly" laisvai samdomi žurnalistai.

Be to, pirmadienį Sputnik Baltarusija paskelbė apie savo korespondento Jevgenijaus Oleiniko areštą. Agentūros duomenimis, jis buvo sumuštas po naktinių riaušių Minske. Vėliau Oleinikas pranešė, kad buvo paleistas į laisvę.

Rusijos žurnalistų sąjunga bando išsiaiškinti Rusijos korespondentų arešto ir smurto prieš juos detales, RIA Novosti sakė Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas ir pridūrė, kad tokie veiksmai bet kokiu atveju yra nepriimtini.

Preliminariais duomenimis, Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc., o Svetlana Tichanovskaja yra antroje vietoje su 10,09 proc. Tuo pat metu Svetlanos Tichanovskos būstinė teigė nepripažįstanti CRK rezultatų, pažymėdama, kad visų Baltarusijos regionų rinkimų apylinkių duomenys rodo, kad ji surinko 70–80 proc.

Tegai:
Baltarusija, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Trampas išveda kariuomenę iš Vokietijos JAV labui. Ir viso pasaulio
Garsinių granatų lydima naktis: kas nutiko po rinkimų Baltarusijoje
Takelis miške

Kaliningrado srityje sprogus Antrojo pasaulinio karo laikų sveidiniui nukentėjo du vaikai

(atnaujinta 16:51 2020.08.09)
Vaikai buvo hospitalizuoti su skeveldrinėmis žaizdomis. Berniukas yra sunkios būklės, mergaitė — vidutinės

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Kaliningrado srityje berniukas ir mergaitė buvo paguldyti į ligoninę po sviedinio sprogimo, tikėtina, kad jis Antrojo pasaulinio karo laikų, praneša RIA Novosti.

Pirminiais duomenimis, dvi šeimos su vaikais ilsėjosi palapinėse miške, esančiame prie Baltijsko. Uždegus laužą, sprogo sviedinys, kuris buvo po žemę. Penkerių metų berniukas ir devynerių metų mergaitė buvo sužeisti.

Abu vaikai su sunkiais sužalojimais buvo paguldyti į vaikų regioninę ligoninę. Berniuko būklę gydytojai vertina kaip sunkią, mergaitės — vidutinio sunkumo.

Teisėsauga apžiūrėjo įvykio vietą, visos įvykio aplinkybės yra nustatinėjamos.

Tegai:
nukentėję, sviedinys, Kaliningrado sritis
Gėlių laukai

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 11-osios šventės

(atnaujinta 16:12 2020.08.10)
Rugpjūčio 11 diena  yra 223-a metų diena pagal  Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 224-a)

Rugpjūčio 11 yra 223-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 224-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 142 dienos.

Vardadienį švenčia Butenis, Filomena, Klara, Severas, Zuzana, Visgaldas, Visvilė, Ligija.

1940 metais šią dieną TSRS vyriausybė informavo kitas valstybes, kad Lietuvos tarptautinis atstovavimas pereina į Sovietų Sąjungos kompetenciją.

Katalikai mini Šv. Klarą (1194–1253) – klarisių vienuolijos įkūrėją. Būdama 18 metų, ji apsigyveno itin skurdžiame vienuolyne prie Šv. Damijono koplytėlės, savo gimtojo Asyžiaus pašonėje. Taip elgtis ją paskatino šv. Pranciškaus Asyžiečio pavyzdys.

Tegai:
kalendorius