Kirilas Višinskis, archyvinė nuotrauk

Višinskis: išlaisvinimas priklausė nuo politinių jėgų Ukrainoje

15
(atnaujinta 16:35 2019.09.09)
Žurnalistas Kirilas Višinskis teigė, kad jei Petro Porošenka būtų likęs Ukrainos prezidentu, jis nebūtų išleistas iš kalėjimo

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Kijevo apeliacinis teismas rugpjūčio 28 dieną nusprendė paleisti Višinskį iš įkalinimo įstaigos. Kardomoji priemonė buvo pakeista į asmeninę prievolę. Žurnalistas bus įpareigotas atvykti į teismą ar pas tyrėją pagal pareikalavimą, pranešti apie gyvenamosios ar darbo vietos pasikeitimą, taip pat susilaikyti nuo bendravimo su liudytojais.

Kirilo Višinskio spaudos konferencija, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Владимир Трефилов

Višinskis buvo paleistas teismo salėje. Kitas bylos nagrinėjimas vyks rugsėjo 16 dieną. Žurnalistas buvo įkalintas daugiau nei 400 dienų. Jam buvo pateikti kaltinimai dėl valstybės išdavystės ir DLR bei LLR palaikymo.

Šeštadienį tarp Rusijos ir Ukrainos įvyko sulaikytųjų asmenų mainai, tarp jų buvo ir Višinskis.

MIA "Rossija segodnia" spaudos konferencijoje žurnalistas išreiškė padėką visiems, kovojusiems už jo laisvę. Jis padėkojo užsienio ir Rusijos kolegoms, taip pat Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

"Pirmiausia noriu padėkoti tiems, kurie, kaip manau, labai stengėsi išlaisvinti mane. Visų pirma, tai — korporacinė bendruomenė, Rusijos žurnalistai, Europos, pasaulio žurnalistai, nes mačiau ir Tarptautinės žurnalistų federacijos pareiškimus, ir Europos žurnalistų federacijos... Visiems tiems, kurie reikalavo, kad aš, kaip žurnalistas, nebūčiau kalėjime, nes nesu kaltas, ir tai buvo akivaizdu tiems žmonėms, kurie buvo susipažinę su mano atveju bent minimaliai", — sakė Višinskis.

Žurnalistas teigė, kad jo byla — išimtinai politinė, o jos baigtis faktiškai priklausė nuo to, kokios politinės jėgos bus valdžioje.

"Beprasmiška slėpti, kad tai — politinė istorija. Mano paleidimas — politinių pastangų rezultatas. Natūralu, aš puikiai supratau, kad jei Petro Porošenka [buvęs Ukrainos prezidentas — Sputnik] laimės Ukrainos rinkimus, aš ir toliau sėdėsiu, o jei jis pralaimės, tada mano likime galimi pokyčiai, kurių aš tikėjausi. Taip ir įvyko", — sakė jis.

15
Tegai:
Ukraina, Kirilas Višinskis
Temos:
Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (13)
Dar šia tema
Višinskis: išlaisvinimas kol kas sukelia daugiau emocijų nei žodžių
Višinskis kartu su Kijeve išlaisvintais rusais išskrido į Maskvą
Višinskis nupirko gėlių savo motinai, žmonai ir Tatjanai Moskalkovai