Vladimiras Putinas penktojo Rytų ekonomikos forumo metu, nuotrauka iš susirinkimo

Putinas siūlė JAV nusipirkti Rusijos viršgarsinių ginklų

95
(atnaujinta 17:06 2019.09.05)
Putinas atskleidė, kad kalbėdamas su Trampu apie ginklų balansą pasaulyje pasiūlė jam įsigyti rusiškų viršgarsinių raketų

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Vladimiras Putinas per Rytų ekonomikos forumo plenarinę sesiją teigė, kad siūlė JAV prezidentui pirkti iš Rusijos viršgarsnius ginklus.

Anot jo, susitikime Osakoje iškilo klausimas, kaip bendruosiuose susitarimuose reikia vertinti šiuolaikinius Rusijos ginklus, įskaitant viršgarsnius smogiamųjų raketų kompleksus, kol nė viena pasaulio šalis neturi tokių ginklų.

"Aš sakiau Donaldui (Trampui — Sputnik): nori, mes tau parduosime? Ir tokiu būdu viskas bus subalansuota. Tiesa, jie sakė, kad patys greitai pagamins, gerai, ko gero, greitai pagamins. Bet kam leisti pinigus, kai jau mes išleidome, galime iš jų gauti ko nors, ne savo saugumo sąskaita, o norėdami sukurti pusiausvyrą?" — cituoja Putiną RIA Novosti.

Rusijos vadovas pažymėjo, kad galima atsižvelgti į nešiklių ir kovinių galvučių skaičių, "tai ypatingas klausimas". Jis pabrėžė, kad Rusija yra pasirengusi šiam dialogui, tačiau dar negavo aiškaus atsakymo iš Vašingtono.

Rusija yra vienintelė šalis pasaulyje, kuri oficialiai paskelbė turinti viršgarsnius ginklus. Vasarį Putinas paskelbė apie raketų kompleksų "Avangard" gamybos paleidimą bei apie sėkmingai išbandytą viršgarsinę sparnuotąją raketą "Cirkon".

Rugsėjo 4–6 dienomis Vladivostoke vyksta penktasis Rytų ekonomikos forumas. "MIA Rossija segodnia" yra pagrindinis penktojo Rytų ekonomikos forumo informacinis partneris.

95
Tegai:
ginkluotė, JAV, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Ekspertas: NATO verčia Rusiją gausinti trumpojo nuotolio ginkluotę
Raketinė įtampa. Kas gresia Rusijai JAV atsisakius sumažinti branduolinį arsenalą
Ekspertai teigia, kad Rusija lenkia JAV viršgarsinių technologijų srityje